Úvod > Kalendář akcí > Dětské prohlídky jeskyně Výpustek s medvědem Brunem
Dětské prohlídky jeskyně Výpustek s medvědem Brunem
">
6.7.
31.8.
Přidat foto
Komentované prohlídky

Dětské prohlídky jeskyně Výpustek s medvědem Brunem

Medvěd Bruno provází děti od 4 do 10 let jeskyní Výpustek u Křtin v Moravském krasu. Třičtvrtěhodinovou interaktivní zábavně-vzdělávací prohlídku jeskyně, kterou se prohnalo čtyřicet tisíc let historie, připravil divadelní režisér Jiří Liška.
Děti se formou her dozví ty nejpodstatnější informace z historie jeskyně. Krasové podzemí v Křtinském údolí je proslaveno nálezy tisíců kostí pravěkých jeskynních medvědů (Ursus spelaeus). Ač na různých rekonstrukcích působí tato až tři a půl metru vysoká zvířata děsivě, podle paleontologických výzkumů byli býložraví, což se jim stalo osudné za poslední doby ledové. Po ochlazení pro ně nezbyla rostlinná potrava. Tito medvědi však nyní znovu ve Výpustku ožívají, a to na rozměrných komiksech a hravých tabulích z pera a štětce výtvarnice Anety Doležalové.

V ději prohlídek se cestovatel v čase dostane do pravěku, ale stroj času mu rozbijí neandrtálci. Medvěd Bruno rozhodne, že cestovateli pomůže stroj opravit. Zmáčknou tlačítko a přenesou se do krytu – tajného podzemního velitelského pracoviště armády. Další stanoviště přiblíží například nacistickou podzemní výrobu součástek do letadel, těžbu fosfátových hlín či činnost středověkých mastičkářů.

Dětské prohlídky s brumlou Brunem Správa jeskyní České republiky ve Výpustku připravuje každou středu a sobotu v 16:15 a 16:30. Nutná je rezervace nejméně den předem buď na telefonu 516 439 111 či e-mailu vypustek.rezervace@caves.cz.

Nové dětské prohlídky jsou součástí programů k Mezinárodnímu roku jeskyní a krasu – International Year of Caves and Karst (IYCK) 2021/2022.

Provozovatel

Správa jeskyní ČR - Jeskyně Výpustek

Jeskyně Výpustek
679 05 Křtiny
Tel.:
+420 516 439 111
Email:
vypustek.rezervac...
WWW:
https://www.caves...
WWW:
https://www.caves...
GPS:
49,290876 16,724152
 
 

Vstupné

Cena: 170 Kč

Snížená cena: 140 Kč

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Výletní cukrárna a Retro muzeum Křtiny

Výletní cukrárna a Retro muzeum Křtiny

Křtiny, Jihomoravský kraj
Penzion Starý pivovar

Penzion Starý pivovar

Křtiny, Jihomoravský kraj
Hotel Olberg Olomučany

Hotel Olberg Olomučany

Olomučany, Jihomoravský kraj