Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Dětský den v Technickém muzeu v Brně
Akce pro děti

Dětský den v Technickém muzeu v Brně

Lidské zdraví je to nejcennější, co máme. Umíme si ho ale náležitě vážit? Víme o svém těle, jak funguje? Dokážeme člověku v nouzi poskytnout pomoc? Těmto otázkám je třeba věnovat se už od dětství. Technické muzeum v Brně se proto rozhodlo věnovat letošní Dětský den právě zdravotnictví.
Letošní Dětský den v Technickém muzeu v Brně nese podtitul „Aby první pomoc nebyla poslední". Pod dohledem zkušených záchranářů ZZS JMK se vy i vaše děti naučíte, co je třeba v situaci ohrožení zdraví nebo života udělat, dozvíte se také, co je to AED a v komentované ukázce v 11 a 15 h si tento přístroj předvedeme. Hasiči vás zase naučí, jak předcházet požárům nebo jak správně v nouzi nahlásit svou polohu. S aktivitami se zúčastní i Policie ČR. Řeč bude i o Integrovaném záchranném systému, v němž se tyto složky potkávají a doplňují.

A pokud máte doma nemocného nebo zraněného medvídka nebo panenku, vezměte je s sebou. Tým Medvídkovy nemocnice jim určitě pomůže! Nahlédnete i do moderní sanitky a můžete ji porovnat se starými vozy ze sbírek Technického muzea v Brně. Dále na vás čekají hravá stanoviště pro děti, praktické laboratoře, dílničky a mnoho dalšího.

Provozovatel

Technické muzeum v Brně

Purkyňova 105
612 00 Brno-Královo Pole
Tel.:
+420 541 421 442
Email:
najbertova@tmbrno.cz
WWW:
www.technicalmuse...
GPS:
49,228157 16,581443
 
 

Vstupné

Cena: 130 Kč

Snížená cena: 70 Kč

Poznámka:Děti do 15 let mají vstup zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Spektra designu – nová výstava v Technickém muzeu v Brně

Retrospektivní výstava ateliéru Průmyslový design Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně představuje průřez tvorbou studentů a pedagogů ateliéru za uplynulých 10 let.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Za volantem bez bázně a chikany

Fenomén autoklubů v českých zemích v letech 1904–1951.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Kluziště Vodova v Brně

Městské haly Vodova jsou nejen multifunkční sportovní haly, ale i venkovní kluziště. Kluziště Vodova patří mezi největší umělé lední plochy pod širým nebem na Moravě. Kromě bruslení na návštěvníky čeká také doprovodný program plný zábavy
Brno, Jihomoravský kraj

AIM Kemp Brno Řečkovice

Příměstský kemp na kterém si děti vyzkouší hned 7 různých sportů – tenis, atletiku, gymnastiku, florbal, házenou, judo a basketbal. Všechny pod vedením zkušených trenérů.
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Jihomoravský kraj

Technické muzeum v Brně

Muzeum se zabývá dokumentací vývoje vědy a techniky a průmyslové výroby v širokém rozsahu téměř tří desítek oborů – počínaje řemeslnou výrobou a konče moderní výpočetní technikou.
Brno-Královo Pole, Jihomoravský kraj

Galerie sportu města Brna

Galerie sportu města Brna se nachází v Městských halách Vodova v Králově Poli. Formou komentovaných prohlídek a besed chce svým návštěvníkům představit historii sportu ve městě.
Brno, Jihomoravský kraj

Elektrikárium VUT Brno – herna se zaměřením na elektřinu a elektroniku

Herna ve stylu science center je také na fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií v Brně. Je zaměřená na elektřinu a elektroniku. Návštěvníci si v ní například vyzkouší, kolik elektřiny lze vyrobit šlapáním na rotopedu.
Brno, Jihomoravský kraj

Technická herna v Technickém muzeu v Brně – experimentárium pro každého

Technická herna není expozicí v obvyklém slova smyslu. Je to zařízení, které návštěvníkovi umožňuje seznamovat se zábavnou formou s různými zákony fyziky a jejich technickými aplikacemi.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rukodělná destilérka v Brně – Little Urban Distillery

Zastavte a vychutnejte si to, co život nabízí.
Brno, Jihomoravský kraj

Hotel Vista v Brně

Nekuřácký hotel Vista se nachází v Brně-Medlánkách, 10 minut jízdy tramvají od centra města. Nabízí moderní pokoje a bezplatné internetové připojení i neplacené parkoviště.
Brno, Jihomoravský kraj

Butcherʼs grill & pasta

Restaurace nabízí jedinečný koncept tradiční americké kuchyně a moderní gastronomie.
Brno, Jihomoravský kraj

Exotický catering

Deset let se specializujeme na libanonskou, indickou a ukrajinskou kuchyni. Máme dlouholeté a silné zázemí cestovatelské restaurace Klub cestovatelů v Brně.
Brno, Jihomoravský kraj