Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Dílna pro mládež a dospělé
Dílna pro mládež a dospělé
Výstavy

Dílna pro mládež a dospělé

Dílna pro mládež a dospělé.Jak využíval Lucas Cranach a jeho současníci (Dürer, Altdorfer, Huber aj.) akvarelovou techniku? Sloužila pouze v přípravné fázi uměleckého díla nebo již nabývala své jedinečnosti? Jak se měnilo místo akvarelu v malířské praxi a jak si získal definitivní uznání?
Jak využíval Lucas Cranach a jeho současníci (Dürer, Altdorfer, Huber aj.) akvarelovou techniku? Sloužila pouze v přípravné fázi uměleckého díla nebo již nabývala své jedinečnosti? Jak se měnilo místo akvarelu v malířské praxi a jak si získal definitivní uznání?

Na tyto otázky se pokusíme odpovědět teoreticky i prakticky s kurátorkou pro vzdělávání Jitkou Handlovou a odbornicí na akvarelovou techniku Marií Ladrovou, absolventkou pražské AVU. Získáte základní informace o historii akvarelové malby, o výtvarných prostředcích (druhy barev, štětců a papírů, jejich využití a možnosti) a o technice samotné – malbě do mokrého podkladu, práci s vrstvami až po kombinaci obou tradičních způsobů. Ukážeme vám také vzorky přírodních rostlinných pigmentů.

Kapacita: 12 osob. Cena: 600 Kč (zahrnuje vstupné i materiál). Rezervace: sp.educ@ngprague.cz / 233 090 542.

Provozovatel

Národní galerie v Praze, Šternberský palác

Hradčanské náměstí 15
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 233 090 542
Email:
sp.educ@ngprague.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.ngprague.cz/
GPS:
50,089177 14,397714
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: 600 Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Staří mistři: Nová expozice Sbírky starého umění ve Schwarzenberském paláci

Expozice Staří mistři ve Schwarzenberském paláci představí výběr nejvýznamnějších mistrovských děl ze Sbírky starého umění .
Praha 1, Praha

Sochy z hlíny: Terakoty italských mistrů 15.⁠–⁠18. století

Národní galerie Praha ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze a Archeologickým ústavem Akademie věd České republiky uvádí výstavu Sochy z hlíny: Terakoty italských mistrů 15.⁠–⁠18. století ze sbírek Národní galerie Praha.
Praha 1, Praha

Výstava Zenga ⁠–⁠ japonské zenové obrazy ze sbírky Kaeru-an

Národní galerie Praha vystaví vůbec poprvé část sbírky Kaeru-an, tedy sbírky „Z žabí chýše“, která představí japonskou zenovou malbu a kaligrafii ze 17.⁠–⁠20. století.
Praha 1, Praha

Pohádka z Karkulčina košíku

Loutková pohádka o Červené Karkulce, kterou dobře znáte a přesto se podivíte, jak to nakonec dopadne. Hrajeme pod širým nebem. V případě deště hrajeme v divadle.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Salmovský palác – expozice Národní galerie Praha: japonské malby

Klasicistní trojkřídlá budova palácového typu byla původně postavena jako luxusní bytový dům knížetem Salm-Salmem. V současnosti patří Salmovský palác Národní galerii v Praze. Od května 2022 je objekt otevřen, návštěvníci si zde prohlédnou výběr zenového umění.
Praha 1, Praha

Design Hotel Neruda

Navštivte Prahu a prožijte nezapomenutelný pobyt v Design Hotelu Neruda nacházejícím se jen pár kroků od Pražského hradu.
Praha 1, Praha

Národní galerie v Praze – Schwarzenberský palác s expozicí starých mistrů

Schwarzenberský palác se otevřel po delší rekonstrukci od 6. 11. 2019 a představuje výběr mistrovských děl ze Sbírky starého umění od 16. do 18. století. Prohlédnete si zde například malby Petra Brandla a Karla Škréty, Albrechta Dürera, El Greca, Rembrandta či Lucase Cranacha.
Praha 1, Praha

Hotel Dům u Červeného Lva – nejmenší český hotel

Nejmenší hotel v Česku stojí na Královské cestě, v romantické čtvrti pod Pražským Hradem, na Malé Straně, v Nerudově ulici. Jedná se o historický měšťanský dům z 15. století.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hostinec U Dvou slunců – nejstarší hospůdka na Malé Straně

Hostinec U Dvou slunců se pyšní především svou dlouholetou tradicí, která sahá až do začátku 17. století. Není tedy divu, že podle zprávy z roku 1614 se nyní o tomto hostinci mluví jako o nejstarším na Malé Straně.
Praha 1, Praha

Gelatology

Originální zmrzlinárna a kavárna Gelatology.
Praha 1, Praha

Restaurace U Zlaté podkovy v Praze

Restaurace U Zlaté podkovy na bízí skvělé staročeské speciality i moderní kuchyni. Kapacita restaurace je 50 osob. Kapacita zahrádky je 30 osob.
Praha, Praha

Apartmány U Zlaté podkovy

Lákají vás pražské památky, historie a pověsti? Ubytujte se v historické residenci. Dle pověsti roku z 993 měl v tomto místě Boleslav II. boží vnuknutí a založil zde Břevnovský klášter. V našich útulných apartmánech si vychutnáte romantickou atmosféru Královské cesty.
Praha 1, Praha