Úvod > Kalendář akcí > Den dětí v Zoo Praha

Den dětí v Zoo Praha

Kdy 30. květen 2020 9:00 - 1. červen 2020 19:00 Akce pro děti
Vydejte se oslavit den dětí do Zoo Praha. Oproti minulým rokům bez doprovodného programu.
V sobotu 30. května otevřeme v Zoo Praha nově vybudovanou expozici, která je věnována Tasmánii a Austrálii. Když ji architekti navrhovali, nechali se inspirovat skutečností, že jsme pro ni vybrali místo pod svahem, na němž se tyčí umělecky ztvárněný meteorit. Zapátrali a zjistili, že na Tasmánii se nachází Darwinův kráter, který údajně vznikl dopadem vesmírného tělesa. Něco podobného se tvrdívalo také o české kotlině. Navíc se v okolí Darwinova kráteru nachází obdoba našich vltavínů, tzv. Darwinovo sklo. A tak se středobodem naší tasmánsko-australské expozice a sídlem jejích prominentních obyvatel – ďáblů medvědovitých – stal Darwinův kráter. Nemluvě samozřejmě o dalších 21 druzích australské fauny či o stromových kapradinách a jiné australské flóře.

Informace ze Zoo
Opět jsou otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále jsou v platnosti některé omezující podmínky, které se týkají zejména nošení roušek a dodržování rozestupů.

Vstupenky bude již možné si zakoupit na pokladnách, i nadále však doporučujeme jejich nákup on-line. Bude již možný vstup do pavilonů a vnitřních expozic, byť za některých omezujících podmínek: před vstupem je povinná dezinfekce rukou, uvnitř je nutné mít zakrytá ústa a nos a dodržovat rozestupy alespoň 2 m (netýká se rodin). Počet osob v těchto vnitřních prostorách může být v případě potřeby regulován zaměstnanci zoo.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 5. 2020