Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Den Architektury 2021 v Praze
Festivaly

Den Architektury 2021 v Praze

Přelom září a října bude patřit těm, kteří vyrazí do ulic Prahy za architekturou, na festival, v rámci kterého se již 11. rokem objevují zajímavé stavby a potenciál veřejného prostoru.

Prozkoumat zapomenuté stavby, poznat své nejbližší okolí z jiné perspektivy, objevit architektonické skvosty od středověku přes 19. století, funkcionalismus, brutalismus až po současnost, nebo se podívat do interiérů i míst, která jsou běžně veřejnosti nepřístupná, umožní bohatý program letošního Dne architektury.

Festival probíhá formou komentovaných procházek, workshopů, přednášek vedených architekty, historiky či teoretiky architektury. Ti, v roli průvodců, osobitým způsobem přiblíží zajímavé stavby současné architektury, s možností vstoupit do vybraných interiérů a zprostředkují architektonické, krajinné a urbanistické souvislosti.

Tradičně bohatý program nabízí Den architektury v Praze. Program Hurá dovnitř otevře dveře řady budov. Neotvírají se jen známé objekty jak je kostel sv. Ludmily, Obecní dům, Dům U Černé Matky Boží, klášter Emauzy anebo Masarykův salónek na Masarykově nádraží či Vládní salónek na hlavním nádraží, ale také prostory běžně nepřístupné. K těm nejzajímavějším bude patřit například dosud neotevřená vila bratří Čapků, Vršovická vodárna v Michli, letohrádek Šlechtovka, sportovní hala TJ Bohemians, dům Autoklubu ČR na Novém Městě anebo budova radnice Prahy 7.

K vyloženým raritám bude letos patřit zámek Veleslavín, Trauttmansdorfský palác na Hradčanech, budova centrály ČSOB v Radlicích, Šalounův ateliér a slovácká jizba, kotelna Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí, Winternitzova vila od Adolfa Loose na Smíchově, Vršovická záložna, Štencův dům na Starém Městě anebo Přečerpávací stanice v Michli.

Na většinu míst je potřeba mít rezervaci, kterou lze učinit pomocí webových stránek: denarchitektury.cz/program/.

Provozovatel

Spolek Kruh

Londýnská 54
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 272 657 121
Email:
kruhos@seznam.cz
WWW:
https://www.denar...
GPS:
50,075716 14,433384
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

8,0 hodin

 
 

Betlémy 2022 – bazilika sv. Ludmily na náměstí Míru

Jesle jsou souborem prací dvou významných českých uměleckých dílen. Základ betléma tvoří sestava hlavních kostelních figur, stáje a pozadí.
Praha 2, Praha

České vánoční trhy – Tylovo náměstí

Zveme vás na vánoční trhy, které se konají v Praze 2 na Tylově náměstí u zastávek I. P. Pavlova. Vánoční trhy zde proběhnou od 26. listopadu 2022 do 24. prosince 2022. Vyzdobené stánky budou mít otevřeno od 10 do 19 hodin.
Praha 2, Praha

České vánoční trhy na náměstí Míru

U kostela svaté Ludmily se vánoční trhy konají každý den od 20. listopadu 2022 do 24. prosince 2022 od 10 do 19 hodin. Chybět nebude ani typické vánoční občerstvení, jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další.
Praha 2, Praha

Vánoční bedýnka příběhů

Vyprávění a tvořivé zpracování vánočního příběhu
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Klub a restaurace Radost FX

Legendární Radost FX je zpátky! Hudební klub a restaurace prošli v minulém roce rekonstrukcí a Radost se tak opět zařadila ke špičce mezi českými podniky. Vymazlený zvuk Funktion One, kvalitní hudební dramaturgie, 6 barů a fenomenální restaurace, 2 patra zábavy.
Praha 2, Praha

Geologická stezka v Praze

Vydejte se na cestu, při které můžete obdivovat tropickou přírodu ve skleníku Fata Morgana, prozkoumejte Asijskou zahradu a nechte se uchvátit Mexickou pouští, v jejíž expozici naleznete Zkamenělý les.
Praha 2, Praha

Zvláštní fontána od Miroslava Beščece na Vinohradech

Fontány na křižovatce ulic Záhřebské a Americké na pražských Vinohradech si určitě všimnete. Na první pohled vás upoutá abstraktními zvířecími sochami, jakoby z jiného světa. Podivuhodnou atmosféru fontány umocňuje fakt, že stojí přímo uprostřed kruhového objezdu.
Praha 2, Praha

Venkovní hra Putování Prahou 2 – Anthropoid

Venkovní hra Putování Prahou 2, trasa Anthropoid. Projděte se, poznávejte, zahrajte si. Připomenete si 80. výročí událostí, které utvářely naše dějiny. Kde? Vinohrady, Nusle, Nové Město. Připomenete si příběh parašutistů a projdete zajímavá místa spojená s osudy lidí, kteří jim pomáhali.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

The Bistro

Kosmopolitní bistro určené pro všechny, kteří si rádi užívají život plnými doušky, plní si své sny, rádi poznávají svět a s nadšením si vychutnají dobré jídlo i pití.
Praha 2, Praha

Hotel Beránek Praha

Hotel Beránek se nachází v centru Prahy. Je vzdálen asi 500 metrů od Václavského náměstí. Objekt byl na začátku minulého století součástí majetku a firmy, která se pyšnila názvem Beránkovy podniky.
Praha 2, Praha

Kavárna Pražírna

Pražírna je vinohradská kavárna, ve které se již léta praží výběrové kávy z celého světa.
Praha, Praha

Francouzská restaurace Bílá kráva na Vinohradech

V Bílé krávě se přenesete do přátelské atmosféry francouzského venkova, přestože sídlí na pražských Vinohradech. To, co vám zde chtějí zprostředkovat nejvíc, je radost a potěšení, kterou Francouzi pociťují z dobrého jídla.
Praha 2, Praha