Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Dětský den Piccoli aneb Ententýnum v paláci
Akce pro děti

Dětský den Piccoli aneb Ententýnum v paláci

Originální hudební, taneční a výtvarné dílny, loutkové představení populárního souboru Buchty a loutky či hravý dětský Bazaar Baroque – nový jednodenní dětský festival Piccoli – Ententýnum v paláci připravil na neděli 25. května pro zvídavé děti i jejich rodiče bohatý a především zábavný program.

Basta fidli! dětský orchestr 10:30–12:00 Vyzkoušej si záludnosti i zábavnosti ze života orchestru a objev jeho kouzelný zvuk! Jak se společně ladí a hraje? A je vůbec možné v početném hudebním tělese improvizovat? Doporučený věk: 8–14 let. Hudební nástroje: housle/viola, violoncello, zobcová a příčná flétna, hoboj, klarinet, kytara. Účastníkům rádi dopředu zašleme partituru v předstihu. Basta tidli! 

taneční dílna 10:30–12:00 Taneční putování do časů, kdy se žádná slavnost neobešla bez ladných kroků… Využij příležitost zatančit si přímo v komnatách slavnostního paláce! Doporučení: Malým tanečnicím se bude lépe tančit v sukni či šatech. Doporučený věk: 5–8 let Hej, hename! rituály našich předků a jejich potomků 12:30–13:30 Jak přivolat déšť či slunce? Vyzkoušej si rituály staré málem jako lidstvo samo a nezapomeň na dílnu přivést i jednoho z rodičů.

Improvizační dílna pro každého. Doporučený věk: 5–14 let Nebe? Peklo? HRAJ! po stopách dětských písniček 14:00–15:30 Ostražitým štěstí přeje, zvláště na cestě za pytláckými písněmi! Navíc si domů odneseš vlastní originál zpěvníčku se vzpomínkou na lovení komárů, blech a všemožného ptactva. Doporučený věk: 5–14 let

Tajů plné struny hudební dílna 15:45–17:15 Poznej zblízka libozvučné nástroje kantele, psalterium a harfu a zkus si zahrát a zazpívat středověkou písničku. Rázem se ocitneš v dobách rytířů a princezen! Doporučený věk: 8–14 let Doporučení: Máš-li doma flétničku, vezmi si ji s sebou, bude se hodit!

Vídr rumpumpum aneb příběhy udatných hudebně-pohybová dílna 15:45–17:15 Jak to tenkrát všechno bylo, když Šemík skákal přes hradby Vyšehradu a Libuše se vdávala za Přemysla Oráče? Kromě odpovědí na záludné otázky české historie tě čeká hlavně společné muzicírování na Orffovy nástroje, zpěv a neobvyklá říkadla. Doporučený věk: 7–10let Cena za vstup na jednu dílničku: 80 kč

Zlatá husa divadelní představení souboru Buchty a loutky 17:30–18:30 Ó ta zlatá husa, jak se leskne a jak je cenná, všechny si přivábí a přilepí. Jen nejmladší ze tří bratrů, kterého mají všichni za hloupého, ji raději vezme ukázat princezně, to proto, že se mu princezna líbí a chce ji rozesmát. A vlastně by si ji klidně i vzal za ženu. Jenže pan král je proti, a tak musí přijít na pomoc i jedna hodná obryně. Prostě chamtivost se nevyplácí, smutek je špatný rádce a i ten poslední a vysmívaný se nakonec může stát králem. Ale dál… dál už raději na představení, ať stihnete šťastný konec.

Rezervace vstupenek na divadelní představení je podmíněna rezervací alespoň jedné z hudebních/tanečních dílen. Cena: 120,- Kč

Vánoční MuzeuM Market v Clam-Gallasově paláci

Muzeum města Prahy zve na tradiční vánoční market. Od 9.00 do 18.00 hod. budou pro návštěvníky připraveny prodejní stánky, které nabídnou originální výrobky z kůže, dřeva, papíru, keramiky, skla – přímo od prvovýrobců. Bohatý program čeká i na děti.
Praha 1, Praha

Josef Mysliveček – detto Il Boemo (1737–1781)

Připravovaná výstava návštěvníky seznámí se skladatelovým životním příběhem a tvorbou. Představí jej coby mezinárodní osobnost v kontextu evropských dějin a kultury.
Praha 1, Praha

Polední Pro – 17 minut pro prozíravý život

Cyklus 8 krátkých poledních přednášek ve velké hovorně dominikánského kláštera v Praze.
Praha 1, Praha

Polední Pro – 17 minut pro prozíravý život

Cyklus 8 krátkých poledních přednášek ve velké hovorně dominikánského kláštera v Praze.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Apple museum v Praze – uzavřeno

Muzeum je uzavřeno.
Praha 1, Praha

Clam-Gallasův palác v Praze

Mohutná budova Clam-Gallasova paláce v Husově ulici na Starém Městě pražském leží na křižovatce důležité středověké spojnice Pražského hradu s centrem Starého Města, zvané též Královská cesta, a prastaré komunikace vedoucí k Vyšehradu.
Praha 1, Praha

České muzeum výtvarných umění v Praze

Muzeum spravuje jednu z nejkvalitnějších sbírek českého moderního umění. Ve sbírce muzea nechybějí skvosty od Alfonse Muchy, Antonína Slavíčka, Josefa Čapka, Emila Filly, Františka Tichého, Jiřího Koláře a dalších předních českých výtvarných umělců.
Praha 1, Praha

Divadlo Disk

Školní divadlo Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze (DAMU) je líhní mladých kreativních talentů.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Clementin – nejužší pražský hotel

Romantický hotel Clementin Old Town se nachází přímo v samém srdci historického centra Prahy, mezi Staroměstským náměstím a Karlovým mostem. Kuriozitou domu je jeho šířka, pouhých 3,28 m, což z něj činí druhý nejužší dochovaný dům v Praze a zcela jistě nejužší hotel v Praze.
Praha 1, Praha

Pivnice U Zlatého Tygra na Starém Městě pražském

Pivnice U Zlatého Tygra to je tradiční plzeňská pivnice s neopakovatelnou atmosférou a koloritem v srdci staré Prahy. Inspiraci zde u plzeňského piva hledali mnozí, včetně autora české hymny Josefa Kajetána Tyla či Bohumila Hrabala.
Praha 1, Praha

Crème de la Crème – nejlepší italská zmrzlina v Praze v Husově ulici

Všechny recepty na italské řemeslné zmrzliny píše Honza Hochsteiger alias "pan zmrzlinka", který mnoho let pracoval v Itálii i jiných místech světa pro nejlepší italské zmrzlináře a teď s láskou vaří nejlepší zmrzliny v Praze.
Praha 1, Praha

Staroměstský pivovar U Tří růží

V centru Prahy, na rohu Husovy a Jalovcové v domě U Tří stříbrných růží se nachází restaurační pivovar, který nabízí tradiční ležáky i pivní speciály.
Praha 1, Praha