Úvod > Kalendář akcí > Den otevřených dveří na zámku Blansko
Akce pro děti

Den otevřených dveří na zámku Blansko

Navštivte spolu s námi renesanční zámek Blansko a poznejte, jak se objevoval Moravský kras a jaký je příběh vyhlášené blanenské umělecké litiny.
Zámek Blansko je historickou dominantou města a sídlí v něm Muzeum Blanenska. S podporou fondů EU byl opraven a vytvořeny byly i nové stálé výstavy.

Na Den otevřených dveří jsme pro vás připravili speciální prohlídku, během které poznáte řadu zajímavých expozic. Prohlédnete si historické zámecké interiéry a seznámíte se s archeologií Blanenska, kde můžete vidět řadu zajímavých nálezů, včetně  kostry jeskynního medvěda
.
Další expozice představuje objevitele Moravského krasu. K vidění je i legendární skafandr Karla Absolona, který využíval k průzkumu unikátních Punkevních jeskyní. Aktuální výstava „ Lucemburské opráski“ vás humornou formou zavede do středověku. A děti si s radostí mohou zkusit práci archeologa v archeologické herně.

Velkým lákadlem bude určitě i smaltová dílnička. Můžete si zde vyrobit originální přívěsek nebo si přinést a dozdobit vlastní čajovou lžičku. A to přímo v zámeckých prostorách, kde žil vynálezce zdravotně nezávadného smaltu.

A jaký doprovodný program jsme pro vás připravili?

Pestrý, plný her, soutěží  a zábavy pro celou rodinu.  Na stánku VIDA centra se přesvědčíte o různých   fyzikálních  zákonech a zapojit se můžete  i do  zajímavých pokusů.  Muzeum regionu Boskovicka  představí svoje expozice zaměřené na  historii a židovské památky regionu.

Po celý den si budou hlavně děti moci vyzkoušet a třeba i naučit nejrůznější cirkusové aktivity nebo vytvořit obří bublinu. A to není vše! Připravena je i řada dalších atrakcí, jako je fotokoutek, virtuální realita, výroba vlastních odznáčků,  populární malování na obličej nebo  skákací hrad.

Přijďte si užít na zámek Blansko  krásný den plný zajímavostí a zábavy, a to vše  zcela zdarma!
 

Provozovatel

Muzeum Blanenska

Zámek 1
678 01 Blansko
Tel.:
+420 704 852 006
Email:
ivana.draholova@m...
WWW:
https://www.dotac...
GPS:
49,363798 16,645980
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Punkva Blansko

Restaurace Punkva Blansko

Blansko, Jihomoravský kraj