!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Digitální blízkost ve Veletržním paláci
Digitální blízkost ve Veletržním paláci
">
11.11.
10.7.
+ Přidat foto
Výstavy

Digitální blízkost ve Veletržním paláci

  • 11. listopad 2021 – 10. červenec 2022
Obrazovka je tím, co držíme nejčastěji v ruce, prvním, po čem často saháme ihned po probuzení.
Technologie a intimita, dvě tradičně protikladné oblasti, jsou dnes pevně propojené a vzájemně jedna druhou transformovaly. Technologie vstoupila hluboko do našeho soukromí. Do mlžných vizí blízkosti v post-digitálním světě dává nahlédnout devět současných umělců – Darja Bajagić, Ivana Bašić, Louisa Gagliardi, Lola Gonzàlez, Daiga Grantina, Rachel Maclean, Pakui Hardware, Viktor Timofeev a Tenant of Culture. Přitahující a zároveň odpuzující, nejasný a často vnitřně dvojstranný. Takový je lesklý, tekutý svět bez hloubky, ale i tradičních protikladů a jednoduchých závěrů.

Obrazovka je tím, co držíme nejčastěji v ruce, prvním, po čem často saháme ihned po probuzení. Technologie a intimita, dvě tradičně protikladné oblasti, jsou dnes pevně propojené a vzájemně jedna druhou transformovaly. Technologie vstoupila hluboko do našeho soukromí. Stala se objektem naší péče a touhy, partnerem dialogu a každodenní oporou, ale také nebezpečným důvěrníkem.

Výstava se zabývá tím, jak se po virtuální zkušenosti, ještě zdůrazněné pandemickou situací, proměnilo pojetí našeho soukromí a intimity a jaký vliv to má na naše blízké vztahy. Prostřednictvím prací devíti mladých umělců si klade otázku, zda-li bude další vývoj spíše v duchu dystopických sci-fi filmů nebo nám naopak virtuální propojení pomůže vyřešit alespoň některé palčivé problémy dnešního světa.

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí