Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Den železnice v Plasích
Společenské akce

Den železnice v Plasích

V Plzeňském kraji se koná Den železnice (v sobotu 28. září) na nádraží v Plasích. Hlavním lákadlem budou nostalgické jízdy historického vlaku taženého lokomotivou 310.072 vyrobenou roku 1899 v Linci.
České dráhy ve spolupráci s Městem Plasy pořádají poslední zářijovou sobotu regionální oslavy Dne železnice. Od 12.00 do 15.45 hod. bude jezdit mezi Plasy a Mladoticemi parní vlak tažený lokomotivou 310.072 Kafemlejnek. První jízdu začne vlak už v Kaznějově (odj. v 10:10 hod.) a poslední jízdu (odj. z Mladotic v 15:30 hod.) pojede vlak zase až do Kaznějova (příj. 16:15 hod.).

A na co dalšího se můžete těšit? Na bohatý doprovodný program, který připomene 140. výročí provozu na trati Plzeň – Žatec. V bývalém služebním voze bude k vidění výstava o historii železnice. V osobním voze si můžete od 10 do 17 hodin prohlédnout modelové kolejiště, zájemci mají možnost se svézt na historické šlapací drezíně a pro děti bude připraveno malování a kreativní dílnička. Svačinu si s sebou brát nemusíte, určitě si vyberete na místě.

K dobré náladě přispějí i hudební vystoupení:
11.00 a 11.40 hod. – Heligónkáři
13.00 hod. – hudební vystoupení žáků ZUŠ Plasy
14.00 hod. – skupina Slepá kolej
15.00 hod. – skupina Michal Šindelář trio (Katapult revival)

Z nádraží se vypravte i na prohlídku města. Po předložení jízdenky z parního vlaku získáte slevu na vstupné do plaského kláštera na vybraný prohlídkový okruh. V zámku si můžete prohlédnout výstavu fotografií a modelové kolejiště a za prohlídku určitě stojí i Fantasy golf – zábava pro malé i velké.

Provozovatel

Nádraží ČD Plasy

Pod Nádražím
331 01 Plasy
Tel.:
+420 840 112 113
Email:
info@cd.cz
WWW:
www.cd.cz/zazitky...
GPS:
49,930830 13,380301
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Postřelí
Město:
Plasy
Tipy na výlet:
Plasy a okolí
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Koleda pro Štědrušku

Zámek Manětín zve na hraný vánoční příběh s názvem Koleda pro Štědrušku!
Manětín, Plzeňský kraj

Novoroční pochod z Bolevce do Bolevce

Dovolujeme si vás pozvat na tradiční plzeňskou akci, a to Novoroční pochod z Bolevce do Bolevce.
Plzeň 1, Plzeňský kraj

Klání věků lV. aneb Volání budoucnosti

Klání věků je akce se 100% charitativním záměrem. Každý rok najdeme někoho, kdo nepřízní osudu prožil, či prožívá, zlé časy, a snažíme se mu pomoci. Celý výtěžek akce dotyčnému darujeme, aby mohl zlepšit svou situaci. Je nás hodně a nic nás nezastaví!
Plzeň 1, Plzeňský kraj

Advent a Vánoce U Matoušů

Během adventu můžete obdivovat vánoční expozici v obytném stavení selského dvora U Matoušů v Plzni-Bolevci.
Plzeň, Plzeňský kraj

Řeka Střela pod Žlutickou přehradou

Řeka Střela pramení půl kilometru severně od Prachomet na rozhraní Slavkovského lesa a Tepelské vrchoviny. Na konci svého toku se vlévá do Berounky.
Plasy, Plzeňský kraj

Zoo Plasy

Rodinná zoologická zahrada se nachází ve městě Plasy a oficiálně byla otevřena v květnu 2016. Najdete zde propojení zábavy, odpočinku a vzdělání. Zoo se nachází v areálu Fantasy Golfu Plasy.
Plasy, Plzeňský kraj

Barokní cyklotrasy na Plzeňsku

Barokní cyklotrasy na severním Plzeňsku se klikatí malebnou krajinou Plzeňského kraje. Po krásách přírodního a kulturního charakteru si můžete odpočinout u deseti barokních odpočívadel, která jsou zasazena do krajiny. Středobodem cyklotras jsou Plasy, kde začínají tři okruhy s různou obtížností.
Plasy, Plzeňský kraj

Dětské expozice a programy v Centru stavitelského dědictví Plasy

Muzeum – místo, kde se dá objevovat, žasnout, přemýšlet, tvořit, být spolu, … velká výzva pro muzejníky i pro rodiče. Nabízíme vám přehled možností, ze kterých si můžete vybírat v Centru stavitelského dědictví Plasy.
Plasy, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Knížecí pivovar Plasy

Knížecí pivovar Plasy se nachází v části prostorů bývalého pivovaru v areálu kláštera v Plasích. Navázal tak na několika set let starou pivovarnickou a sladovnickou tradici na severním Plzeňsku.
Plasy, Plzeňský kraj

Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy

Penzion a Restaurant Rudolf II. se nachází v malebném údolí města Plasy, které je vyhlášeno svou pestrostí kulturních památek a překrásnou přírodní scenérií. V areálu je k dispozici také fitness centrum, ve výstavbě je pak nové wellness.
Plasy, Plzeňský kraj

Penzion U svaté Barbory Manětín

Nově zrekonstruovaný Penzion U svaté Barbory stojí na klidném místě v obci Manětín s přilehlou loukou a potokem. Můžete se nejen ubytovat, ale třeba i využít sportovních možností okolí ze sedla kola nebo při hraní míčových her.
Manětín, Plzeňský kraj

Pizzerie Na náměstí v Manětíně

V Pizzerii „Na náměstí“ v Manětíně se můžete kromě profesionálně vyškoleného personálu těšit na široký výběr specialit a nápojů. V příjemném prostředí restaurace bude i pracovní oběd vždy příjemnou záležitostí a večeře s rodinnou či přáteli radostným zážitkem.
Manětín, Plzeňský kraj