!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Den otevřených dveří Ministerstva kultury ČR - zrušeno
Hudební a divadelní akce

Den otevřených dveří Ministerstva kultury ČR - zrušeno

Kdy 28. září 2020 10:00 - 17:00
U příležitosti státního svátku se veřejnosti otevřou brány malostranského Nostického paláce, který je sídlem Ministerstva kultury ČR. Zájemci z řad veřejnosti se mohou těšit na komentované prohlídky interiérů, nahlédnout do oslnivých reprezentačních sálů.
Tradiční den otevřených dveří, pořádaný Ministerstvem kultury, bude probíhat 28. září 2020 od 10.00 do 17.00 hodin. 

V Nostickém paláci bude možnost prohlédnout si reprezentační prostory paláce, které nyní slouží k pořádání konferencí či protokolárních akci, pracovnu ministra kultury, která je neobvyklá jak umístěním, tak architektonickým řešením, obrazárnu paláce s mnoha pozoruhodnými díly starých mistrů, kapli Nanebevzetí Panny Marie a přes skleněný průhled i slavnou majorátní nostickou knihovnu.
 
V přízemí paláce se představí příspěvkové organizace Ministerstva kultury se svým programem pro děti i dospělé! Děti i ostatní návštěvníci se mohou těšit na výstavu šperků HandMade Dreams Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, tvořivé dílničky, výroby loutek, vyzkoušet retro počítače a retro hry, k vidění budou také krátká představení loutkového divadla. Program zpestří hudba různých žánrů. Budete mít možnost zakoupit si zajímavé publikace, CD i DVD, které vydávají naše příspěvkové organizace. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost, jak strávit sváteční den 28. září 2020 v Nostickém paláci, který vždy žil a stále žije kulturou.
 
Upozornění pro návštěvníky: 
Vstup zdarma. Vstup bude možný pouze vrátnicí Nostického paláce přes bezpečnostní rám a s ohledem na kapacitu vnitřních prostor bude regulován. Upozorňujeme návštěvníky, že vzhledem ke zhoršené epidemiologické situaci bude vstup do Nostického paláce podmíněn použitím roušky nebo jiného prostředku na zakrytí dýchacích cest.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 14. 9. 2020