Úvod > Kalendář akcí > Den židovských památek
Den židovských památek
"> "> "> ">
14.8.
Přidat foto
Společenské akce

Den židovských památek

Více než padesát vybraných židovských památek v Čechách, na Moravě a ve Slezsku bude otevřeno v neděli 14. srpna 2022 v rámci čtvrtého ročníku Dne židovských památek v ČR.
Více než padesát vybraných židovských památek v Čechách, na Moravě a ve Slezsku bude otevřeno v neděli 14. srpna 2022 v rámci pátého ročníku Dne židovských památek v ČR. Návštěvníci budou moci zhlédnout také hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné, nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí.

Zdarma nebo s dobrovolným vstupným bude zpřístupněno takřka 55 vybraných židovských památek v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Návštěvníci budou mít možnost navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí. Mezi největší lákadla letošního roku patří dvě nově rekonstruované synagogy – Velká synagoga v Plzni a synagoga v Čáslavi.

Nově byl do projektu zapojen soubor devíti židovských hřbitovů, které byly v posledních letech knižně zpracovány v edici Even zikaron – paměť židovských náhrobních kamenů. Jedná se o hřbitovy v Nové Cerekvi, Telči, Velkém Pěčíně, Radobylu u Kamýku nad Vltavou, Jindřichově Hradci, Mladé Vožici, Kolodějích nad Lužnicí, Jistebnici a Milevsku.

Do Dne židovských památek je zapojeno i 15 nedávno rekonstruovaných objektů z projektu "Revitalizace židovských památek 10 hvězd", které bude možné navštívit za zvýhodněné vstupné. Památky budou přístupné většinou od 10:00 do 17:00 hodin. Pokud celodenní otevření není z různých důvodů možné, bude památka přístupná alespoň v části uvedeného času.
 

Zapojené památky

Provozovatel

Židovská obec v Praze

Maiselova 250/18
110 01 Praha 1
Tel.:
+420 224 800 812
Email:
rabinat@kehilapra...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://sites.goo...
WWW:
https://www.kehil...
GPS:
50,089677 14,418387
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí