!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Devatero řemesel na Veselém Kopci - zrušeno
Lidová řemesla a trhy

Devatero řemesel na Veselém Kopci - zrušeno

Kdy 6. červen 2020
Program věnovaný tradičnímu zpracování dřeva a kovu, který nabídne ukázky řemesel, prodej výrobků i doprovodný program. Uvidíte zručnost a um tesařů, truhlářů, sekerníků, pilařů, šindelářů či kolářů.

Pod tímto názvem pořádá Soubor lidových staveb Vysočina v sobotu 6. června 2020 od 9 do 16 hodin na Veselém Kopci program nabízející návštěvníkům zajímavé setkání s tradičními řemesly a technikami spojenými se dřevem a hojně používanými ve venkovském prostředí v minulých staletích. Dřevo provází lidstvo od nepaměti. Lidé se postupně učili využívat jeho přirozené vlastnosti – snadnou dostupnost, dobrou opracovatelnost i potřebnou pevnost Začali stavět ze dřeva svá obydlí, zhotovovat nábytek, vyrábět nástroje a stroje potřebné v hospodářství, v řemeslných dílnách i v domácnosti. Záhy začali využívat dřevo také k potěšení sebe a svých dětí.

Společně s šikovnými řemeslníky a ochotnými pomocníky z řad studentů vám chceme ukázat zručnost a um tesařů, truhlářů, sekerníků, pilařů, šindelářů či kolářů. Zároveň budete mít možnost shlédnout výrobu dřevěných užitných předmětů a dárků pro radost. Představíme vám práci řezbářů, košíkářů i hračkářů. Uvidíte například, jak se zhotovuje březové koště, topůrko k sekyře, dřevěné hrábě nebo jak vzniká pod rukama zručných řezbářů například štípaná holubička, dřevěná káča, proutěná kukaň, dýmka či originální šperk. Program je spojen s prodejem některých výrobků.

Zájemcům z řad malých i velkých návštěvníků nabídneme možnost si některé činnosti pod dohledem předvádějících vyzkoušet.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Roubenka Melánka u Hlinska

Roubenka Melánka u Hlinska

Hlinsko, Východní Čechy
Hamerská krčma

Hamerská krčma

Hlinsko, Východní Čechy
Hlinecký pivovar Rychtář

Hlinecký pivovar Rychtář

Hlinsko, Východní Čechy
Chata U Meškadla na Vysočině

Chata U Meškadla na Vysočině

Vojnův Městec, Vysočina