Kurzy a workshopy

Den Dyslexie

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Kurzy a workshopy v celé ČR.
Po dobu konání akce je pro návštěvníky vstup zdarma.
V pátek 8. září 2023 – Workshopy pod širým nebem od 10:00 do 18:00 hodin.

Den Dyslexie přináleží datum 9.9 ale oslavíme jej společně o den dříve.

Po dobu konání akce je pro návštěvníky vstup zdarma.


Přijďte poznat, jak s dyslexií lze žít, jak ji využít a přijmout vše v běžném životě pozitivně. A dokonce i jak nahlížet na svět očima dyslektika a na ty, kteří jim pomáhají. Vše je určeno pro malé i velké, pro všechny, kteří se chtějí zeptat, poradit si nebo jen získat nové poznatky. Den dyslexie může ukázat, jak zvládnout všechny DYS aspekty. Ať už se jedná o psaní (dysgrafie), čtení (dyslexie), počítání (dyskalkulie) nebo poruchu řeči (dysfázie), nebo známé ADHD.

Zakladatelka Dne dyslexie, výtvarná umělkyně Alena Kupčíková, říká: proč den dyslexie pořádáme pod širým nebem? Měli jsme pocit, že musíme vstoupit do veřejného prostoru. Za námi jdou jen ti, kteří mají skutečný zájem něco změnit. Ale potřebujeme oslovit i ty, kteří se často setkávají s lidmi s dyslexií, ale nežijí a nehodnotí to správně. Nevědí, co tito lidé prožívají a jaké jsou jejich skutečné schopnosti. Proto jsme se rozhodli uspořádat rozsáhlý workshop ve veřejném prostoru, kde budou nejen odborníci jako psychologové a speciální pedagogové, ale také umělci a lidé z různých oborů, kteří žijí s dyslexií.'

V našich radách máme lidi pracující jak v továrně, tak učitele, kteří sami zažívají problémy s matematikou nebo češtinou. Chceme ukázat běžným jedincům, že s dyslexií můžeme být čímkoliv."
 
Workshopy budou probíhat po celý den ve stejnou dobu. Za DYS umělce: sochařka Markéta Korečková povede tvořivý workshop a podělí se o své zkušenosti s domácím vzděláváním. Výtvarnice a učitelka Markéta Miláčková sdílí své zkušenosti s dyskalkulií, workshop o tom, jak se vypořádat s matematikou skrze výtvarnou tvorbu. Malířka a sochařka Alena Kupčíková vás provede celým dnem dyslexie a pohovoří o své zkušenosti s dyslexii a tvorbou na interaktivním slabikáři a testech pro male děti. Také si budete moci popovídat s režisérem Jaroslavem Černým, který sám prožil dyslexii a je autorem filmu DAR dyslexie. Na workshopu se také ukáže fotograf a soustružník Jindřich Matěk, jak si hravou formou představit písmenka.

Mezi odborníky a speciálními pedagogy, kteří se na problém dyslexie dívají z různých úhlů, bude představeno Dys centrum, které pomáhá jak dětem, tak dospělým s dyslexií. Dorazí psycholožka Lenka Krejčová. Speciální pedagožka s vlastní praxí Jana Štěpánová, která se bude zabývat otázkou nezralosti a vizuálního stresu. Ludmila Leinweberová, speciální pedagožka s vlastní zkušeností s dyslexií, ukáže, jak trénovat mozek pomocí programu Active Brain.

Pražské jaro 2025 – jubilejní 80. ročník

Pražské jaro nabídne v rámci 80. ročníku desítky koncertů mezi 12. květnem a 3. červnem 2025. Do Prahy přijede Boston a Chicago Symphony Orchestra.
Praha, Praha

Narozeninový koncert

Narozeninový koncert Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.
Praha, Praha

Den architektury 2024 – nejrozsáhlejší festival o architektuře u nás

Den architektury – stovky zdarma přístupných akcí po celé České republice i na Slovensku. 14. ročník se uskuteční s podtitulem Proces proměny.
Praha 2, Praha

Symbolismus v architektuře

Úterý, 27. srpna 2024 19:00. Přednáška s videoprojekcí.
Praha 2, Praha

Cesta srdce – Setkání s Buddhou a Sokratem

Úterý, 17. září 2024 19:00. Přednáška.
Praha 2, Praha

Odvaha vybrat si – Poučení z „Matrixu“

Úterý, 8. října 2024 19:00. Café Symposion.
Praha 2, Praha

Vážení duše – Egyptský klíč ke smysluplnému životu

Přednáška s videoprojekcí.
Praha 2, Praha

Farmářské trhy na Tyláku

Trhy na Tylově náměstí zahájily sezónu 6. března 2023. Farmářské trhy na Tyláku jsou místem, kde můžete od pondělí do pátku koupit lahodné farmářské produkty výrobců a pěstitelů z celé České republiky.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Kostel sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze – novogotická dominanta Vinohrad

