Úvod > Kalendář akcí > Prohlídky Benešovy vily v Sezimově Ústí
Komentované prohlídky

Prohlídky Benešovy vily v Sezimově Ústí

Návštěvnická sezóna probíhá od 15. 4. do 30.10. 2022, objekt je možné navštívit vždy v sobotu a v neděli od 10.00 do 17.00 v rámci komentovaných prohlídek s průvodcem.
Benešova vila je unikátní připomínkou důležitého období našich dějin. Osobitý a zvláštní styl domu manželů Benešových byl ovlivněn jihofrancouzskou architekturou a doplňuje jej rozsáhlá pěstěná zahrada.

Nad rámec víkendových dnů budou moci zájemci o prohlídku navštívit vilu i při příležitosti oslav červencových státních svátků. Sezona bude ukončena prodlouženým víkendem zahrnujícím státní svátek 28. října, kterým si připomínáme Den vzniku samostatného Československa. Dny otevřených dveří této historicky významné a architektonicky cenné budovy budou probíhat tradičně formou komentovaných prohlídek s průvodcem, vždy od 10 do 17 hodin.

Místo na komentovanou prohlídku je třeba si rezervovat předem skrze rezervační systém Národního muzea rezervace.benesovavila.nm.cz. Kapacita jedné prohlídky je maximálně 15 osob, v případě volných míst v daném termínu je možné absolvovat prohlídku i bez předchozí rezervace. Prohlídky objektu v celkovém trvání cca 45 minut jsou zdarma a probíhají v českém jazyce.

Provozovatel

Benešova vila v Sezimově Ústí (Úřad vlády ČR)

Dr. E. Beneše 201
391 01 Sezimovo Ústí
Tel.:
+420 776 197 628
Email:
krejcirikova.ivan...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.vlada...
WWW:
https://rezervace...
GPS:
49,382934 14,682591
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Klub Garage Tábor s vlastním pivem

Klub Garage Tábor s vlastním pivem

Tábor, Jihočeský kraj
Romantik hotel Eleonora v Táboře

Romantik hotel Eleonora v Táboře

Tábor, Jihočeský kraj
Pivní stezka Toulavy

Pivní stezka Toulavy

Tábor, Jihočeský kraj