!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Den hradu Lukov
Společenské akce

Den hradu Lukov

  • 19. září 2021 10:00 - 17:00
Tradiční kulturní akce s bohatým programem zaměřeným na prezentaci prací na památkové obnově hradu.
Bohatý program zaměřený na prezentaci výsledků archeologického výzkumu a stavebních prací v letošním roce. Na výstavě věnované 30 letému výročí vzniku Spolku přátel hradu Lukova bude prezentována proměna hradu díky usilovné práci členů spolku a dalších dobrovolníků.

Poklad z počátku 14. století nalezen v lukovských lesích!
 Velké štěstí měli dva členové Spolu přátel hradu Lukova. Na houbařské vycházce do lukovských lesů našli poklad stříbrných mincí. Stalo se tak díky velké náhodě. V dubovém porostu, kde pravděpodobně divočáci hledali žaludy a při tom notně rozryli terén, v jedné z jam zasvítily stříbrné mince. Nejednalo se o pár kusů, ale o opravdový poklad 392 pražských grošů a 27 haléřů markraběte Jošta, které byly uložené v malém džbánku.  Hoši nemeškali a zavolali předsedovi spolku, který nález neprodleně ohlásil archeologům z Muzea jihovýchodní Moravy. Ti poklad převzali k odbornému ošetření a dalšímu zkoumání.

Pokud bude vše probíhat dle předpokladů, bude poklad vystaven na hradě Lukov při programu Dne hradu, který se bude konat v neděli 19. září 2021.
 
Zobrazit více

Provozovatel

Spolek přátel hradu Lukova

Lukov č.e. 520
Hrad Lukov
763 17 Lukov
Tel.:
+420 608 568 142
Email:
holik.sphl@seznam.cz
WWW:
www.hradlukov.cz
GPS:
49,303047 17,741774
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí