Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Dětské dopoledne a festival Ozvěny prázdnin
Festivaly

Dětské dopoledne a festival Ozvěny prázdnin

Ve spolupráci s hradem Orlík, městem Humpolec a krajem Vysočina zveme na dětské dopoledne a odpolední festival na zřícenině Hradu Orlík nad Humpolcem.

Dětské dopoledne bude plné workshopů a ukázek uměleckých činností doplněné spoustou her a soutěží.

Seznam již potvrzených workshopů a ukázek: kresba, ilustrace – ukázky s možností zakoupit hotové výrobky batika – ukázky s možností zakoupit hotové výrobky práce s kůží – ukázky malování na obličej – ukázky přímo na ratolestech (i dospělých) korálkování – workshop s možností vytvořit a odnést si vlastní výrobek drátkování – workshop s možností vytvořit a odnést si vlastní výrobek mandaly – workshop

V odpolední části pak budou probíhat vystoupení různých muzikantských seskupení povětšinou folk-rockového zaměření. 

Časový program vystoupení:

  • 12:00 – Pavel Dvořák – nadaný mladý muzikant vystoupí jako písničkář
  • 13:00 – Morows – bluesové duo (fragment kapely) z Králova Dvora
  • 14:00 – Mandiax – folk rocková kapela ze Stříbrné Skalice 
  • 15:00 – Třetí sloka – folk-experimental z Písku 
  • 16:00 – Jarret – indierocková / folkrocková kapela z Liberce 
  • 17:00 – Fiannan – Irská a skotská muzika v netradičním podání 
  • 18:00 – Fajnbeat – folkrocková kapela Praha 
  • 19:00 – Zevláky – Rák 'n' Ról z Kárlštajna (Vojta Kotek & spol.)
  • 20:00 – Marcel Kříž – folkblues z Čáslavi 
  • 21:00 – Martin SÝKORA – folk z Humpolce

Silvestr na zřícenině hradu Orlík nad Humpolcem

Vydejte se na zajímavý výlet na zříceninu hradu Orlík nad Humpolcem.
Humpolec, Kraj Vysočina

Vánoční kluziště v parku Stromovka v Humpolci

Město Humpolec připravilo na letošní Humpolecké Vánoce v parku Stromovka vánoční kluziště. Vánoční kluziště je tím pravým místem pro ty, kteří si chtějí užít především vánoční atmosféru spojenou s pobytem a pohybem na čerstvém vzduchu i třeba s něčím dobrým na zub z blízké kavárny.
Humpolec, Kraj Vysočina

Koncert kapely Diogenes

Skupina Diogenes z Čechtic hraje v různých obměnách od roku 1980. Zaměřuje se na interpretaci písní nejrůznějších žánrů od gotiky, renesance, baroka k folku, spirituálům a vlastním úpravám současných skladeb. Skupina má za sebou mnoho úspěšných vystoupení hlavně v podblanickém a posázavském regionu.
Želiv, Kraj Vysočina

Žákovský orchestr ZUŠ Pelhřimov a pěvecký sbor Musica Siloensis

Žákovský orchestr byl založen při ZUŠ Pelhřimov jako klasický orchestr se smyčcovým základem a doplněný o některé dechové nástroje například klarinet a příčná flétna.
Želiv, Kraj Vysočina

Netopýři na hradě Orlík nad Humpolcem

Starobylé sídlo proslulých Trčků z Lípy či pánů z Říčan dnes láká návštěvníky putující za romantikou a výhledy. Malebná zřícenina gotického hradu vprostřed lesů si oblíbili netopýři – několik druhů se sem každoročně slétá v době podzimního „rojení“ a občas tu i zimují.
Humpolec, Kraj Vysočina

Zřícenina hradu Orlík u Humpolce s rozhlednou

V prostředí romantické zříceniny uvidíte a zažijete mnohé. Co vás tu čeká? Zachovaná hranolová věž, druhá hradní brána, bašta, zbytky opevnění a podsklepených paláců a černá hradní kuchyně, v níž byla rekonstruována chlebová pec. V areálu hradu najdete také rozhlednu, která nabízí krásné výhledy.
Humpolec, Kraj Vysočina

Návštěvnické centrum pivovaru Bernard a prohlídka rodinného pivovaru

Nebudeme vám ukazovat žádný skanzen. Vezmeme vás do opravdového provozu. Na vlastní chuť a čich se seznámíte se surovinami, které k výrobě piva používáme. Dozvíte se třeba, k čemu potřebujeme skořápky pravěkých řas rozsivek, ochutnáte slad, a na konci rozeznáte mladinu.
Humpolec, Kraj Vysočina

Školní statek v Humpolci

Při návštěvě Školního statku v Humpolci narazíte kromě běžných hospodářských zvířat a koní také na ne úplně obvyklé živočichy v těchto krajích. V prostorách statku je také vytvořeno zázemí pro výuku oboru kynologie.
Humpolec, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a letní terasa Hotelu Kotyza

Vyhlášená restaurace hotelu Kotyza v Humpolci navazuje na odkaz rodinné tradice a splňuje i ty náročné gurmánské požadavky.
Humpolec, Kraj Vysočina

Cafe 8smička

Bára a Zdeněk Rýznerovi, milovníci umění, se rozhodli v Humpolci zrevitalizovat zchátralou textilku a otevřít v ní originální zónu pro umění. A v ní je také kavárna Báry Lamačové, která s láskou peče už od 19 let. Ve hře je s ní její mamka, Ivana Tošerová.
Humpolec, Kraj Vysočina

Na větvi – glamping v lůně přírody

Přijeďte relaxovat do náruče přírody a zažít nevšední romantiku! Restartujte svoje tělo i duši a utečte daleko od civilizace tam, kde bory šumí a voda hučí po lučinách?
Humpolec, Kraj Vysočina

Piknik na zámku Herálec

Piknik v zámeckém parku patří k nejkrásnějším zážitkům z pobytu v romantickém hotelu Chateau Herálec. Ve stínu majestátních staletých velikánů si v pokojné atmosféře vychutnáte piknikové lahůdky zámecké kuchyně.
Herálec, Kraj Vysočina