!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Den otevřených dveří Lichtenštejnského paláce a výstava protokolárních darů
Výstavy

Den otevřených dveří Lichtenštejnského paláce a výstava protokolárních darů

Kdy 8. květen 2019 9:00 - 17:00
Ve středu 8. května 2019 zpřístupní Úřad vlády ČR při příležitosti oslav Dne vítězství veřejnosti Lichtenštejnský palác na pražské Kampě. Součástí trasy komentovaných prohlídek bude nově i výstava protokolárních darů předsedy vlády ČR.
Státní svátek 8. května si budou moci Pražané a návštěvníci Prahy zpestřit prohlídkou Lichtenštejnského paláce. Tradiční den otevřených dveří, pořádaný Úřadem vlády ČR, bude probíhat od 9.00 do 17.00 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na interiér paláce, který v současnosti slouží k pořádání konferencí, protokolárních akcí a v neposlední řadě jako prostor určený k ubytování státních delegací. V minulosti objekt obýval například španělský král Juan Carlos s chotí Sofií, britská královna Alžběta II. či japonský císař Akihito s císařovnou Mičiko.

Jako zpestření prohlídkové trasy si návštěvníci budou moci poprvé prohlédnout také výstavu protokolárních darů předsedy vlády ČR. Výstava, připravená Úřadem vlády ČR, přináší více než 50 darů, které premiér Andrej Babiš obdržel během významných zahraničních cest, jež absolvoval od nástupu do funkce. Do dubna 2019 předseda vlády navštívil formou oficiální návštěvy téměř 30 zemí Evropy, Asie, Afriky a Severní Ameriky.

Mezi nejvýznamnější zahraniční cesty premiéra A. Babiše patří návštěva USA včetně přijetí americkým prezidentem Donaldem Trumpem v Bílém domě či turné po jihovýchodní Asii.

Prohlídky budou probíhat v organizovaných skupinách za doprovodu průvodců, délka prohlídkové trasy je 45 minut. Poslední komentovaná prohlídka bude začínat v 16.00 hodin.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 18. 9. 2020