Úvod > Kalendář akcí > Dětský festival řemesel

Dětský festival řemesel

Kdy 19. říjen 2019 9:00 - 20. říjen 2019 18:00 Akce pro děti
Ve Zlíně proběhne první ročník netradiční akce - Dětského festivalu řemesel. Akce pro rodiny s dětmi se uskuteční ve zlínském zámku od 19. do 20. října, od 9 do 18 hodin. Cílem víkendového programu je představit dětem nejrůznější manuální profese zábavnou formou.
Dětský festival řemesel proběhne formou interaktivních workshopů a dílen s cílem zvýšit tak oblibu jednotlivých oborů a ukázat řemesla jako zajímavou činnost s perspektivou do budoucna. Rukodělné dílny doplní prezentace dalších profesí, které jsou v současnosti mimořádně důležité, například IT oborů.  Děti si vyzkouší například práce zednické, drátenictví, základy mechanické konstrukce, šití a vyšívání, vaření, obkládání, práci se dřevem, modelářství, návrhářství oděvů, knihtisk a další řemesla.

Dětského festivalu řemesel se zúčastní také místní střední školy. Jednou z nich je Střední průmyslová škola polytechnická - Centrum odborné přípravy ze Zlína. Tato škola nabízí mnoho zajímavých oborů. Některé se bude snažit představit těm nejmenším velmi zajímavou a hravou formou. Děti si na Festivalu vyzkouší např. obory Reprodukční grafik pro média, Strojírenství, Elektrotechnika nebo Design výrobků.

Na Dětském festivalu řemesel nebudou chybět také stará řemesla. Pro děti se chystají stanoviště, kde si například namelou mouku, vyzkouší si práci kováře, pomůžou uplést proutěný košík nebo si vyzkouší práci na tkalcovském stavu. Dílničku pro děti chystá také Nadační fond Řemeslo pomáhá. Děti si s pomocí lektorky postaví opravdové dřevěné domečky. Nadační fond propojuje vzdělávací zařízení s místními firmami, provázanými na stavebnictví a vše, co je s tím spojeno. Buduje dlouhodobé vztahy a posiluje osvětu v oblasti stavebních řemesel s cílem vychovat novou generaci řemeslníků a odborníků ve stavebnictví a příbuzných oborech.

Dětského festivalu řemesel se zúčastní také Waldorfská škola. Ruční práce (háčkování, pletení, šití, tkaní) i tradiční řemesla (řezbářství, truhlářství, měditepectví, včelařství aj.) jsou nedílnou součástí výukového plánu waldorfské školy už od první třídy. V naší dílničce si přijdou na své i ti nejmenší a kromě hezkého výrobku si můžete odnést i spoustu poznatků o tom, jak funguje waldorfská pedagogika i jak vzniká první waldorfská škola ve Zlínském kraji.
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí