Úvod > Kalendář akcí > Ministerstvo dopravy zve na prohlídku unikátního remorkéru
Ministerstvo dopravy zve na prohlídku unikátního remorkéru
"> "> ">
17.11.
+ Přidat foto
Společenské akce

Ministerstvo dopravy zve na prohlídku unikátního remorkéru

  • 17. listopad 2016 10:00 - 16:00
Už šedesát let zachraňuje lodě, které uvázly na Labi. Nepohání ho lodní šroub, ale zadní koleso, pozůstatek technologie starých parníků. Remorkér Beskydy připlul k Čechovu mostu v Praze.
Nedávno získal remorkér Beskydy statut kulturní památky a poprvé v tomto století zakotví v Praze. Bude jednou z hlavních atrakcí Dne otevřených dveří Ministerstva dopravy, který se uskuteční ve čtvrtek 17. listopadu.

Unikátní a poslední funkční loď svého druhu vyplula z mělnické loděnice v roce 1956. Nově bude pod správou Ředitelství vodních cest, které ji v první polovině listopadu převzalo od dosavadního majitele. Na výročí Sametové revoluce bude kotvit u Hlávkova mostu na nábřeží Ludvíka Svobody, v sousedství Ministerstva dopravy. Návštěvníci si loď i budovu ministerstva budou moci prohlédnout od 10 do 16 hodin.

Budova ministerstva byla do roku 1989 mocenským centrem České republiky, sídlilo v ní ÚV KSČ. Dnes je sídlem ústředního orgánu státní správy ve věcech dopravy, Českých drah či Ředitelství vodních cest. Lidé uvidí reprezentační místnost ministra, prostory bývalého bytu Gustáva Husáka, jedinečný podzemní protiatomový kryt z dob totality, prvorepublikový páternoster a další historické zajímavosti. Vyzkouší si simulátor přetáčení automobilu na střechu a simulátor nárazu auta, seznámí se s připravovanými silnicemi, železničními a vodními stavbami, dopravními výzkumy, uvidí používanou techniku Státní plavební správy, Ředitelství silnic a dálnic či modely vlaků a nádraží a dostanou reflexní pásky, které chrání chodce při snížené viditelnosti. Budovu si můžou návštěvníci prohlédnout sami nebo s průvodci Pražské informační služby. Podzemním krytem je provedou členové historického spolku v dobových vojenských uniformách.
Zobrazit více

Provozovatel

Ministerstvo dopravy

Nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 225 131 111
Email:
info@mdcr.cz
WWW:
www.mdcr.cz
GPS:
50,093356 14,434373
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí