ÚvodKalendář akcíSportovní akceDen otevřených dveří na Boulder Pointu
Přijďte vyzkoušet bouldering
Sportovní akce

Den otevřených dveří na Boulder Pointu

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Liberecký kraj nebo navštivte Sportovní akce v celé ČR.
Znáš Boulder Point a bouldering? Ne? Pak je právě tobě určen „den otevřených dveří“ u nás na stěně. Využij příležitost ochutnat tento moderní sport zdarma. Veškeré vybavení ti zdarma půjčíme.
1) Co je to bouldering? 

Jde o jednu z disciplín sportovního lezení, lezení provozované bez jištění, bez lana. Leze se pouze do několika metrů výšky, vlastně jak komu vyhovuje. Výhodou boulderingu je, že jej můžete provozovat samostatně, bez parťáka, a není ani potřeba znát metodiku jištění.
 
2) Proč vyzkoušet bouldering? 

Stejně jako každý sport, tak i lezení má pozitivní vliv na oběhový a dýchací systém a pohybový aparát. Jedná se o komplexní aktivitu, při které se zapojuje široké spektrum svalů těla. Díky pravidelnému boulderování tělo sílí, přičemž je výhodně využito pouze váhy vlastního těla. Zlepšuje se koordinace těla. Bouldering zároveň namáhá hlavu, protože nad jednotlivými pohyby a krokovými sekvencemi se vyplatí přemýšlet. Je třeba plná koncentrace.

Bouldering je vhodný už pro velmi malé děti, kdy pozitivně přispívá k jejich dobrému psychomotorickému vývoji. Může jej společně provozovat celá rodina. Odradit by vás neměla ani tělesná konstituce, přestože nadváha je do určité míry limitujícím faktorem. Na druhou stranu právě díky pravidelné silové aktivitě se tělo formuje a díky nárůstu aktivní svalové hmoty se rovněž zvyšuje bazální metabolismus (= efektivněji spalujete).
Lze sportovat sám, ale i se podporovat v partě nebo si tu dokonce najít nové kamarády.
Boulderování je zábava i prostředek duševní hygieny, zároveň si v něm můžete klást stále nové výzvy a překonávat sebe sama.
  
3) Co mě čeká?

Na Boulder Pointu jsou pravidelně připraveny téměř dvě stovky boulderů různých obtížností. Boulder je postaven z chytů a stupů vždy v jedné barvě, ty by se měly následovat (případně je mimo cestu možné využívat chyty a stupy různých barev). Opatřen je kartičkou s klasifikací, označeny jsou i startovací chyty a cílový top (ten je potřeba oběma rukama pár vteřin podržet, nikoliv se jej jen dotknout). Bouldery se znakem jednorožce jsou svou povahou určeny převážně dětem. Pro dospělé jsou dobrým začátkem cesty s klasifikací 3 a 4 vyžadující oporu tří pevných bodů.

Před samotným lezením je žádoucí tělo vhodně zahřát a dopřát mu dynamický strečink. K rozcvičení slouží na Boulder Pointu také vybavená tělocvična.
 
 
4) Je strach na místě?

Bojíte se výšek? Lezení obecně představuje výborný prostředek pro to tento strach postupně odbourat. Při boulderingu se navíc leze pouze do několika málo metrů – v případě Boulder Pointu to jsou přibližně 4 metry. Nemusíte však lézt až nahoru, pohybovat se můžete i horizontálně, tzv. traverzovat. Výhodou boulderingu je to, že odpadá nutnost znalosti metodiky jištění. Na boulderovce je třeba se pohybovat se zvýšenou opatrností a dobře se koukat kolem sebe – zejména nad sebe.

Chcete si nechat poradit (třeba s technikou lezení) a mít vedle sebe oporu? Navštivte některou z novoročních otevřených lekcí na Boulder Pointu nebo si zamluvte lekci s trenérem. 
 
5) Co mám mít s sebou?

Zejména chuť, nadšení a dobrou náladu. Potřebujete pohodlné sportovní oblečení, které vás nebude omezovat v pohybu. Přičemž nemusí jít o ty nejnovější kousky – na stěně si jej pravděpodobně umažete od magnézia a můžete si jej také odřít.

Lezečky, speciální obuv pro lezení, vám na Boulder Pointu zapůjčí. Stejně jako magnézium, které využijete pro to, aby se vám nepotily ruce. Veškeré vybavení si můžete rovněž zakoupit v místním obchodě.

Před první návštěvou je nutné provést registraci, která slouží jako souhlas s provozním řádem. Děti mladší 15 let musí jít na stěnu s dospělým doprovodem, mládežníkům do 18 let pak stačí čestné prohlášení podepsané zákonným zástupcem.

Příměstský výtvarný tábor – Poklady přírody v Liberci

Tábor pro všechny děti, které baví kreslení, malování a tvoření s ním spojené. Každý den od 8 do 16 hodin.
Liberec, Liberecký kraj

Příměstský taneční tábor Mix Dance na téma Coco

Příměstský tábor pro všechny děti, které baví tanec. Od 5 do 17 let. Tábor probíhá každý den v době od 8 do 16 hodin, ve čtvrtek do 18 hodin.
Liberec, Liberecký kraj

Příměstský tábor angličtina hrou

Letní tábor s výukou anglického jazyka vhodný pro všechny děti s chutí naučit se anglický jazyk. Každý den od 8 do 16 hodin.
Liberec, Liberecký kraj

Příměstský sportovní tábor pro děti

Tábor pro všechny děti, které baví pohybové hry, zdolávání překážek a hry s míčem.
Liberec, Liberecký kraj

