Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Degustace vinařství Bábíček-Vacenovský
Gastronomické akce

Degustace vinařství Bábíček-Vacenovský

Degustace vinařství Bábíček-Vacenovský v Gallery Winery Máneska od 19:30 hodin.

Vážení hosté, dovolte nám Vám řízenou degustací představit vysoce kvalitní přívlastková vína z hroznů vypěstovaných na historicky vyhlášených vinicích. K vínům se bude podávat vynikající domácí uzené a sýry s pečivem. Zakladatelé vinařství – vášnivý milovník vín Zdeněk Bábíček a vinař Petr Vacenovský – kladou, s ohledem na historické zkušenosti předků, důraz na šetrné zpracování hroznů. Historicky vyhlášené vinice o rozloze 44ha mají navíc výbornou polohu, která propůjčuje vínu jeho jedinečnost a neopakovatelnost...

DEGUSTAČNÍ MENU: 1. Veltlínské zelené, pozdní sběr / suché – 2013 Stříbrnámedaile-Pardubický festivalvína 2014 Bronzová medaile – Festwine Brno 2014 2. Müller Thurgau, pozdní sběr / polosuché – 2013 Ocenění: Zlatá medaile – Festwine Brno 2014 a **** -TOP77vín České republiky 2014-2015 3. Neuburské, kabinetní víno / polosuché – 2013 4. Tramín červený, výběr z hroznů / polosuché – 2013 5. Ryzlink vlašský, kabinetní víno / polosuché – 2013 Ocenění: Zlatá medaile-Vinařské Litomeřice 2014 6. Ryzlink rýnský, pozdní sběr / polosladké – 2013 7. Frankovka klaret, pozdní sběr / polosuché – 2013 8. Frankovka rose, pozdní sběr / polosladké – 2013 *** -TOP77vín České republiky 2014-2015 9. Svatovavřinecké, pozdní sběr / suché – 2012 Zlatá medaile – Festwine Brno 2014 10. Frankovka barrique, pozdní sběr / suché – 2012

Občerstvení: sýrovo-uzeninová prkénka, pečivo s panenským olivovým olejem

Dárek: Voucher v hodnotě 100Kč na nákup vín. Cena degustace s občerstvením včetně voucheru 100Kč na nákup vín: 299 Kč

Začátek degustace v 19:30 hodin. Rezervace nutná na emailu nebo telefonu. Těšíme se na vás.

Provozovatel

Gallery Winery Máneska

Mánesova 57
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 720 192 461
Email:
gallerywinery@sez...
WWW:
www.gallerywinery.cz
GPS:
50,077786 14,443669
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Vstupné

Cena: 299 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Flamenco – balkánská noc Praha

Mitja Obed & Nina Ćorić & Morenito de Triana Trio. Trio tvoří nadžánrový pianista Václav Graif, flamenkový kytarista Stanislav Kohútek, který dosáhl instrumentální virtuozity v Seville, kde část života působil, a Mateo Garriga, perkusionista, který dodává triu barvu a tep rytmů z exotických krajin.
Praha 2, Praha

Pražské jaro 2023

Pražské jaro v roce 2023 nabídne desítky koncertů. Na zahajovacím koncertu zazní Smetanova Má vlast, erbovní dílo festivalu v podání Orchestru Velšské národní opery z Cardiffu s šéfdirigentem Tomášem Hanusem.
Praha, Praha

Praha Žije Hudbou – festival pouličního umění

Ulice, náměstí, parky, vnitrobloky a další místa letní Prahy budou patřit nejen muzikantům nejrůznějších žánrů, ale i divadelníkům, artistům či slamerům.
Praha, Praha

Komentovaná prohlídka Husova sboru v pražských Vinohradech

Nedaleko nádherného kostela od architekta Plečnika, s kterým jsme se seznámili při první vycházce cyklu za sakrální architekturou, byla postavena další moderní církevní stavba. Jejím autorem je neméně proslulý architekt Pavel Janák.
Praha 10, Praha

Aktivity v okolí

Questerland v Praze

Centrum únikových Her Questerland je místo, kde můžete na vlastní kůži zažít akci a napětí. Každá hra představuje strhující dobrodružství. Čeká vás 60 minut akční zábavy, při které bude otestován váš úsudek, postřeh a logické myšlení.
Praha 2, Praha

Mazement Escape Rooms

Únikové hry jsou inteligentní zábava, která uchvátila celý svět. O co jde? Při hře jsou hráči zavřeni v místnosti a musejí důmyslně použít nalezené předměty a indicie k tomu, aby z místnosti unikli v časovém limitu.
Praha 4, Praha

Vinohradská tržnice – sídlo designu a umění

Výstavní a prodejní centrum interiérového designu a umění Pavilon sídlí v památkově chráněné budově bývalé Vinohradské tržnice.
Praha 2, Praha

Laichterův dům na Vinohradech

V Chopinově ulici s výhledem do Riegrových sadů stojí od roku 1909 dům nakladatele Jana Laichtera. Je postavený podle návrhu předního českého architekta počínající moderny Jana Kotěry.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Layla Prague

Ochutnejte skvělou lybanonskou kuchyni. Libanonská jídla jsou většinou provoněná česnekem a kořením, doladěná olivovým olejem a citronovou šťávou.
Praha, Praha

Kavárna Coffeepark

Přijďte si vychutnat kávu a k ní některý z cukrářských a pekařských výtvorů našeho týmu!
Praha 2, Praha

Restaurace Yamato

Restaurace Yamato je originální japonskou restaurací, která nabízí skutečně japonskou kuchyni. Yamato je prapůvodní název pro Japonsko a splňuje i podmínku, že v japonštině musí všechna důležitá slova obsahovat písmena A a O.
Praha 2, Praha

Restaurace a Wine bar Aromi – italská kuchyně se zde cítí jako doma

Jestli se italská kuchyně někde v Česku cítí doma, tak je to právě tady. Pokrmy připravují nekomplikovaně a při zachování čerstvosti surovin, které dováží z Itálie od menších dodavatelů i v bio kvalitě.
Praha 2, Praha