!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Distribuční premiéra filmového pásma Vítejte v Česku
Společenské akce

Distribuční premiéra filmového pásma Vítejte v Česku

Kdy 17. červen 2021 21:00 - 23:00
Distribuční premiéra filmového pásma Vítejte v Česku poukáže na palčivá témata a představí oceňované mladé autory 17. 6. ve 21:00 v Kasárnách Karlín.
Ve čtvrtek 17. 6. od 21:00 proběhne v Kasárnách Karlín distribuční premiéra filmového pásma s názvem Vítejte v Česku, v němž tři nadějní režiséři prozkoumávají čecháčkovství a to nejlepší i nejhorší v nás z různých úhlů pohledu. Všechny tři filmy přitom spojuje nejen široké spektrum emocí, ale především rozhodnutí, jak s nastalými situacemi v našich životech vůbec nakládat. Premiéra proběhne za účasti tvůrců.
 
Pásmo otevře snímek Anatomie českého odpoledne (2020) režiséra Adama Martince (*1990), který  získal například ocenění Nejlepší krátký film roku 2020 v rámci Českého lva i Ceny české filmové kritiky či Cenu Magnesia. Druhým snímkem společensko-kritického pásma bude Protihráč (2020) režiséra Ondřeje Erbana (*1986). Pásmo uzavře film Hranice (2020) režiséra Damiána Vondráška (*1991), který diváka zavede do mediálně exponovaného tématu migrace.
 
Distributorem pásma Vítejte v Česku je spolek krutón, organizátor mezinárodního festivalu Young Film Fest (Praha a Brno), filmově výchovného soustředění Young Film Camp, spolu-organizátor Mezinárodního filmového festivalu ELBE DOCK (Ústí nad Labem a Drážďany). Jako distributor spolek v minulosti diváky i odborníky zaujal například filmovým pásmem Gottland (2014).
 
Celková délka pásma je  70 minut a nejméně do dokonce roku by mělo být  ke zhlédnutí ve vybraných kinech v ČR. 
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 11. 6. 2021