Kostel sv. Ludmily tvoří výraznou dominantu Vinohrad. Dvě věže vysoké 60 metrů jsou jako dvě ruce sepjaté k modlitbě. Kostel je novogotická basilika – trojlodní s transeptem – příční lodí ve tvaru kříže. Ve středu kostela se nachzí sanctusová věžička. Kostel se pyšní titulem basilica minor.
Praha 2, Praha

Vltavská cyklostezka EuroVelo 7 – ze Šumavy k Mělníku

Nadregionální dálková trasa sleduje tok řeky Vltavy od pramene až po soutok s Labem. Linie je vedena z Kvildy na Vyšší Brod, Český Krumlov, České Budějovice, Týn nad Vltavou, Orlík nad Vltavou a Štěchovice do Prahy a dál přes Kralupy nad Vltavou do Mělníka.
Praha, Praha

Legendy a skutečnost v Praze

Pěší procházka po Vyšehradu pro školy pro děti od 3.třídy do 9. třídy nebo rodiny s dětmi v uvedeném věku.
Praha, Praha

Národní dům na Vinohradech

Novorenesanční Národní dům na Vinohradech vybudovaný v roce 1894, patří společně s Divadlem na Vinohradech a kostelem svaté Ludmily k dominantám náměstí Míru.
Praha 2, Praha

Venkovní únikové hry Get Out Fun

Unikátní hry, které vás provedou po těch nejzajímavějších místech. Vybrat si můžete z následujících 6-ti her: Pražská Zoo – Noemova archa, Národní technické muzeum – Milionový závod, Tour de Beer, Tour de Wine, Po stopách korunovačních klenotů nebo Pražské zajímavosti – V zakletí času.
Praha, Praha

FANatic Studio Praha

Fitness studio pouze pro ženy. Aerobic, spinning, posilovna. Aerobní sál pro 70 lidí nabízí všechny druhy aerobního cvičení. Potřebujete si odpočinout od rodiny, promluvit si s dalšími ženami o cvičení, stravě a o životě? Přijďte k nám, do dámského fitness centra na Vinohradech.
Praha 2, Praha

Retro Music Hall na Vinohradech

Jeden z nejmodernějších tanečních a hudebních klubů v Praze.
Praha 2, Praha

Poeziomat na náměstí Míru v Praze – první stroj na poezii na světě

Kovová roura, která tak trochu připomíná periskop ponorky, tak vypadá Poeziomat na pražském náměstí Míru. Jedná se pravděpodobně o světovou raritu, která spatřila světlo světa díky kavárníkovi a kulturnímu aktivistovi Ondřeji Kobzovi.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Bruxx

Velkorysé prostory restaurace se nacházejí v novorenesančním Národním domě a jsou rozděleny do několika místností a dvou pater.
Praha 2, Praha

Restaurace Vinohradský parlament

V Parlamentu nenajdete žádnou politiku, ale vynikající českou restauraci. Důraz se zde klade na podávání piva, výtečnou kuchyni a skvělý servis. Vyzkoušejte tuto novou pražskou restauraci.
Praha 2, Praha

Restaurant Blue Wagon

Blue Wagon se nachází jen kousek od rušného náměstí Míru na pražských Vinohradech.
Praha 2, Praha

Restaurace Aromi La Bottega – autentický italský fine dining

Italská restaurace Aromi je již od svých začátků expertem na ryby, mořské plody a reprezentuje pravou italskou kuchyni s důrazem na původní čerstvé a kvalitní italské suroviny, ze kterých jsou jídla připravována.
Praha 2, Praha

Bon Fresh Ramen & Soba restaurace v Praze

Japonské restaurace BON Fresh Ramen&Soba se nacházejí na třech místech Prahy, začínali s provozovnou na Náměstí Míru, následně otevřeli na Letenském náměstí a na Andělu.
Praha 2, Praha

Bon Prague

Nabízíme pravou japonskou gastronomii. Zakládáme si na autentickém Ramen, Soba a Udon, které připravujeme výhradně z ručně vyrobených surovin.
Praha, Praha

Ossegg Praha

Pražské Vinohrady mají svůj vlastní pivovar. Tak by mohl znít titulek některého z večerníků. A skutečně, kousek od Vinohradského divadla najdou hosté restauraci s pivovarem Ossegg.
Praha 2, Praha

Enotéka Víno letem světem – deskové hry u skleničky vína

Neseďte doma u televize a přijďte si k nám zahrát třeba "Člověče nezlob se" ," Scrabble" a jiné.
Praha 2, Praha