Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Výstava diSTRUKTURA: Landscape Extended
Výstavy

Výstava diSTRUKTURA: Landscape Extended

Galerie Vernon uvádí novou výstavu kreativního dua ze srbského Bělehradu.

Prostřednictvím různých médií a uměleckých postupů, zejména malbou, fotografií, kresbou a videem, pokouší hledat ztracená pouta člověka k přírodě a předkládat nové metafory, které reflektují komplexní postavení člověka v rámci urbánní krajiny. Vernisáž je spojena s charitativním projektem probíhajícím ve spolupráci s fondem THE GLOBAL CHARITY TRUST a sdružením Most k umění na podporu fondu ohrožených dětí Klokánek.

Milica Milićević (1979) a Milan Bosnic (1969) jsou oba absolventi magisterského programu na katedře malby Akademie výtvarných umění v Bělehradu. Kromě rozličných individuálních projektů, sólových i skupinových, spolupracují od roku 2005 na společném uměleckém projektu pod názvem diSTRUKTURA. Ve své tvorbě si kladou mimo jiné otázku: jak dlouho trvá změnám v našem prostředí změnit způsob, jakým myslíme?

diSTRUKTURA se účastnila více než 30 skupinových výstav, například: CARGO EAST: Subdued Existence in Taichung Taiwan, distURBANces (Luxembourg, 2013), výstavy ve Vídni a v Bratislavě (2012), TINA B festival v Praze (2012), Police the Police/Bieniále madých umělců v Bukurešti (2010), Belgrade Non-Places in Salon of Museum of Contemporary Art Belgrade (2009) a další. Sólově uspořádali přes 15 výstav v Srbsku, Rakousku, Nizozemí, Německu, v České republice, Slovinsku a Finsku. Jejich aktivitu podpořili mj. Evropský kulturní fond, KulturKontakt, Norské fondy, ProHelvetia, město Bělehrad, Okolje Consulting a další. Jejich díla jsou zastoupena v mnoha soukromých, veřejných a korporátních sbírkách, mezi jinými Wiener Stadtische collection, sbírka města Bělehradu, Telenor, Okolje Consulting Art Collection v Lublani. Za posledních 9 let se účastnili programů artist in residence a workshopů v Rakousku, Nizozemí, Slovinsku, Itálii, Finsku, Egyptě a Srbsku a za duo diSTRUKTURA obdrželi také dvě ocenění.

Vernisáž se koná ve čtvrtek 4. 9. 2014 v 18h v Galerii Vernon, Janáčkovo nábřeží 21, Praha 5. V rámci vernisáže DiSTRUKTURA proběhne speciální charitativní akce. Účastníci přispějí symbolickou částkou 50 Kč, která bude rozdělena rovnoměrným dílem na charitativní účely, mezi místní sdružení MOST K UMĚNÍ, zaměřené na skupinu ohrožených děti, a fond GLOBAL CHARITY TRUST, pod který celý koncept spadá.

GLOBAL CHARITY TRUST se specializuje na oblast VIP pozvánek, které využívá pro charitativní účely. Od svého založení v roce 2011 má na kontě řadu mezinárodních benefičních akcí. Vedle uměleckých galerií spolupracuje také s luxusními restauracemi, exkluzivními hotely a nočními kluby. 

MOST K UMĚNÍ Občanské sdružení Most k umění je zaměřené na pořádání kulturně vzdělávacích akcí a aktivních workshopů s cílem plnohodnotného zapojení ohrožených skupin dětí a mládeže do společnosti, a obohacení duševního, duchovního a společenského života, jak v jejich okolí, tak v celé společnosti. 

Vernon Galerie byla založena v roce 2001 Monikou Burian Jourdan. Od začátku má Vernon jasný cíl: podporovat kvalitní současné umění a představovat ho veřejnosti. Stavět světové a české umění vedle sebe jako rovnocenné partnery a hledat spojení mezi umělci, kteří se nemuseli nikdy potkat a přesto je něco spojuje.

Galerie je otevřena ve středu, čtvrtek 12 – 19h, pátek 12 – 17h, sobotu 10.30 – 18h. Děkujeme našim sponzorům: De'Longhi, Achour & Hájek a mediálním partnerům: ArtClue, Art Guide East, GoOut, CityBee, Expats.cz.

