!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci
Den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci
"> "> "> ">
17.11.
+ Přidat foto
Společenské akce

Den otevřených dveří v Lichtenštejnském paláci

  • 2. říjen 2021 9:00 - 17:00
  • 28. říjen 2021 9:00 - 16:00
  • 17. listopad 2021 9:00 - 16:00
Reprezentační prostory Lichtenštejnského paláce na pražské Kampě se v případě příznivé epidemiologické situace opět otevřou veřejnosti. Komentované prohlídky každých 15 minut budou probíhat od 9 do 16 hodin ve skupinách po 20 osobách.
Návštěvníci se podívají  do reprezentačních prostor sloužících nyní k pořádání důležitých protokolárních akcí či konferencí. První komentovaná prohlídka začne v 9 hodin a zakončení akce je plánováno na 16 hodin.

Lichtenštejnský palác, jehož historie sahá až do poloviny 16. století, je jednou z dominant pražské Kampy. V minulosti si tento vodní palác zvolila za své sídlo řada významných šlechticů, známá podnikatelská rodina i krajské vedení NSDAP. V současné době je palác využíván k pořádání protokolárních akcí či k ubytování státních delegací. Při návštěvě Prahy zde pobývali například japonský císař Akihito, norský král Harald V. či britská královna Alžběta II. Kromě impozantních salónů a vzácného mobiliáře si budou moci návštěvníci prohlédnout i zajímavou výstavu protokolárních darů předsedy vlády, které si český premiér Andrej Babiš přivezl ze svých zahraničních cest.

Upozorňujeme návštěvníky, že vzhledem k nastaveným hygienickým pravidlům, bude vstup do Lichtenštejnského paláce podmíněn použitím respirátoru či obdobných prostředků využívaných k ochraně dýchacích cest naplňujících minimálně všechny technické podmínky a požadavky, včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem. Limit počtu návštěvníků je stanoven na 20 osob pro jednu komentovanou prohlídku.
Zobrazit více