Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Diashow nabídne Havaj – ráj v Pacifiku
Diashow nabídne Havaj – ráj v Pacifiku
Společenské akce

Diashow nabídne Havaj – ráj v Pacifiku

Havajské ostrovy jsou označovány za ráj na zemi. Jaké jsou „na vlastní kůži“ prozradí cestovatelé Lenka a Václav Špillarovi na přednášce s diashow, kterou bude možné navštívit v neděli 10. listopadu v 15:30 a 18:30 v Akademia centru ve Zlíně.
Špillarovi navštívili Havaj společně se svým synem. Poznali, jak omamně voní plumérie ze zahrad na ostrově Kauai, jak strmé, kluzké a zrádné dovedou být pobřežní útesy na světoznámé stezce Na Pali Coast, i jak řvou obrovské havajské vlny, které zrodily surfování na vlnách.

„Při výstupu na vulkán Mauna Loa i při putování kráterem spící Haleakaly jsme ochutnali též něco z „lahůdek strašidelné kuchyně“ bohyně Pelé, která topí pod kotlem havajských sopek. Vyzkoušeli jsme si také pocity naprostého ztracení v džugli, když jsme přecházeli napříč ostrov Molokai po stezce, kudy už několik let neprošla noha turisty. V neposlední řadě jsme okusili i atmosféru uvadajícího plantážnického života na Ananasovém ostrově Lanai a ducha dávno zmizelé doby velrybářství, který se stále vznáší nad malebným přístavem Lahaina,“ prozradila Lenka Špillarová. Dodala, že každý z hlavních šesti havajských ostrovů voní a dýchá jinak, že každý nabízí unikátní, bující přírodu a divočinu, ale také jedinečná setkání, přátelské obyvatele a neopakovatelnou atmosféru pověstného havajského klidu a pohody, vyjádřenou pozdravem Aloha.

Provozovatel

Akademia centrum Zlín

Mostní 5139
760 01 Zlín
Tel.:
+420 576 032 062
Email:
spillarvaclav@cma...
GPS:
49,220041 17,656676
 
Region:
Zlínský kraj
Oblast:
Zlínsko – Luhačovicko
Město:
Zlín
Tipy na výlet:
Zlín a okolí
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Maker Faire Zlín – přehlídka inovátorů a vynálezců

Maker Faire je světová přehlídka kreativity pro všechny tvůrce, inovátory, bastlíře, DIY nadšence a jejich příznivce. Zábavný program je plný interaktivních a vzdělávacích projektů pro celou rodinu.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční ježíškova pošta ve Zlíně

Vánoce jsou časem plnění přání, hlavně těch dětských. Vánoční pošta v Obchodním domě s jejich plněním ochotně pomůže.
Zlín, Zlínský kraj

Vánoční trhy u Obchodního domu Zlín

Zpříjemněte si advent návštěvou Vánočního mini trhu u Obchodního domu Zlín. Těšit se můžete na vánoční strom, vánoční kolo a gastro stánky.
Zlín, Zlínský kraj

Koncert Ewy Farne na 63. Zlín film festivalu

Ve čtvrtek 1. června 2023 se uskuteční v rámci 63. Zlín Film Festivalu koncert jedné z nejúspěšnějších zpěvaček u nás i v Polsku, stříbrné České slavice 2022 – Ewy Farne.
Zlín, Zlínský kraj

Velké kino ve Zlíně – nyní uzavřeno

Funkcionalistickou budovu postavila v roce 1932 firma Baťa jako jedno z prvních kulturních zařízení nově budovaného města Zlína. Řadí se mezi největší kinosály v ČR a každoročně v květnu se stává dějištěm Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Zlín. Nyní je však kvůli statice uzavřeno.
Zlín, Zlínský kraj

Velké Karlovice – za největším bukem Vsetínska

Vydejte se na výlet z Velkých Karlovic – Léskového k pralesu Razula. Trasa má délku cca 6 km, není náročná, zvládnete ji za slabé dvě hodiny. Vede převážně po lesních cestách.
Zlín, Zlínský kraj

21 – Jednadvacítka aneb Zlínský mrakodrap

Správní budova číslo 21 Baťových závodů, dokončená roku 1938 dle projektu V. Karfíka, byla jednou z prvních výškových staveb v Evropě. Raritou, kterou jinde v Česku nespatříte, je výtah a zároveň kancelář šéfa firmy Baťa o rozměrech 6 x 6 m s umývadlem a klimatizací.
Zlín, Zlínský kraj

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Muzeum ve stálé zlínské expozici "Princip Baťa: dnes fantazie, zítra skutečnost" představuje tři velká témata svázaná se zLínem, a zároveň se světovým přesahem: firmu Baťa, zlínský film a cestovatele Hnazelku a Zikmunda.
Zlín, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Interhotel Zlín

Interhotel Zlín (bývalý hotel Moskva) je ideální kongresové centrum se skvělou polohou přímo v centru Zlína. Nabízí mimořádný komfort moderních pokojů a špičkově vybavené konferenční i gastronomické zázemí.
Zlín, Zlínský kraj

Pálenky Martenz – unikátní malinovice

Firma Martenz ze Zlína se zabývá produkcí pálenek, a to ne ledajakých! Vybrala si snad nejtěžží „disciplínu“ v tomto oboru, a to výrobu malinovice. Unikátní destiláty si rychle získaly oblibu a slaví úspěchy doma i v zahraničí. Kromě malin zpracovává Matenz také třeště a švestky.
Zlín, Zlínský kraj

Jedním tahem: kavárna, bar a galerie ve Zlíně

Industriální prostor centra Zlína, hravý, volný a otevřený skrývá kavárnu, bar a galerii s názvem Jedním tahem.
Zlín, Zlínský kraj

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Přiučte se kuchařskému umění od zkušených mistrů kuchařů, pekařů či cukrářů! Bistrotéka Valachy ve zrekonstruovaném Obchodním domě Zlín není jen místem, kde se výborně najíte, posedíte u dobrých drinků nebo koupíte prvotřídní „jedlé“ produkty. Nachází se zde také pravidelná Škola vaření.
Zlín, Zlínský kraj