Provozovatel

Galerie Vernon

Janáčkovo nábřeží 21
150 00 Praha 5
Tel.:
+420 773 915 501
Email:
jitka.hanusova@ti...
Facebook:
https://www.faceb...
GPS:
50,076058 14,408451
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
Tipy na výlet:
Praha 5 a okolí
 

Vstupné

Poznámka:

Při vernisáži příspěvěk na charitu ve formě vstupného 50 Kč.

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

O. J. Žlábek Blues Band

O. J. Žlábek je český harmonikář a zpěvák hrající autentické chicago blues. Jeho hudba je inspirována bluesovými legendami, jako byli Little Walter, Ray Charles, Muddy Waters, Jimmy Reed, BB King, Freddie King a další.
Praha, Praha

Erika Fečová & Live band a IIzzie

Erika Fečová je soulová zpěvačka známá zejména z kapely Navigators. Před několika lety vydala své druhé řadové album Go For It, na kterém spolupracovala s hudebníky od Lady Gaga a také s americkým soulovým zpěvákem Frankem McCombem.
Praha, Praha

Pilani Bubu Trio

Pilani Bubu je jihoafrická písničkářka, televizní moderátorka a kreativní nezávislá umělkyně v žánru současné lidové hudby.
Praha, Praha

The Jim Rotondi Quintet

Jim Rotondi je dnes jedním z nejuznávanějších trumpetistů moderního jazzu na světě. Posledních třicet let strávil v popředí newyorské a mezinárodní jazzové scény a jeho hra je velmi vyhledávána jak pro studiovou práci, tak pro koncerty.
Praha, Praha

Aktivity v okolí

Galerie Vernon na pražském Smíchově

Galerie Vernon založená v roce 2001 Monikou Burian Jourdan si klade za cíl podporovat kvalitní současné umění a představovat ho veřejnosti. Vernon staví světové a české umění vedle sebe jako rovnocenné partnery a hledá spojení mezi umělci, kteří se nemuseli nikdy potkat a přesto je něco spojuje.
Praha 5, Praha

Týmová hra Cryptex v Praze

Týmová hra Cryptex přináší zcela nový herní zážitek a dobrodružství. Vyřešte logické a další nástrahy v některé z našich místností do 60 minut a poté se dostaňte z místnosti ven. Klíčem k úspěchu je důvtip a logické myšlení.
Praha 5, Praha

Americký Clogging v Praze

Rčení "step by step" s námi dostává nový význam! Vyzkoušejte s námi v Americe velmi populární country step Clogging! Naučíte se s námi vše pěkne od začátku a rozhodně poctivě od podlahy se zkoušenou a kvalifikovanou lektorkou.
Praha 2, Praha

Andělín – péče a zábava pro vaše děti

Nabízíme péči o děti v době, kdy se jim nemůžete věnovat, nebo si chcete od rodičovských povinností odpočinout. Připravíme zábavné prostředí pro děti na svatbě, narozeninovou oslavu, nebo dětský koutek na firemní party. O děti pečujeme s láskou a radostí, jak by se líbilo nám, být na jejich místě.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Café Savoy v Praze

Na břehu Vltavy, nedaleko Kampy a úpatí Petřína, najdete restauraci a kavárnu Café Savoy ze známého řetězce Ambiente. Vedle široké nabídky zákusků a snídaní zde dostanete i mnoho specialit převážne francouzské kuchyně. Počátky Café Savoy sahají do konce 19. století.
Praha 5, Praha

Sobotní rodinný brunch v restauraci Il Giardino Toscano

Sobotní brunch v restauraci Il Giardino Toscano hotelu NH Collection Prague bude zážitkem nejen pro dospělé, ale především pro děti.
Praha 5, Praha

Daily lunch menu – obchodní oběd v restauraci Costa Praga v NH Prague

Unikátní moderní Hotel NH Prague se skládá ze dvou oddělených budov spojených lanovkou a obklopených bohatou zelení. Hotel nabízí kromě ubytování služby restaurace a fitness centra.
Praha 5, Praha

Francouzská restaurace Papi Oliver na Smíchově

Papi Oliver je francouzská restaurace, provozovaná od prosince 2015 vnukem a dcerou známého francouzského kuchaře Raymonda Olivera.
Praha 5, Praha