Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Denisa Kutmonová a Michaela Meca
Denisa Kutmonová a Michaela Meca
Hudební a divadelní akce

Denisa Kutmonová a Michaela Meca

Flétnové duo ve složení: Denisa Kutmonová a Michaela Meca, představí program od baroka po současnost. Zazní skladby od skladatelů: Telemann, Doppler, Martinů a další.
Michaela Meca
Narozena v Ostravě, kde navštěvovala Janáčkovu konzervatoř u MgA. Jiřího Bystroně, u něj též pokračovala bakalářským studiem na Ostravské univerzitě v Ostravě. Zúčastnila se mistrovských kurzů u flétnistů např.: V. Kunt, C. Nováková, E. Haupt, P. Bernold. Byla vybrána na stáž v rámci Erasmu na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber Dresden, kde ji vyučoval prof. Stephane Réty (FR). Magisterské studium absolvovala na VŠMU v Bratislavě u prof. Dagmar Zsapkové. Nyní působí jako pedagog v ZUŠ Bruntál. Na svém kontě má již několik žáku přijatých na konzervatoř v Praze.

Se svým manželem Jiřím, kytaristou, tvoří „VientoMarero duo“. Hrají spolu od roku 2009. Na VŠMU v Bratislavě studovali komorní hru u prof. Jozefa Zsapky. Celoročně studují skladby českých i zahraničních autorů a koncertují jak v ČR, tak v zahraničí: Slovensko, Polsko, Litva, Německo, Itálie. Mají za sebou více než 170 koncertů. Byli pozváni na hudební akce a festivaly: Mezinárodní gitarový festival Modra (SK), Rýmařovský hudební festival, Kytarové dny Uničov, Brossmannův festival duchovní hudby, Vizovické zámecké léto Aloise Háby, Veselská ozvěna, Nedeľné matiné (SK), Předplatné pro milovníky krásné hudby – Opava, Stříbrnoskalické hudební léto, koncerty v rámci KPH a další.

V roce 2017 vydali debutové CD, nahrané v Českém rozhlase, vydané ve vydavatelství Stylton, obsahující originální skladby pro flétnu a kytaru. V roce 2020 založili notové vydavatelství a vydávají vlastní úpravy skladeb. V roce 2022 vydali CD složené ze svých úprav „Metamorphosis“. Duu byly věnovány skladby od Evgeny Irshaie (SK), Michalise Andronikou (GR) a Alexandre Glize (FR). Na mistrovských kurzech získali zkušenosti od umělců: Duo Zsapka, Alvaro Pierri, Mie Ogura + Atanas Ourkouzounov, Marcin Dylla, Marek Nosal, Alina Gruszka.

Provozovatel

KUPE

Janská 7
Janská
746 01 Opava
Tel.:
+420 739 165 800
Email:
info@kupecko.cz
WWW:
https://www.kupec...
GPS:
49,933118 17,910670
 
Region:
Moravskoslezský kraj
Oblast:
Opavské Slezsko
Město:
Opava
Tipy na výlet:
Opava a okolí
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Koncert Bohemian Club

Ostravská hudební skupina – world music, jazz.
Opava, Moravskoslezský kraj

Osobnosti světové architektury

Přednáška historika umění Martina Pavlíčka na téma Filippo Brunelleschi.
Opava, Moravskoslezský kraj

Kvartet Tomáše Sýkory

Vystoupí opavský rodák R. Vícha (bicí), T. Liška (bass), A. Kid (elektronika) a T. Sýkora (piano).
Opava, Moravskoslezský kraj

Slam poetry

Mistr ČR ve slam poetry za rok 2014 Anatol Svahilec a vřesinský chachar Kvido Lotrek a další.
Opava, Moravskoslezský kraj

Galerie Kupe v Opavě

Kupe je kulturně-umělecký prostor, kde se potkává současná kultura a umění napříč žánry a který přináší komplexní divácký zážitek.
Opava, Moravskoslezský kraj

Vodárenská věž v Opavě

Vodárenská věž vznikla na opavském nádraží v roce 1892. Po několika přístavbách dosáhla současné výšky 19 metrů. Nejcennějšími dochovanými prvky jsou původní ocelové, nýtované nosníky a také jedna nádrž na vodu z roku 1892. V současnosti prochází rekonstrukcí a mění se na multifunkční prostor.
Opava, Moravskoslezský kraj

Knihovna Petra Bezruče v Opavě

Knihovna Petra Bezruče s čítárnou a studovnou kromě výpůjček knih a periodik poskytuje bibliograficko-informační služby, půjčuje hudební nosiče i DVD, specializuje se na meziknihovní výpůjční služby a pořádá také výstavy, přednášky či besedy.
Opava, Moravskoslezský kraj

Muzeum patologie v Opavě

Muzeum patologie je součástí oddělení patologické anatomie, které bylo založeno profesorem Aloisem Maternou v roce 1911 a patří k velkým vzácnostem. Obdobné sbírky tekutinových preparátů jsou součástí lékařských fakult, ale bez možnosti návštěv pro veřejnost.
Opava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

U Náhonu – restaurace, která není cítit kouřem

Dopřejte si příjemně strávené chvíle návštěvou vkusného stylového prostředí spolu s kvalitní obsluhou a výbornou kuchyní kousek od opavského koupaliště.
Opava, Moravskoslezský kraj

Panský mlýn v Opavě – minipivovar, restaurace a penzion

Panský mlýn je minipivovar s restaurací na okraji Opavy, tam kde se město stává vesnicí a vesnice už rovnou přechází v pole. V kuchyni malebné budovy mlýna z konce 15. století to v kastrolech a kastrůlcích bublá a voní. Zdejší kuchaři milují venkovskou kuchyni, a nejen tu českou.
Opava, Moravskoslezský kraj

Vinné sklepy a vinotéka Velké Hoštice – skvělá vína na severní Moravě

Navštivte Zámecké vinné sklepy se zámeckou vinotékou ve Velkých Hošticích a vychutnejte si atmosféru jihomoravského sklípku i u nás ve Slezsku.
Velké Hoštice, Moravskoslezský kraj

Hostinec & Vitální svět Raduňka nedaleko Opavy

Hostinec & Vitální svět Raduňka je místem pro pohodové chvíle odpočinku, relaxace a výborného jídla, to vše pod jednou střechou!
Raduň, Moravskoslezský kraj