!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Den Evropy s aplikací Skryté příběhy
Akce pro děti

Den Evropy s aplikací Skryté příběhy

Kdy 9. květen 2021
Galileo žije, máte ho v kapse! Na Den Evropy, 9. května Vám přiblížíme evropský navigační a satelitní systém, který umožňuje obrovské množství věcí tak trochu mezi nebem a zemí. Mezi ně patří i aplikace Skryté příběhy a její nová herní trasa, kde vás přeneseme strojem času.
Oslavte 9. května se Skrytými příběhy. Připomínáme si nejen Den Evropy, ale i její navigační a satelitní systém, který umožňuje obrovské množství věcí tak trochu mezi nebem a zemí. Mezi ně patří i geolokační hra Skryté příběhy.  Čeká tam na Vás nová trasa Galileo a ti druzí, kde vás přeneseme strojem času o rok zpět. Zatímco jindy v mobilní aplikaci Skryté příběhy hráči řeší změny evropských dějin, tentokrát budeme zachraňovat jednu pražskou rodinu. Jak trasa souvisí s Evropským dnem? A co má vlastně Galileo a ti druzí společného s Evropskou unií? Hravou formou Vás seznámí nejen s rodinou Martina Karola, ale především s Agenturou Evropské Unie pro kosmický program, s jejími projektem Galileo a především praktickými přínosy pro občany.
 
Tato venkovní hra je určena především rodinám s dětmi (od 6 let), ale její kouzlo je v tom, že pobaví i teenagery a dospělé. Odehrává se v prostoru Letné, Chotkových sadů a dovede vás přes Nový Svět až na úžasné dětské hřiště v parku Maxe van der Stoela.  Jde o procházku za poznáním v délce 5 km, kterou byste měli i s plněním 9 úkolů zvládnout za dvě hodiny. Ke hře potřebujete jen pohodlné boty a chytrý telefon s aplikací Skryté příběhy. Hra je volně přístupná všem a zdarma. Aplikace vám bude ukazovat trasu a kde jste. Na jednotlivých zastaveních vám zprostředkuje příběh Martina Karola, který potřebuje pomoc najít své ztracené syny. Balíček dat s mapou a audiem si můžete stáhnout doma na wifi a tak při hře nepotřebujete ani mobilní data.
 
Na konci trasy máte díky aplikaci možnost se vyfotit s hlavní postavou příběhu a tak budete mít originální památku na skvělý zážitkový výlet, na kterém si nikdo nevzpomněl, že by se měl ptát, kdy už “tam budeme”. Poslední zastavení trasy Vás také odkáže na on-line kvíz a v případě, že odpovíte na jeho otázky, budete zařazeni do slosování o ceny.
 
Trasa vede ze sousedství Strossmayerova náměstí přes celou Letnou až k Letohrádku královny Anny na Hradčanech a dál na malebný Nový Svět a končí na úžasném dětském hřišti v parku Maxe van der Stoela. Je tedy perfektní ochutnávkou pro návštěvníky Prahy.
 

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 5. 2021

Ubytování a restaurace v okolí