Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Den magistra Edwarda Kelleyho
Akce pro děti

Den magistra Edwarda Kelleyho

Alchymista a podvodník Edward Kelley opět zamíchá své kouzelné nápoje na mosteckém hradě Hněvíně. Doprovodný program začíná od 10:00 hodin, ale slavnostní zahájení oslav startuje až v 11:00 hodin. Celá akce končí v 18:00 hodin.
Oblíbený den magistra Edwarda Kelleyho se bude již tradičně konat v prostorách hradu Hněvín. Účastníci si mohou projít stezku Edwarda Kelleyho a dále se mohou těšit na bohatý program zahrnující divadelní představení, historické šermíře a další.

Návštěvníci akce se na hrad dostanou pěšky po přístupové komunikaci nebo lesem, kde bude pro děti od 10:00 hodin připravena zábavná Kelleyho stezka. Účastníci se po cestě dovědí informace o pobytu magistra Kelleyho v Mostě. Na konci stezky děti obdrží symbolickou odměnu. Představí se také alchymista, který bude míchat různé lektvary, kejklíř předvede své dovednosti a sokolník ukáže, co všechno dokáží draví ptáci. Budete si moci prohlédnout rytířský tábor a zažijete napínavý souboj šermířů.
 

Program Dne magistra Kellyho

10:00 stezka SVČ
11:00 zahájení
14:00 divadelní představení pohádky Povídání o pejskovi a kočičce
17:00 útěk Kellyho z věže hradu


Během dne
  • Kelleyho dobrodružná stezka lesem kolem hněvína (SVČ), od 10:00
  • souboje šermířů
  • rytířský tábor
  • kejklíř
  • sokolník
  • loutkové představení
  • soutěže pro děti

Provozovatel

Hrad Hněvín

Hradní 577
434 01 Most
Tel.:
+420 774 105 314
Tel.:
+420 476 448 220
Email:
infocentrum@mesto...
WWW:
www.mesto-most.cz
GPS:
50,522200 13,624436
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
Krušné hory
Město:
Most
Tipy na výlet:
Most a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Pumptracková dráha u jezera Matylda

U východního cípu jezera Matylda nedaleko Mostu vznikla pumptracková dráha. Atrakce pro milovníky adrenalinu a bikrosových kol je vhodná pro začátečníky i zkušené.
Most, Ústecký kraj

Ferrata Hněvín v Mostě

V Mostě naleznete zajištěnou lezeckou cestu ve skále, takzvanou ferratu, která dostala název Hněvín. Je jednosměrná a lezce dovede od staré vodárny k jeskyni pod hradem. Má dvě cesty – lehčí, označovanou jako "A", a těžší „béčko“.
Most, Ústecký kraj

Dílna magistra Edwarda Kelleyho na hradě Hněvín v Mostě

Expozice na hradě Hněvíně vás zavede do alchymistické dílny magistra Edwarda Kelleyho, kde zjistíte oč se velký alchymista, mág a mystifikátor pokoušel a co někdy s notnou dávkou štěstí i uskutečnil. Můžete se zde pokusit probudit k životu umělou ženu Sirael nebo podle pověsti srovnat Most se zemí.
Most, Ústecký kraj

Hrad Hněvín v Mostě – krásný výhled na město

Jednou z největších dominant Mostecka a samotným symbolem města Most je replika starého hradu Hněvín, která slouží jako restaurační zařízení a výletní místo turistů. Součástí komplexu je i vyhlídková věž, ze které si prohlédnete krajinu od úpatí Krušných hor až po České středohoří.
Most, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

České vinařství Chrámce – ochutnejte i košer vína

Takřka po 800 letech obnovené pěstování vína na Mostecku a největší vinice v Čechách, to je Vinařství Chrámce. Světovým unikátem je jeho metoda pěstování vína na důlních výsypkách. Jako jedno z mála domácích vinařství dokáže vyhovět velice přísným požadavkům na výrobu košer vína.
Most, Ústecký kraj

Restaurace U sv. Ducha

Restaurant v naprosto jedinečném prostředí, v nejtěsnější blízkosti světového unikátu – přesunutého gotického kostela v Mostě.
Most, Ústecký kraj

Ochutnejte Mostecký kahan

Na prohlídku minipivovaru s výkladem a ochutnávkou piva se můžete vydat do minipivovaru Mostecký kahan, který najdete v restauraci Kosmos v Mostu. Návštěvník při vstupu do restaurace na vlastní oči uvidí, jak se v malém měřítku vaří pivo podle starých českých receptů.
Most, Ústecký kraj

Minipivovar Most

Pivovar pod nemocnicí v ulici Žatecká vaří na 10 hl varně, s klasickou spilkou a ležáckým sklepem. Zároveň disponuje i CKT tanky pro výrobu svrchně kvašených piv. Pět základních druhů piv doplňují sezónní speciály.
Most, Ústecký kraj