Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Dětský den pod Petřínem 2019
Akce pro děti

Dětský den pod Petřínem 2019

Tradiční 14. Dětský den pod Petřínem se koná v sobotu 25. 5. 2019 od 14 – 17 hodin v zahradách Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Bohatý program: vesmírná kupole, loutkové divadlo, malování na obličej, hry a soutěže pro děti, Soví království. Tombola a občerstvení.
Srdečně zveme všechny děti malé i velké, jejich rodiče a jiný doprovod na tradiční 14. DĚTSKÝ DEN POD PETŘÍNEM 2019. Připravili jsme pro Vás bohatý program s loutkovým divadlem, soutěžními hrami pro nejmenší či ukázkou Sovího království. Zahrajeme si s Dobrovolnými hasiči Prahy 1 vodní kuželky, s Policií MČ Prahy 1 se podíváme na její výstroj i policejní koně a s Organizací nevidomých a slabozrakých ČR si zkusíme, jaké to je nevidět.

Program:
14:00 zahájení
14:00-16:30 vesmírná kupole s programem pro děti
15:00 loutková pohádka Jak si pejsek popletl lentilky s léky
16:45 vyhlášení tomboly

V průběhu celého odpoledne se můžete těšit na: vesmírný program, ukázku jízdní a motorizované policie, předvedení hasičské techniky, malování na obličej, ukázku sov, pohádkové divadlo, hry a soutěže pro děti s odměnami.

Těšíme se na Vás! Přineste sluníčko a dobrou náladu! Nemocnice a sestry boromejky.

Betlémy 2022 – kostel sv. Karla Boromejského

Projekt Betlémy 2022 je osmým ročníkem, který má umožnit návštěvníkům snadnější prohlídku betlémů nejen v centru Prahy. Betlém je vyřezán ze dřeva, figurky jsou vysoké asi 15–30 cm. Vyřezával jej postupně pan Jirkovský v letech 2000–2010.
Praha, Praha

Po zlatých stopách alchymistů Hradem i podhradím

Procházka místy, kudy kráčely dějiny alchymie v Praze, zakončená prohlídkou Muzea alchymistů a mágů staré Prahy.
Praha 1, Praha

Sochy z hlíny: Terakoty italských mistrů 15.⁠–⁠18. století

Národní galerie Praha ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze a Archeologickým ústavem Akademie věd České republiky uvádí výstavu Sochy z hlíny: Terakoty italských mistrů 15.⁠–⁠18. století ze sbírek Národní galerie Praha.
Praha 1, Praha

Výstava Zenga ⁠–⁠ japonské zenové obrazy ze sbírky Kaeru-an

Národní galerie Praha vystaví vůbec poprvé část sbírky Kaeru-an, tedy sbírky „Z žabí chýše“, která představí japonskou zenovou malbu a kaligrafii ze 17.⁠–⁠20. století.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Lobkowiczký palác – sídlo Velvyslanectví Spolkové republiky Německo

Malostranský palác významného šlechtického rodu Lobkowiczů byl postaven podle návrhu architekta Giovanni Battisty Alliprandiho v letech 1702-04.
Praha 1, Praha

Galerie Josefa Sudka v Praze

Galerie Josefa Sudka se nachází v prostorách hradčanského domu U Luny. Český fotograf zde pobýval od roku 1959 až do své smrti v roce 1976. Jeho byt byl místem nesčetných schůzek, přičemž k přátelskému okruhu patřili mimo jiné básník Jaroslav Seifert, malíř Jan Zrzavý a řada dalších umělců.
Praha 1, Praha

Hotel Dům u Červeného Lva – nejmenší český hotel

Nejmenší hotel v Česku stojí na Královské cestě, v romantické čtvrti pod Pražským Hradem, na Malé Straně, v Nerudově ulici. Jedná se o historický měšťanský dům z 15. století.
Praha 1, Praha

Design Hotel Neruda

Navštivte Prahu a prožijte nezapomenutelný pobyt v Design Hotelu Neruda nacházejícím se jen pár kroků od Pražského hradu.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hostinec U Dvou slunců – nejstarší hospůdka na Malé Straně

Hostinec U Dvou slunců se pyšní především svou dlouholetou tradicí, která sahá až do začátku 17. století. Není tedy divu, že podle zprávy z roku 1614 se nyní o tomto hostinci mluví jako o nejstarším na Malé Straně.
Praha 1, Praha

Gelatology

Originální zmrzlinárna a kavárna Gelatology.
Praha 1, Praha

Restaurace U Zlaté podkovy v Praze

Restaurace U Zlaté podkovy na bízí skvělé staročeské speciality i moderní kuchyni. Kapacita restaurace je 50 osob. Kapacita zahrádky je 30 osob.
Praha, Praha

Apartmány U Zlaté podkovy

Lákají vás pražské památky, historie a pověsti? Ubytujte se v historické residenci. Dle pověsti roku z 993 měl v tomto místě Boleslav II. boží vnuknutí a založil zde Břevnovský klášter. V našich útulných apartmánech si vychutnáte romantickou atmosféru Královské cesty.
Praha 1, Praha