Úvod > Kalendář akcí > Den poezie
Den poezie
"> ">
11.11.
25.11.
Přidat foto
Mezinárodní literární festival den poezie se koná každý rok na počest velkého českého romantického básníka Karla Hynka Machy a trvá pokaždé dva týdny kolem výročí jeho narozenin (16. listopadu – Macha se narodil roku 1810).
“Nebát se…” – tak zní letošní téma festivalu Den Poezie, který bude probíhat v termínu 11. – 25. listopadu 2018. 

Na letošní rok připadá mnoho významných výročí, ať již z oblasti politiky (všechny „osmičkové” roky), tak v oblasti literatury (např. 80 let od úmrtí Karla Čapka, 150 let od narození Otokara Březiny, či dokonce 20 let od prvního ročníku Den Poezie), a proto jsme se také rozhodli nechat inspirovat výrokem prezidenta Masaryka. Zároveň jsme však chtěli, aby samotný název dále inspiroval a byl dostatečně tvárný, tak aby každý mohl přijít s vlastním pojetím a odhodláním čeho se tento rok rozhodne nebát. Masarykův výrok jsme tedy nechali v názvu festivalu nedokončený.

Festival Den poezie se pravidelně koná ve více než 50 českých městech a obcích, takže akcí bude opravdu dost: básníci v koutě, první básnířka města Prahy, hosté domácí i zahraniční, čtení v knihovnách, události v literárních kavárnách a klubech, sto let české poezie, dětské odpoledne v Národním divadle, procházky po nepoetických místech, poezie do škol – přednes básníků ve školách.

Budeme moc rádi pokud se nebudete bát a přijdete!
Zobrazit více

Provozovatel

Občanské sdružení Společnost poezie

Krátká 28
100 00 Praha
Email:
denpoezie@gmail.com
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.denpoezie.cz/
WWW:
www.denpoezie.cz/...
GPS:
50,075255 14,488866
 
Region:
Praha
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny