Úvod > Kalendář akcí > Prohlídky Benešovy vily v Sezimově Ústí

Prohlídky Benešovy vily v Sezimově Ústí

Kdy 12. duben 2019 10:00 - 28. říjen 2019 17:00 Společenské akce
Díky memorandu za účelem pravidelného návštěvnického provozu Benešovy vily se nyní mohou návštěvníci podívat do této úžasné stavby daleko častěji, než tomu bylo doposud. Národní muzeum nově nabízí možnost předchozí rezervace prostřednictvím elektronického systému.

Prohlídky seznámí návštěvníky s příběhem Benešovy vily v Sezimově Ústí a životním příběhem Hany a Edvarda Benešových. Každý tak bude mít možnost poznat, jaký byl osud vily po roce 1948, kdy zemřel Edvard Beneš, a po smrti jeho ženy Hany v roce 1974. Zajímavá jistě bude i zmínka o tom, co se změnilo po roce 1989 a jak je možné, že lze sídlo premiérů České republiky dnes navštívit. Komentované prohlídky v areálu Benešovy vily i uvnitř jí samotné poukážou na její roli v životě manželů Benešových i na symbolickou hodnotu, kterou s sebou nese od svého postavení až do současnosti.
 
Vila, jenž je od roku 1975 ve správě Úřadu vlády ČR a je jedinou mimopražskou rezidencí premiéra České republiky, prošla v posledních letech rozsáhlou obnovou. Ve spolupráci s Husitským muzeem v Táboře získala původní podobu z let, kdy ji obývali manželé Benešovi.

Letní sídlo manželů Benešových v Sezimově Ústí, které dnes slouží nejen jako reprezentační prostor předsedy vlády, ale je především důstojným památníkem Hany a Edvarda Benešových, byla poprvé zpřístupněna veřejnosti 28. května 2009.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 4. 2019