Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Den hudby v Kašperských Horách
den hudby
Hudební a divadelní akce

Den hudby v Kašperských Horách

Hudební odpoledne a podvečer.

Tradiční kulturní hudební akce, která zároveň otevírá letní turistickou sezonu, se bude konat 21. a 22. června v Kašperských Horách. Sobotní oslavu Evropského dne hudby završí jedna z nejlepších revivalových skupin u nás, Kabát revival Plzeň. Dále se návštěvníci mohou těšit na kapely všech žánrů, vystoupení místní taneční skupiny Power a páteční film Bohemian Rhapsody.

Program začne už v pátek 21. června od 19:00 v kašperskohorském kině. „V loňském roce jsme zaznamenali velmi kladné ohlasy na film s hudební tématikou, který se promítal v předvečer sobotních oslav. Rozhodli jsme se filmovou projekci zařadit i letos a nemohli jsme vybrat jiný film než Bohemian Rhapsody, který se stal nejúspěšnějším filmem tohoto roku,“ přiblížil dramaturgický záměr kulturní referent Radek Nakládal.
Hlavní program se odehraje v sobotu 22. června od 13:00 do 23:30 na náměstí pod kostelem sv. Markéty a je pro všechny zcela zdarma.

Největší hvězdou večera bude Kabát revival Plzeň. Historie této kapely je poměrně mladá, letos v červnu oslaví svoje 30. narozeniny. Patří mezi nejlepší revivalové skupiny v České republice a jak doplnil Nakládal: „Je uznávána jako skupina nejlépe autenticky hrající písně skupiny Kabát.“ Kromě nich během dne návštěvníci uslyší skupinu Parkán. Historie této strakonické rockové legendy sahá až do roku 1974, kdy tato skupina vystupovala pod názvem Efraim. Plzenští Tabasker přivezou do Kašperských Hor směs stylu klezmer, gypsy a folkloru. Milovníci české dechovky naopak ocení českobudějovickou kapelu Jižani, která letos vydala nové CD s názvem „Kam vracím se rád“. Chybět nebude ani představení pro děti, kdy v úvodu vystoupí hudebně pohybový kroužek s názvem Myš a Maš. Příznivce street dance potěší vystoupení místní taneční skupiny Power, která se čerstvě pyšní druhým místem z mistrovství České republiky.
 

Provozovatel

Město Kašperské Hory

Náměstí 1
341 92 Kašperské Hory
Tel.:
+420 376 503 411
Tel.:
+420 376 503 412
Email:
informace@kasphor...
Email:
kultura@kasphory.cz
GPS:
49,144052 13,554186
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Minipárty s Karlem Šípem

Zábavná talk show s Karlem Šípem v Kašperských Horách.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Zimní pozorování jelenů na Kvildě

Pozorování jelenů je od roku 2020 možné pouze v pozorovacím výběhu nedaleko Kvildy. Výběhem jelenů nedaleko Kvildy prochází naučný okruh a jsou zde vyvýšené pozorovací přístřešky. Zvěř lze pozorovat také ze 7metrové vyhlídkové věže.
Kvilda, Jihočeský kraj

Šumavský skimaraton na Kvildě 2023

O víkendu 25. – 26. února se nabízí další možnost si zasportovat na čerstvém vzduchu v podobě závodu v běhu na lyžích Šumavský skimaraton TV NOVA. Vybírat si můžete z tras 8, 23, 45 km (klasicky) a 46 km (volnou technikou).
Kvilda, Jihočeský kraj

Street food a Open Air Horažďovice

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 15.července na 2.ročníku akce Street food + Open Air v Horažďovicích.
Horažďovice, Plzeňský kraj

Radnice v Kašperských Horách

Renesanční dům, původně Jiřího z Lokšan, získalo v roce 1551 město. Od roku 1597 slouží jako radnice. Jednou ze zajímavostí je zdejší skříňový betlém anebo přístupné radniční podzemí.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Osada Popelná na Šumavě

Popelná ještě v roce 1950 měla 22 obyvatel, koncem padesátých let byl obydlen mlýn, v dalších letech je uváděno až 8 obyvatel (v roce 2001 již pouze jeden) – jednalo se převážně o zaměstnance podnikových rekreačních zařízení, z nichž se po roce 1950 staly hotely.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Kolem pranýře za výhledy

Vycházkový okruh přes Šibeniční vrch a Vinice s panoramatickými rozhledy do oblasti střední Šumavy a Pošumaví.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Přes Nebe a Peklo na Ždánov

Vycházkový okruh přes hájenku Nebe, kolem vrchu Chlum do bývalé osady Ždánov, přes Kavrlík zpět do Kašperských Hor. Cestou výhledy na město a šumavské vrcholy.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Perly Šumavy – skvělá dovolená na Šumavě

Nový šumavský hotelový řetězec nabízející 300 lůžek v hotelích a penzionech. Jednotlivá ubytovací zařízení jsou rozmístěna prakticky po celé Šumavě.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Kašperskohorský pivovar

Řemeslný pivovar v centru Šumavy v krásném místě Kašperských Hor pod hradem Kašperk, kudy chodil i starý Klostermann. Tento minipivovar patří k nejnovějším na Šumavě, založen byl terpve v roce 2016.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Nebespán boutique hotel – luxusní ubytování a gastronomie na Šumavě

V rodinném hotelu v Kašperských Horách s jedinečnou atmosférou najdete nejen luxusní ubytování, výbornou kávu, špičkovou gastronomii od francouzského šéfkuchaře a skvělé zákusky, ale především vlídnost a profesionalitu. Přijeďte do Nebespána na romantický víkend ve dvou či dovolenou s gastrozážitky.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Parkhotel Kašperské Hory – lázeňský hotel

Lázeňský hotel v anglickém stylu v historickém centru Kašperských Hor nabízí širokou nabídku relaxačních a lázeňských procedur. Vyhledávaný je hotelový Energetický a meditační park. Hotel je určený pouze dospělým návštěvníkům – není vhodný pro pobyt rodin s dětmi.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj