!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní den ledních medvědů v Zoo Brno
Mezinárodní den ledních medvědů v Zoo Brno
"> "> "> "> "> "> "> ">
27.2.
+ Přidat foto

Mezinárodní den ledních medvědů v Zoo Brno

Kdy 27. únor 2020 9:00 - 17:00 Společenské akce
Zoo Brno si 27. února 2020 připomene den, který na celém světe připadá ledním medvědům.

Zájemci si budou moci vyzkoušet své znalosti o těchto krásných šelmách na zábavné stezce. Letos se v expozici ledních medvědů zvětšuje bazén, takže se bohužel nebude konat komentované krmení. Nicméně se můžete těšit na oblíbenou soutěžní stezku, která bude tentokrát celá hned ve vstupním esíčku. Soutěžní kartu dostanete hned na pokladně a vyplněnou ji můžete hodit do odpovědního boxu v prodejně upomínkových předmětů nad restaurací U Tygra.
 
Brněnská zoo odchovala celkem pět ledních medvíďat. Všechna mláďata porodila medvědice Cora, která je v brněnské zoo od roku 2000. Bill se narodil 23. listopadu 2007 a nyní žije v Zoo Gelsenkirchen v Německu. Společnost mu dělá partnerka Lara. Tom, Billův bratr, byl převezený do pražské zoo. Obklopují ho dvě dámy (Berta a Bora), rád se koupe a zbožňuje nové hračky. Kometa se narodila 24. listopadu 2012 a v současné době je v Zoo Rostov na Donu v Rusku. Nanuk, bratr Komety, je v Zoo Nikolajev a společnost mu dělá partnerka Zefira. Noria, která se narodila 21. listopadu 2015.

Celý popis
Naposledy změněno: 27. 2. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Maximus Resort v Brně

Maximus Resort v Brně

Brno, Jižní Morava
Kavárna Budoucnosti

Kavárna Budoucnosti

Brno-Bystrc, Jižní Morava
Hotel Global v Brně

Hotel Global v Brně

Brno-Kohoutovice, Jižní Morava