Úvod > Kalendář akcí > Den Jana Kubiše
Historické a vojenské akce

Den Jana Kubiše

Vzpomínková akce – 80. výročí úspěšného útoku na Reinharda Heydricha. Horní zámek: vystavení dopisu J. Kubiše; brýle s virtuální realitou; vojenský stanový tábor; aktivity pro děti; přednáška E. Stehlíka; koncert Taxmani; film Atentát. Dolní zámek: veřejnosti bude výjimečně zpřístupněna jeho část.
Vzpomínkovou akcí "Den Jana Kubiše" si s námi připomenete 80 let od úspěšného útoku na Reinharda Heydricha. Při této příležitosti bude vystaven dopis Jana Kubiše, který odeslal pouhé dva týdny před uskutečněním atentátu na R. Heydricha slečně Marii Žilanové. Zprostředkujeme Vám jedinečnou možnost cestovat časem o celých 80 let zpět a o pouhých 10 kilometru jižněji – do ulice V Holešovičkách dne 27. května 1942, kde se stanete svědky dějinné události, a to prostřednictvím brýlí s virtuální realitou.

Zajímavé informace o parašutistických výsadcích z období 2. světové války se dozvíte na panelech umístěných na nádvoří horního zámku a v jeho parku. V zámeckém parku bude také k vidění vojenská historická technika, projdete se vybaveným stanovým táborem klubů vojenské historie. Během dne Vám členové těchto klubů předvedou ukázky historických zbraní, uniforem, spojovací techniky apod. Na Vaše děti zde čekají zajímavé aktivity, které pro ně připravila Československá obec legionářská. Odpoledne si budete moci vyslechnout přednášku historika Eduarda Stehlíka o Janu Kubišovi. V podvečer se můžete těšit na koncert kapely Taxmeni. Nabitý program zakončí promítání filmu režiséra Jiřího Sequense „Atentát“ z roku 1964.

V průběhu celého dne můžete navštívit expozici památníku věnovanou životu v Protektorátu Čechy a Morava a domácímu i zahraničnímu odboji. Účastnit se můžete také komentovaných prohlídek kaple sv. Anny od architekta Santiniho, která se nachází v zámeckém parku.

U příležitosti této akce budou veřejnosti výjimečně zpřístupněny části dolní zámku v Panenských Břežanech – bývalého sídla Heydrichových.

 

Provozovatel

Památník národního útlaku a odboje

Hlavní 11
250 70 Panenské Břežany
Tel.:
+420 730 561 207
Email:
pamatnik.brezany@...
Email:
pnuo@ompv.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://panenske-...
WWW:
www.muzeumbrandys.cz
GPS:
50,212932 14,437311
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Aktivity v okolí

Horní zámek Panenské Břežany

Horní zámek Panenské Břežany

Panenské Břežany, Středočeský kraj
Kaple svaté Anny Panenské Břežany

Kaple svaté Anny Panenské Břežany

Panenské Břežany, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Bistro Statek Líbeznice

Bistro Statek Líbeznice

Líbeznice, Středočeský kraj
Farm Table Bar a Brasserie v Klecanech

Farm Table Bar a Brasserie v Klecanech

Klecany, Středočeský kraj
Zdibský pivovar

Zdibský pivovar

Zdiby, Středočeský kraj