Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Den s krajem Vysočina
familly
Akce pro děti

Den s krajem Vysočina

Kraj Vysočina s partnery zvou veřejnost bez rozdílu věku na velkou zábavní show, která je naplánována na 27. září 2013 od 13:00 hodin na Masarykově náměstí v Jihlavě.
Pro dříve narozené bude od 13:00 hodin zpívat duo Josef Zíma a Yvetta Simonová. V 16:00 hodin potěší svým hravým programem nejmladší děti Michal Nesvadba z Kouzelné školky, v 17:00 hodin Kraj Vysočina představí nového maskota Zimní olympiády dětí a mládeže a odpoledne plné zábavy uzavře v 18:00 hodin koncertem Petr Bende a Pavel Helan.

Celé odpoledne bude na Masarykově náměstí v Jihlavě připraven i bohatý doprovodný program. Kromě nabídky služeb Senior Pasů a Rodinných Pasů Kraje Vysočina budou k vidění ukázky zemědělské techniky a klubu Czech Spitfire, soutěžit bude možné v dojení mléka nebo například v třídění odpadu a znalostech bezpečnosti silničního provozu s BESIPEM. Prezentovat se budou výrobci potravin z regionu. „Velký ohlas očekáváme na vyhlášené závody Králičího hopu. Část náměstí se změní v plnohodnotnou překážkovou dráhu, aby veřejnost mohla sledovat mistrovské výkony čtyřnohých ušáků a fandit,“ uvedla Eva Neuwirthová z tiskového oddělení Krajského úřadu Kraje Vysočina, který celou akci pro veřejnost pořádá.

Samostatná část programu, kterým bude celé odpoledne provázet Milan Řezníček, bude věnována představení aktivit Her 6. Zimní olympiády dětí a mládeže, kterou bude v lednu příštího roku hostit Kraj Vysočina. „Představíme podobu oficiálního maskota, kterou zná zatím pouze autor návrhu a realizační tým, tzn. cca osm osob,“ uvedl za organizátory olympiády Zbyněk Čech. Spuštění informační kampaně zimní olympiády se už během dopoledne odrazí i na programu, který připravují na 10:15 hodin České dráhy. Ty na hlavním vlakovém nádraží v Jihlavě představí regionální vlaky s originálními regionálními olympijskými polepy.

Provozovatel

Krajský úřad Kraje Vysočina

Žižkova 57
587 33 Jihlava
Tel.:
+420 564 602 111
Email:
posta@kr-vysocina.cz
WWW:
www.kr-vysocina.cz
GPS:
49,394223 15,579364
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava 2023

27. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava proběhne 24. – 29. října 2023. Festival každoročně uvádí více než 200 filmů, nabízí diskuze se světovými mysliteli v Inspiračním fóru a pestrý doprovodný program.
Jihlava, Kraj Vysočina

Vánoce v Jihlavě

Vánoční jarmark na Masarykově náměstí tod 27.11. do 23.12. Vánoční trhy – Adventní jarmark.
Jihlava, Kraj Vysočina

Šárka Trčková a její „žáci“

Plzeňská rodačka – malířka a grafička Šárka Trčková (1965–2015) bude sice vždycky patřit mezi vizuální umělce, jejichž život se naplnil příliš brzy, ale její práce přesto nese všechny znaky úplné a soustředěné výpovědi.
Jihlava, Kraj Vysočina

Nazlı Kaya – Mimochodem

Nazlı Kaya (*1980) v Ankaře získala bakalářský titul jako grafička, ve Zlíně vystudovala animaci a absolvovala audiovizuální studia na FAMU. Je autorkou animovanýchi dokumentárních filmů, které tvoří společně s Tomášem Doruškou.
Jihlava, Kraj Vysočina

Společná vstupenka do muzeí a galerií v kraji Vysočina

Společná vstupenka muzeí a galerií zřizovaných Krajem Vysočina umožňuje opakovaně zavítat do jednoho kulturního zařízení, navštívit postupně všechny nebo vybrané zapojené instituce do vyčerpání dvanácti vstupů. Vstupenka je navíc přenosná.
Jihlava, Kraj Vysočina

Pivovarská stezka s degustací v Jihlavě

Procházka po místech spojených s vařením piva a ochutnávkou řemeslných piv v podzemí radničního pivovaru
Jihlava, Kraj Vysočina

Secesní vila Marie Karas v Jihlavě

Secesní vila byla postavena v roce 1902 a pro Marii Karas ji postavil jihlavský stavitel Josef Kubička. Dům sloužil před válkou jako lékařská ordinace, po válce jako internát a také jako jídelna a učebny zdravotní školy. V roce 2016 prošla rekonstrukcí a získala ocenění Stavba roku 2017.
Jihlava, Kraj Vysočina

Fitness Factory Jihlava

Fitness Factory Jihlava je fitcentrum s rodinnou atmosférou a 13-letou tradicí.
Jihlava, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Manolo Café v Jihlavě

Kavárna Manolo se nachází v ulici Vrchlického, v centru Jihlavy.
Jihlava, Kraj Vysočina

Vila Eden

Hotel Villa Eden se nachází v klidné části Jihlavy, 10 minut pěšky od centra.
Jihlava, Kraj Vysočina

Exkurze v Pivovaru Jihlava

Zajímá vás, jak se vyrábí pivo? Zájemcům o pivovarnictví se nabízí exkurze do Pivovaru Jihlava. Součástí prohlídky je návštěva varny, spilky a ležáckých sklepů, kde je zakončena ochutnávkou.
Jihlava, Kraj Vysočina

Zverimex BistroBar

Polévky, Pastrami, Fish & Chips, Burgers, Hot-Dog, Ramen.
Jihlava, Kraj Vysočina