Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Den otevřených dveří Ministerstva zdravotnictví ČR
Den otevřených dveří Ministerstva zdravotnictví ČR
Společenské akce

Den otevřených dveří Ministerstva zdravotnictví ČR

Zveme vás na historicky první Den otevřených dveří Ministerstva zdravotnictví ČR, který se koná v sobotu 27. října 2018 v budově ministerstva od 9 do 16 hodin. Pro návštěvníky jsou připraveny komentované prohlídky budovy ministerstva s průvodcem a bohatý doprovodný program.
Zveme na historicky první Den otevřených dveří Ministerstva zdravotnictví ČR, který se koná v sobotu 27. října 2018 v budově ministerstva od 9 do 16 hodin. Akce proběhne za účasti ministra zdravotnictví a vedení MZ a je určena široké veřejnosti. Pro návštěvníky jsou připraveny komentované prohlídky budovy ministerstva s průvodcem a bohatý doprovodný program, jehož cílem je podpořit u našich občanů důraz na péči o své zdraví a prevenci.

Po celý den budou na akci k dispozici odborníci a lékaři ze špičkových zdravotnických zařízení ke konzultacím a základnímu vyšetření, například vyšetření kožních znamének, vyšetření očí, měření tlaku, měření glykémie a mnoho dalšího. Na akci bude přítomna i ZZS Středočeského kraje s edukačním programem a možností prohlídky nejnovějšího typu sanitky.

Vstup na den otevřených dveří a doprovodný program je zdarma!

Provozovatel

Ministerstvo zdravotnictví ČR

Palackého náměstí 4
128 01 Praha 2
Tel.:
+420 737 204 995
Email:
jan.brodsky@mzdr.cz
WWW:
www.mzdr.cz
GPS:
50,073041 14,415373
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Nesem vám noviny

Prodejní výstava obrazů Ivy Dražské.
Praha 2, Praha

Brutalistická architektura VII. – komentovaná prohlídka

Komentovaná prohlídka z cyklu zaměřeného na brutalistickou architekturu v Praze.
Praha 2, Praha

Farmářské trhy na Náplavce

Oblíbené farmářské trhy se na Náplavce konají každou sobotu od 8 do 14 hodin. Z 28 prodejců na prvním trhu na náplavce se trh postupně rozrostl na pravidelných 90 až 100 stánků.
Praha 2, Praha

Farmářské trhy na Náplavce

Oblíbené farmářské trhy se na Náplavce konají každou sobotu od 8 do 14 hodin. Z 28 prodejců na prvním trhu na náplavce se trh postupně rozrostl na pravidelných 90 až 100 stánků.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Pomoc při zdravotních úrazech

Nejčastější příčinou úmrtí v dětském věku je úraz. Ambulance ošetří každý rok cca 450 000 dětských úrazů, 30 000 dětí je přijato s vážným zraněním a asi 300 dětí každý rok zemře. Jak úrazům předcházet a jak pomoci?
Praha 2, Praha

Jízda historickou tramvají po Praze

Pronájem historické tramvaje a jízda historickým centrem patří k nezapomenutelným zážitkům při návštěvě Prahy.
Praha 2, Praha

Pomník Františka Palackého v Praze

Pomník Františka Palackého z roku 1912 je dominantou Palackého náměstí. V době svého vzniku symbolizoval úspěšnou emancipaci českého národa a jeho cestu k vlastní státnosti. Devítimetrová socha je dílem sochařů Stanislava Suchardy a architekta Aloise Dryáka.
Praha 2, Praha

Zítkovy sady v Praze

Zítkovy sady leží pod Emauzy a vznikly na místech posledních zbytků starého Podskalí. Jsou ohraničeny Palackého náměstím, Rašínovým nábřežím, ulicí Dřevnou a náměstím pod Emauzy.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Pražírna I need coffee

Nedaleko Palackého náměstí se nachází kavárnička I Need Coffee, kde si můžete dopřát poctivý šálek kávy!
Praha, Praha

Hospoda U Kalendů v pražském Podskalí

Hospoda U Kalendů v pražském Podskalí vznikla na začátku minulého století. Od roku 2022 je součástí rodiny Ambiente, která se snaží na pestrou tradici tohoto lokálně významného místa navázat. Přijďte ochutnat poctivá pražská jídla a pečlivě ošetřené plzeňské pivo!
Praha 2, Praha

Dancing House – hotel Tančící dům

Hotel v Tančícím domě se nachází v centru Prahy, přímo na nábřeží řeky Vltavy. Nabízí celkem 40 luxusních pokojů s nezapomenutelným výhledem na Pražský hrad, za návštěvu určitě stojí kavárna v nejvyšším patře restaurace.
Praha 2, Praha

Ginger & Fred restaurant v Tančícím domě

V 7. patře Tančícího domu s úchvatným výhledem na Pražský hrad a Malou stranu se od konce dubna 2014 v prostorách bývalé restaurace Céleste nachází příjemná restaurace Ginger & Fred.
Praha 2, Praha