!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Prohlídka Třeboně a expedice kaňonem Nežárky
Historické a vojenské akce

Prohlídka Třeboně a expedice kaňonem Nežárky

Kdy 8. srpen 2020 10:00 - 18:00
Zábavný vlastivědný program začíná v Třeboni. Dopoledne se zájemci vydají po stopách alchymistů a vodního živlu se senzibilem Janem Betkem. Odpoledne půjdou se strážskou průvodkyní Janou Formánkovou na výlet okolo Nežárky. Technické památky poháněné silou vody a Čertův komín už čekají.
Zábavný vlastivědný program na druhou srpnovou začíná v sobotu v 10:00 pod Hradeckou branou u sochy Jana Nepomuckého v Třeboni. Senzibil Jan Betko vás zasvětí do geomantických zajímavostí rožmberské Třeboně, kde pracovali alchymisté John Dee a Edward Kelly. Proniknete do tajemství kašen a naučíte se rozpoznat geopatogenní zóny způsobené vodním živlem. Doprava na odpolední expedici do Stráže je individuální. Můžete využít pravidelné autobusové spojení z nádraží v Třeboni.

Na devítikilometrovou expedici kaňonem Nežárky se vyráží v 13:30 od kašny s obeliskem na náměstí ve Stráži nad Nežárkou. Průvodkyně Strážskem Jana Formánková vám ukáže zbytek středověkého mostu, kde straší přízračný jezdec. Uvidíte technické stavby, které poháněla vodní síla - mlýny, pily a zaniklý hamr. V romantickém kaňonu Nežárky načerpáte energii přírody Chráněné krajinné oblasti. Doprava zpět do Třeboně je individuální. Můžete využít pravidelné autobusové spojení ze zastávky na náměstí ve Stráži.

Akce není vhodná pro fyzicky postižené osoby a úplně malé děti.


 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Autokemp U Skalníků

Autokemp U Skalníků

Stráž nad Nežárkou, Jižní Čechy
Penzion U sv. Antonína v Pístině

Penzion U sv. Antonína v Pístině

Pístina, Jižní Čechy
Penzion Příbrazský Stráž nad Nežárkou

Penzion Příbrazský Stráž nad Nežárkou

Stráž nad Nežárkou, Jižní Čechy
Penzion a restaurace U Černého čápa

Penzion a restaurace U Černého čápa

Lásenice, Jižní Čechy