Úvod > Kalendář akcí > Příroda a ekologie > Den otevřených dveří v Ochozské jeskyni
Příroda a ekologie

Den otevřených dveří v Ochozské jeskyni

Ve středu 28. září bude v době od 9:00 do 16:00 pro zájemce o kras, po dvou letech, opět otevřená Ochozská jeskyně. Doufejme v krásný podzimní den, aby nic nebránilo jeskyni po dlouhé pauze otevřít!
Ochozská jeskyně se otevírá pro veřejnost nejen k svátku sv. Václava ale také k pomalu končícímu Mezinárodnímu roku jeskyní a krasu. Pro vstup do jeskyně je nutná předešlá rezervace! Rezervace prohlídek probíhají přes formulář na webu.

Jeskyně je přírodního rázu. Nečekejte tedy žádné betonové chodníčky a jinak upravené cesty. Jeskyně není elektrifikována, vlastní světlo nutností! Světla volte obezřetně! Mobilní telefony, světelné klíčenky a podobně nejsou vhodné! Návštěvníci jsou provedeni jeskyní za odborného výkladu zkušených speleologů po desetičlenných skupinách. Prohlídka trvá asi 75 minut. Trasa není fyzicky náročná, je zde jen pár sníženin, do kterých je třeba se ohnout. Nutností je přilba, přičemž cyklistická, či stavební dostačuje. V jeskyni je stálá teploto něco okolo 8° C, tedy teplejší oblečení s sebou. Zvláště po deštích může být v jeskyni bláto, počítejte s možným umazáním.

Před jeskyní je vybírán dobrovolný příspěvek (v doporučené výši) podporující výzkum a průzkum lokality. Ochozskou jeskyni naleznete na zelené turistické značce v údolí Říčky. Automobily je možné zaparkovat na parkovišti Pod Hádkem, na parkovišti v Hostěnicích nebo v obci Ochoz u Brna.

Dny otevřených dveří probíhají obvykle dvakrát ročně. Na jaře ke Dni Země (22. dubna) a na podzim ke svatému Václavu (28. září).

Provozovatel

Česká speleologická společnost ZO 6-11 Královopolská

Ochozská jeskyně
664 02 Ochoz u Brna
Email:
ochozska-jeskyne@...
WWW:
csszo6-11.cz/2022...
WWW:
https://moravskyk...
GPS:
49,244420 16,750577
 
 

Vstupné

Poznámka:vstupné dobrovolné

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

13. Ďábelský Výpustek

Při akci Ďábelský Výpustek obsadí čerti i andělé v sobotu 3. a v neděli 4. prosince 2022 stejnojmennou jeskyni ve Křtinském údolí v Moravském krasu. Oblíbená akce pro děti a jejích rodiče se koná již třináctým rokem. Letos bude divadelní program na motivy oblíbené pohádky Čert a Káča.
Křtiny, Jihomoravský kraj

Zimní prohlídky jeskyně Výpustek

Pokud jste tedy v létě nestihli Výpustek navštívit, přijďte nyní, v zimě! Otevřeno je denně, od úterý do neděle vždy v 10:00, 12:00 a 14:00 hodin.
Křtiny, Jihomoravský kraj

Výročí bitvy u Slavkova Austerlitz 2022: bitva pod Santonem

Připomeňte si spolu s účastníky vojensko-historických klubů z celého světa významnou epochu evropských dějin.
Tvarožná, Jihomoravský kraj

Vůně ženy – Scent of a Woman

Výstava iránské malířky Rihany S. Ghavipanjeh.
Brno-Vinohrady, Jihomoravský kraj

Jeskyně Netopýrka

Jeskyně Netopýrka se nachází nedaleko obce Ochoz u Brna, v jižní části Moravského krasu, v údolí Říčky. Za vstupní částí se nalézá větší prostora, pod níž pokračuje nízká a úzká plazivka, klesající až k podzemnímu toku. Vstup do jeskyně je volný, na vlastní nebezpečí.
Ochoz u Brna, Jihomoravský kraj

Jeskyně Švédův stůl – doupě jeskynních hyen

Volně přístupná jeskyně v údolí potoka Říčky v Moravském krasu je známou archeologickou lokalitou a jedním ze tří nalezišť kosterních pozůstatků neandrtálského člověka na našem území.
Ochoz u Brna, Jihomoravský kraj

Jeskyně Pekárna – pravěké sídliště lovců sobů

Na skalním ostrohu nad soutokem Říčky a Ochozského potoka se nachází známá archeologická lokalita, tunelovitá jeskyně Pekárna, proslulá nálezy pravěkých kamenných i kostěných nástrojů a hlavně rytin na kostech zvířat.
Ochoz u Brna, Jihomoravský kraj

Kaprálův mlýn v údolí Říčky

Na dně hlubokého údolí Říčky v Moravském krasu leží středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn. Funguje jako ekodům pro vzdělávací programy a mezinárodní skautská základna.
Ochoz u Brna, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Starý pivovar

Penzion Starý pivovar na kraji chráněné krajinné oblasti Moravský kras v obci Křtiny. Nabízí čtyřlůžkové pokoje apartmánového typu s plně vybavenou kuchyňkou, sociálním zařízením.
Křtiny, Jihomoravský kraj

Hotel Belcredi Brno

Hotel Belcredi Brno je součástí zrekonstruovaného klasicistního zámku vybudovaného ve 20. letech 18. století a nachází se v krásném a klidném přírodním prostředí na okraji Brna v blízkosti Moravského Krasu a Drahanské vrchovina.
Brno, Jihomoravský kraj

Zámek Křtiny – královský zážitek na zámku Křtiny

Zámek Křtiny svým hostům poskytuje konferenční služby (kongresový, společenský sál, salonky), ubytovací, stravovací a další služby dle přání zákazníků.
Křtiny, Jihomoravský kraj

Vinařství u Křížů – víno z Viničných Šumic

Révová vína z hroznů vypěstovaných a sklizených v obci Viničné Šumice. Jedná se o vína přívlastková s chráněným označením původu, dále vína s chráněným zeměpisným označením. Vína mají také certifikát Brněnsko regionální produkt®.
Viničné Šumice, Jihomoravský kraj