Tábor s výlety do okolí Liberce – Lovci zážitků

Tábor pro všechny zvídavé aktivní děti, které rády chodí na výlety.
Liberec, Liberecký kraj

Trabantem kolem světa

Celotáborová hra na motivy cestovatelského dokumentu Dana Pribáně.
Liberec, Liberecký kraj

Příměstský tábor – Bludiště

„Kdo nezabloudí v Bludišti, ten se ani ve světě neztratí.“ Zažij na vlastní kůži, jaké je to vyhrát zlatého bludišťáka! Potřebovat k tomu budeš odvahu, fantazii, vědomosti, ale i kus štěstí…".
Liberec, Liberecký kraj

Holčičiny

V průběhu týdne se dívky věnují tanci, vaření, pečení, tvořivým a rukodělným aktivitám. Činnosti jsou doplněny hrami, soutěžemi v týmech.
Liberec, Liberecký kraj

Boulder Point Liberec

Jsme největší boulderingové centrum v Libereckém kraji. Stěna je vhodná pro rodiny s dětmi, začátečníky i pokročilé. Po tréninku můžete posedět na baru, v našem obchodě si můžete pořídit potřebné vybavení.
Liberec, Liberecký kraj

Ladění těla

V lekcích cvičení používám to nejlepší z Pilates, Spiraldynamik, Feldenkraisovy metody, medical joga a také se do všech lekcí promítají znalosti ze Školy pánevního dna.
Liberec, Liberecký kraj

Ruprechtický reprezentační dům v Liberci

Reprezentativní dům byl postaven na nároží východní strany Náměstí Míru v Liberci-Ruprechticích podle návrhu architekta Franze Radetzkeho patrně v roce 1929. Hravý rondokubistický styl s prvky art deco se projevuje i v bohaté výzdobě interiéru.
Liberec, Liberecký kraj

Památník bojovníkům a obětem za svobodu vlasti v Liberci

Interaktivní památník je tvořen dvěma síťovanými stěnami z kovu. Po vstupu návštěvníka se automaticky zapnou světelné a zvukové efekty. Jsou zde také pohyblivé elektronické texty o datech a místech bojů, jejichž obětem je památník zasvěcen.
Liberec, Liberecký kraj

Botanická zahrada v Liberci – nejstarší botanická zahrada v České republice

Má nejpestřejší sbírky exotických rostlin, obsahující také unikáty: nejstarší kamelie v Evropě a nejdéle pěstovanou bonsaj v Evropě. Doménami zahrady jsou sbírky orchidejí, kapradin, broméliovitých rostlin a masožravých rostlin. K tradici patří i pavilon akvárií.
Liberec, Liberecký kraj

Zahrada vzpomínek v Liberci

Liberecká Zahrada vzpomínek obsadila druhé místo v soutěži Parky a zahrady roku 2013 v ČR. Zahrada je volně přístupná a jsou zde k vidění významné hrobky.
Liberec, Liberecký kraj

Hrobka rodiny Liebiegů v Liberci

Rodinná hrobka Franze Liebiega, nejvýznamnějšího libereckého továrníka, se nachází na bývalém městském hřbitově, dnes Zahradě vzpomínek.
Liberec, Liberecký kraj

Adi – kroužky a tábory pro děti z Liberce a okolí

Volnočasové aktivity pro děti i dospělé – celoroční kroužky, víkendové akce, letní tábory.
Liberec, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness penzion U Muzea

Příjemné ubytování v rodinném penzionu v nejhezčí části města Liberec obklopené zelení. Centrum města je vzdáleno pár minut chůzí.
Liberec, Liberecký kraj

Restaurace Rybářská bašta Liberec

Stylová restaurace s venkovní terasou ležící v blízkosti Zoo Liberec a Botanické zahrady.
Liberec, Liberecký kraj

U Šesti Kohoutů

U Šesti Kohoutů je první značková restaurace Pivovaru Rohozec, která má vlastní koncept. Nyní mají zákazníci jedinečnou možnost přímo v centru Liberce, hned vedle libereckého bazénu, ochutnat kompletní sortiment pivovaru Rohozec a dopřát si grilované speciality.
Liberec, Liberecký kraj

Restaurace ZOO 1320 v Liberci

V bývalé hale pro prodej koberců naleznete podnik na pomezí kavárny a restaurace. Mladým výtvarníkům a architektům se zde podařilo vytvořit nápaditý prosklený interiér se zajímavou malbou na jediné pevné zdi.
Liberec, Liberecký kraj

Labský zámek v Liberci

Chcete strávit krásný den s rodinou či přáteli? Vydejte se do restaurace Labský zámek a vychutnejte si jedinečný zážitek díky špičkovým šéfkuchařům.
Liberec, Liberecký kraj

Mikyna Coffee&Food Point

Každého návštěvníka liberecké kavárny Mikyna jistě zaujmou skládané geometrické lustry a chalupářské židle. Rodinná kavárna a bistro nabízí každý den originální vegetariánská jídla ze surovin, které většinou pocházejí z tuzemských polí, zahrad a lesů.
Liberec, Liberecký kraj

Restaurace Masa Buka

Navštivte vyhlášenou řeckou tavernu Masa Buka a ochutnejte kousek Řecka v samotném centru Liberce!
Liberec, Liberecký kraj

Kavárna CrossCafe Plaza v Liberci

Kavárna CrossCafe Plaza je jednou ze tří kaváren CrossCafe v Liberci a nachází se přímo v centru města. Konkrétně ji najdete na Šaldově náměstí a je součástí obchodního centra Plaza.
Liberec, Liberecký kraj