!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Prodej 0 eurové suvenýrové bankovky Zoo Jihlava
Akce pro děti

Prodej 0 eurové suvenýrové bankovky Zoo Jihlava

Kdy 26. leden 2020 10:00 - 15:00
Prodej 0 eurové suvenýrové bankovky Zoo Jihlava začne 26.1.2020 v 10.00 v areálu zoo – u Australské farmy (místo bude jasně označeno v den prodeje). Bankovka se bude prodávat do 15.00 h tohoto dne.
Pravidla prodeje:
  • Bankovka bude k dispozici pouze v přímém prodeji, není možné si ji koupit přes internet ani jinou formou

  • Bankovku není možné si dopředu rezervovat, nebo objednat

  • Sériové číslo bankovky nebude možné si vybrat, bankovky se budou prodávat dle pořadí

  • Bankovka se sériovým číslem 1–100 nebude v prodeji – Zoo Jihlava si ji ponechá na reprezentační účely

  • Prodej bankovky je navázaný na vstupenky – na jeden kus platné vstupenky do Zoo Jihlava je možné zakoupit maximálně 5 ks bankovek. Jedna osoba si může zakoupit najednou pouze 10 ks vstupenek do zoo. Nulovou vstupenku pro děti do 3 let (ani žádnou jinou nulovou vstupenku) a zookreditku nelze na nákup bankovek použít. Držitelé permanentek si můžou zakoupit také pouze 5 ks bankovek, jednu permanentku lze ke koupi použít pouze jednou.


Tyto originální bankovky sice mají oproti skutečným nulovou nominální hodnotu, ale stejně jako skutečné peníze mají pořadová čísla a také jsou vyrobeny v Paříži stejnou firmou a technologií jako skutečné eurobankovky. Suvenýr byl vydán v nákladu 5000 kusů, a to se specifickými motivy vybraných ohrožených druhů.

"Výběr motivu nebyl v našem případě vůbec složitý, naše zoo se totiž dlouhodobě specializuje na chov kočkovitých šelem, primátů a terarijních živočichů, a tak jsme vybrali tři druhy zvířat, které Zoo Jihlava koordinuje v rámci Evropského záchovného programu (EEP). Jde o klokánka králíkovitého Ogilbyova, kočku slaništní a krokodýla siamského,“ vysvětluje ředitel Zoo Jihlava Jan Vašák a dodává: „Propojení se dnem Austrálie se tak jasně nabízelo nejen proto, že klokánek králíkovitý Ogilbyiův je kriticky ohroženým druhem australského zvířete, ale také proto, že celý australský kontinent je v současnosti sužován mohutnými lesními požáry.“

Program Dne Austrálie tak doplní mimo jiné i zoologové svým povídáním o australských zvířatech přímo v expozici Australská farma, a to v 10:30, 12:30 a v 14:30 hodin.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 22. 1. 2020