Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Dětská porta – finálový dvojkoncert celostátní folk a country soutěže v Ostravě
Dětská porta - finálový dvojkoncert celostátní folk a country soutěže v Ostravě
Hudební a divadelní akce

Dětská porta – finálový dvojkoncert celostátní folk a country soutěže v Ostravě

Máte rádi folk, country a příbuzné žánry? Chcete si poslechnout děti, kteří tuto hudbu dobře umí? Jste z Ostravy a okolí? Pak si přijďte s celou rodinou poslechnout 40 soutěžících na velkém finále celostátní soutěže Dětská Porta. V sobotu 10.6. po celý den na dvou pódiích. v Landek Parku Ostrava.
Dětská Porta a je celostátní soutěžní přehlídkou interpretační a autorské tvorby dětských skupin, orientovaných na folk, country a příbuzné žánry. A velký dvojkoncert v Landek Parku je republikovým finále této soutěže, poprvé konaný v Ostravě. Hrát zde bude 40 postupujících, což jsou ti nejlepší ze stovek, kteří se také pokoušeli uspět v oblastních kolech této hudební soutěže, ale nepostoupili. Představí se ale i hosté – Moravský Hrnek, písničkářka Jana Rychterová, ostravská skupina BG Styl a kapela Nové struny, druhá v letošním Talentu Country radia. Vyvrcholení pak obstará od cca 19.00 hod. legendární folková skupina Klíč-Kvartet.

Hrát a zpívat se bude celou sobotu, od 10 do 20 hod., na dvou pódiích v areálu Landek Park.

A protože na Lendeku se o stejném víkendu koná i celostátní setkání pionýrských oddílů, RESET, mohou si návštěvníci Dětské porty, mimo poslechu hudby, vyzkoušet i několik doplňkových aktivit, např. Puzzliádu, Geocaching či Společenské hry. Přiďte, vstup je zdarma.

Tomáš Kůdela: Norsko – ztraceni mezi fjordy

Prozkoumejte s námi krásu norských fjordů.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Zdolám?

Skladby našeho raného dětství v podání dětských kolotočů, hracích skříněk, hudebních hraček, třeba Mozartova Malá noční hudba a Beethovenova „Pro Elišku“. Prozkoumáme i skladby, ve kterých slyšíme hudební nástroje, které hudebními nástroji ve skutečnosti nejsou.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Velikán Beethoven

Předehra k jediné opeře, kterou Beethoven napsal nebo jeho Symfonie č. 8 – to je program, který prolne Šostakovičův Koncert pro housle, v němž se sólového partu ujme Elina Vähälä.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Neslyšící problém

Koncert, kde nikdo nikoho neposlouchá. Dirigent odmítá naslouchat orchestru a co teprve takový nahluchlý orchestr? Z tolika hudby by jeden ohluchl! To musíte slyšet!
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Landek Park Ostrava – jednou nahoře, jednou (v) dole

Největší hornické muzeum v České republice s nejširší nabídkou doplňkových služeb nabízí svým návštěvníkům celodenní výlet mezi památkami v přírodě. Přijďte si vyzkoušet, co znamená jednou nahoře, jednou (v) dole.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Hornické muzeum na Landeku

Landek Park – dříve Důl Anselm, dnes historie hornictví. Na nejstarší ostravské šachtě, Dole Anselm, bylo před více než 25 lety založeno Hornické muzeum, které je dnes největší v ČR. Čtvrt kilometru dlouhé chodby v podzemí krok po kroku odhalují tajemství hornických pracovišť.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Yogapoint v areálu dolu Landek

Yogapointy jsou otevřené zastřešené přístřešky ze dřeva, které nabídnou pohodovou atmosféru, příjemný prostor a částečně i soukromí. Milovníci jógy je mohou využívat zcela zdarma, najdou v nich i instruktážní panely s radami, jak si protáhnout tělo.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Halda Eduard Urx v Ostravě

Halda u Landek Parku, která vznikla postupným vršením hlušiny, je neoficiálně pojmenovaná podle dolu, který se v nejdříve jmenoval Anselm, roku 1946 byl přejmenován na Masaryk a konečně v roce 1951 na Eduard Urx.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Camp Landek Park v Ostravě

Camp v areálu Landek Park najdete v prostředí plném zeleně a je součástí národní přírodní památky Landek.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Hotel city.city

Tříhvězdičkový moderní a designový hotel nabízí ubytování ve dvoulůžkových a jednolůžkových pokojích. Nachází se v samém srdce Ostravy nedaleko hlavního nádraží.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Hotel city.city

Nově zrekonstruovaný designový hotel nabízí ubytování nedaleko centra města v Ostravě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Loft v Ostravě

Ano, Loft je opravdu otevřený prostor s velkými okny, odhaleným stropem z železných nosníků a cihlových kleneb. A je to taky restaurace hotelu City.City (rozuměj city jako město a city v něm).
Ostrava, Moravskoslezský kraj