!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Dinosaurium - výstava na pražském Výstavišti
Dinosaurium - výstava na pražském Výstavišti
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
14.3.
29.6.
+ Přidat foto
Výstavy

Dinosaurium - výstava na pražském Výstavišti

Kdy 14. březen 2014 10:0029. červen 2014 18:00
Dinosaurium představuje část jedné z největších světových sbírek pravých koster a zkamenělin dinosaurů. V pátek 27.6., kdo přinese vysvědčení se samými 1 nebo prospěl s vyznamenáním, má VSTUP ZDARMA! Poslední FAMILY DAY 29.6. Improvizované naleziště, výroba látkových tašek a rámečků s dino motivy!

Výstava nabízí více než padesát exponátů, kterým dominují až téměř 300 miliónů let staré skelety a fosílie zapůjčené z moskevského Borisiakova paleontologického institutu ruské akademie věd, jehož více než dvousetčlennému týmu vědců se během letitého výzkumu pravěkých živočichů podařilo z jejich ostatků shromáždit jednu z nejucelenějších kolekcí na světě.

Paleontologický ústav RAV vlastní mimořádně důležitou sbírku fosílií, která je dobře známa široké odborné veřejnosti. Návštěvník tak bude mít možnost prohlédnout si exempláře, které běžně nejsou k vidění. Čeští návštěvníci uvidí tuto sbírku navíc v podobě, v jaké byla vytvořena a předvedena zatím pouze ve Švédsku - ve velmi působivé panoramatické prohlídce (360°).

Expozice bude doplněna o projekce dokumentárních filmů (např. z produkce BBC), které uvedou návštěvníky do historického kontextu či tématicky spjaté filmové snímky pro děti, které se budou promítat v plně vybaveném dětském koutku.

Jedinečnost této výstavy podtrhuje i náročnost její přípravy. Instalace Dinosauria si vyžádá několik týdnů. Jen sestavení koster, které zahrnují i 6,5 metrů dlouhý skelet tarbosaura, zabere paleontologickému týmu deset dní.

Expozice bude na pražském Výstavišti v Křižíkově pavilonu E otevřena 14. března a potrvá do 29. června. Vstupenky si můžete zakoupit v síti Ticketpro. K dispozici jsou zvýhodněné lístky jak pro školní skupiny tak rodiny s dětmi.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 25. 7. 2020