Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Den dětí v GUD – vstup do galerie i na workshopy zdarma
Akce pro děti

Den dětí v GUD – vstup do galerie i na workshopy zdarma

Které místo je vhodnější pro oslavu svátku dětí než Galerie umění pro děti? Pro děti je připraven na neděli zajímavý program a zároveň dárek v podobě vstupu do galerie i na workshopy zcela ZDARMA.

Čekají vás workshopy "Stavíme město" a "Stavíme umění". V sobotu se můžete zúčastnit GUD dne na téma "Tajná zákoutí Národního divadla". Sobota: 10:00 – 16:00 GUD den – Tajná zákoutí Národního divadla. Neděle: 12:00 – 14:00 Workshop "Stavíme město" 15:00 – 17:00 Workshop "Stavíme umění"

Tajná zákoutí Národního divadla Na děti čeká komentovaná návštěva ojedinělých prostor Národního divadla, které se nachází v blízkosti galerie GUD. Dále pak bude v ateliérech GUD probíhat tvořivý den, kdy budeme s dětmi vyrábět speciální technikou zvanou papírmašé různé typy Benátských masek, které si pak odnesou domů. Nutná rezervace předem na rezervace@galeriegud.cz, kapacita omezena na 15 dětí. Cena je 750,-Kč (i s jídlem a pitným režimem, vstupy, výtvarný materiál). Doporučeno pro děti od 5 do 12 let.

Stavíme město Workshop "Stavíme město" je tématicky zaměřený k aktuálně probíhající výstavě "Stavíme". Děti budou vyrábět ze stavebního polystyrenu a samolepicí barevné fólie jednotlivé domky, včetně důležitých institucí, jako radnice, pošta, apod., ze kterých pak postaví celé město. Nutná rezervace předem na rezervace@galeriegud.cz vstup zdarma vhodné pro děti od 5 let.

Stavíme umění Další workshop nese název podle jedné z expozic "Stavíme umění". Děti pod vedením lektora společně vytvoří za pomoci stavebnic obraz. Celé dílo bude inspirací pro tvorbu domácího umění a po ukončení workshopu bude obraz vystaven a nafocen. Nutná rezervace předem na rezervace@galeriegud.cz vstup zdarma vhodné pro děti od 5 let.

Workshopy tématicky doplňují aktuální výstavu "Stavíme" – interaktivní výstavu nejen pro děti. Staňte se součástí tvořivého procesu pod vedením profesionálních umělců, kteří připravili cestu pro vaši fantazii. Postavte své umění! Termín výstavy do 28.9., v neděli 1.6. vstup zdarma. Vhodné pro děti od 3 let.

Provozovatel

GUD Galerie umění pro děti

Nám. Franze Kafky 24/3
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 732 623 862
Email:
rezervace@galerie...
WWW:
www.galeriegud.cz
GPS:
50,087918 14,419378
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Yvona Škvárová – mezzosoprán a Jan Kalfus – varhany

Varhanní koncert v podání sólistky Národního divadla a profesor Pražské konzervatoře.
Praha 1, Praha

Cancioneta Praga & L. Jindřich – dirigent

Vánoční koledy a písně v originálních jazycích v podání světoznámého sboru.
Praha 1, Praha

Cancioneta Praga & L. Jindřich – dirigent

Vánoční koledy a písně v originálních jazycích v podání světoznámého sboru.
Praha 1, Praha

Cancioneta Praga & L. Jindřich – dirigent

Vánoční koledy a písně v originálních jazycích v podání světoznámého sboru.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Kafkův dům v Praze

Rodný dům spisovatele Franze Kafky stál na okraji tehdejšího Pražského židovského ghetta. V současné době je budova využívána pro kulturní a společenské akce.
Praha, Praha

Studio Maiselovka

Vydejte se na taneční workshopy, lekce pilates, jógy, současného tance anebo zcela unikátních metod Kadamy či Restart těla i mysli ve Studiu Maiselovka v centru Prahy.
Praha 1, Praha

Za luxusními nákupy do Pařížské třídy v Praze

Pařížská třída nenese své jméno náhodou. Ulice, která vede z pražského Staroměstského náměstí k mostu Svatopluka Čecha, byla postavena na přelomu 20. století podle vzoru pařížských bulvárů.
Praha 1, Praha

Chrám sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí

Kostel svatého Mikuláše byl postaven v období baroka mezi lety 1732–1737 stavitelem Kiliánem Ignácem Dientzenhoferem na místě vyhořelého románského kostela.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Brasilská restaurace Brasileiro Praha U Zelené žáby

Originální brazilské churrasco-rodizio rodiny Ambiente v centru Prahy. Dát si zde můžete grilované jihoamerické hovězí maso, dobroty ze salátového baru, caipirinhu či brazilské dezerty. Vše funguje na principu "sněz, co můžeš".
Praha 1, Praha

Whisky Restaurant, Bar & Museum

Whiskey Restaurant, Bar & Museum je velkolepým místem kombinujícím restauraci, bar a jednu z nejširších kolekcí whisk(e)y na světě. Naleznete nás přímo v historickém centru města vedle Staroměstského náměstí v rozlehlých podzemních prostorách na rohu Kaprovy a Maiselovy ulice.
Praha 1, Praha

Emblem Hotel – luxus na kraji Staroměstského náměstí

Pětihvězdičkový Emblem Hotel stojí v centru Prahy, 300 metrů od Staroměstského náměstí. Nabízí střešní terasu s panoramatickým výhledem na centrum Prahy.
Praha, Praha

Restaurace George Prima Steak

George Prime Steak, ztělesnění amerického stylu steakhousu, se nachází v srdci pražského Starého Města. Posláním restaurace je vždy podávat perfektní steak.
Praha 1, Praha