Úvod > Kalendář akcí > Den Rulandského v botanické zahradě v Troji
Den Rulandského modrého
"> Den Rulandského modrého "> Den Rulandského modrého "> Sekty Pinot Noir - novinka Vinice sv. Kláry
18.8.
Přidat foto
Gastronomické akce

Den Rulandského v botanické zahradě v Troji

Po celém vinorodém světě se 18.8. slaví Den Rulandského modrého. Oslavit ho můžete i v botanické zahradě v Troji, kde na Vás čeká mini degustace vzorků této odrůdy.

Tradice jejího pěstování sahá do dob dávno minulých, ale její obliba a kvality rozhodně minulostí nejsou. Rulandské modré se zrodilo jako francouzské Pinot noir už ve starověku. Na naše území se pak dostalo díky Karlu IV. V srpnu se na vinici sv. Kláry bude slavit ještě jeden svátek, tentokrát se ale pozornost zaměří na starobylou odrůdu Rulandské modré. Její historie tu sahá až do dob Karla IV. Dá se říci, že pěstování Rulandského modrého na pražských vinicích je stejně staré jako Univerzita Karlova.

Rulandské modré je klíčová odrůda. Její pěstování má v Praze dlouhou tradici a v místních klimatických podmínkách se jí skvěle daří. Víno z této odrůdy může mít mnoho podob. Dobré ročníky nabízejí červené víno s výborným potenciálem k dlouhodobému zrání. V rámci degustace bude možné ochutnat Rulandské modré ročníků 2017, 2018 a 2021 a trio červených vín doplní rosé ročníku 2021.

Den Rulandského modrého připadá na 18. srpna (letos čtvrtek). Z důvodu rekonstrukce se akce nekoná na terase u vinotéky, ale v Ornamentální zahradě, kde je otevřená nová vinotéka. Od 13 hodin bude připravena volná minidegustace čtyř vzorků z místní produkce z této odrůdy. Zájemci tak budou moci odhalit, jaký rozsah chutí umí nabídnout jedna odrůda na jedné vinici. Žetony na minidegustaci budou v prodeji v baru vinotéky v ceně 160 Kč za čtyři vzorky.

Provozovatel

Botanická zahrada hl. m. Prahy

Trojská 800/196
(vstup do botanické zahrady z ulice Nádvorní)
171 00 Praha
Tel.:
+420 234 148 122
Email:
info@botanicka.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.botanicka.cz/
GPS:
50,118860 14,412799
 
Region:
Praha
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Snížená cena: 100 Kč

Rodinné vstupné: 450 Kč

Poznámka:Cena za vstupné do areálu. Žetony na mini degustaci jsou v den konání k zakoupení na baru vinotéky - 160 Kč/4 vzorky.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny