Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Dětský den v Rücklu
Dětský den v Rücklu
Akce pro děti

Dětský den v Rücklu

Přijďte s vašimi dětmi strávit zábavný den ve sklárně Rückl. Připravili jsme bohatý program pro děti i rodiče, během kterého vás čeká plno soutěží, malování, dětská dílnička, jízda na poníkovi i exkurze sklárny s odborným výkladem zdarma.
Již v sobotu 9.6.2018 bude nižborská sklárna otevřena veřejnosti a připravili jsme bohatý program pro děti i dospělé. Děti se můžou těšit na řadu soutěží, jako je například házení kroužku, běh mezi sklářskými dřevěnými formami, kuželky a mnoho dalších.
Také je nachystán zábavný doprovodný program. Celým dnem Vás provede moderátor a příjemná hudba. Děti se budou moci projet na poníkovi a bude pro ně také otevřena výtvarná dílnička.

Na své si přijdou také dospělí a úspěšní soutěžící v disciplíně nafukování balónku sklářskou píšťalou si odnesou cenu.

Připravili jsme pro návštěvníky také dobré jídlo a pití.

Sklárna se nachází 35 minut cesty z centra Prahy (směr Plzeň D5, Exit 14) v malebném údolí řeky Berounky v blízkosti hradů Karlštejn a Křivoklát. Dostanete k nám také vlakem a autobusem.

Komunitní promítání filmu Moudrost traumatu

Adventní čas se nezadržitelně blíží a my bychom v předvánočním shonu chtěli i trochu odpočívat a tak jsme se domluvili, že si odpočineme v pátek u dobrého filmu. Přijďte koukat s námi.
Beroun, Středočeský kraj

Vánoční focení

V sobotu 3.12.2022 od 10:00 se můžete nechat u nás v centru vyfotit s vaším dítkem a odnést si jak zážitek, tak i památku na tento den.
Beroun, Středočeský kraj

Komunitní promítání filmu Svobodné děti

Adventní čas se nezadržitelně blíží a my bychom v předvánočním shonu chtěli i trochu odpočívat a tak jsme se domluvili, že si odpočineme v pátek u dobrého filmu.
Beroun, Středočeský kraj

Adventní trhy v Berouně

Tradiční vánoční trhy se konají v horní části Husova náměstí. Dřevěné stánky nabízejí vánoční zboží a občerstvení s teplými nápoji. Součástí trhů bývají kulturní vystoupení.
Beroun, Středočeský kraj

Naučná stezka Cesta kolem vody

Kde pramení řeka Opava? Co v ní žije a roste? Proč se lidé vydávali výše do hor právě podél říček a potoků? Za odpověďmi se vydejte do Vrbna pod Pradědem. Právě zde totiž začíná interaktivní naučná stezka Cesta kolem vody. Zavede vás do Karlovic, kde končí ve Vzdělávacím centru VÍCE Ve mlýně.
Karlovice, Moravskoslezský kraj

Baby Club Juklík – plavání s radostí

Učíme děti milovat vodu. Plavání s radostí pro děti od 2 měsíců. Plaveme pouze ve vlastních centrech, kde máme plně pod kontrolou kvalitu vody. Veškeré zázemí je plně přizpůsobeno pro pobyt rodin s malými dětmi.
Praha 13, Praha

Zámek Nižbor – poznejte každodenní život Keltů

Na zámku Nižbor je již několik let zřízeno Keltské informační centrum, které se stalo střediskem nejen kultury dávno zaniklé, ale i Keltství nově se probouzejícího.
Nižbor, Středočeský kraj

Sklárna Rückl v Nižboru – výroba skla na vlastní oči

Prohlídka provozů sklárny s odborným výkladem skupinám i individuálním turistům. Během exkurze se návštěvníci seznámí s jednotlivými etapami výroby křišťálových výrobků ruční technologií, tedy hutním provozem, zpracováním, kreslením a broušením.
Nižbor, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Nádražní výletní restaurace Zastávka Nižbor

Před pár lety chátrající dřevěný železniční sklad – "magacín" – z roku 1876 se rozhodl zachránit a změnit herec Tomáš Hanák. V současné době tady provozuje vyhlášenou restauraci.
Nižbor, Středočeský kraj

Cukrárna a kavárna pod Zámkem

Kavárna s posezením a dětským koukem se nachází v ulici Křivoklátská pod nižborským zámkem. Je vyhlášená výrobou dortům cukroví a makronek. Vše je zde dělané poctivě a s láskou.
Nižbor, Středočeský kraj

Tábořiště U Jezu Račice

Tábořiště U Jezu se nachází v krásném prostředí Křivoklátských lesů, v Račice u řeky Berounky. V kempu můžete využít nově vybudované sociální zařízení a sprchy s teplou vodou. Kemp je vyhledávaný vodáky, trempy i rybáři.
Račice, Středočeský kraj

Berounský medvěd znovu ožil

Tradice vaření piva v královském městě Berouně je přibližně 550 let stará. Roku 1872 postavilo právovarečné měšanstvo Berouna svůj pivovar, který vařil pivo až do roku 1978. Po dvacetileté odmlce oživili manželé Mayerovi tradici vaření piva v Berouně a založili SOUKROMÝ RODINNÝ PIVOVAR BEROUNSKÝ MEDVĚD.
Beroun, Středočeský kraj