Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Degustace španělských vín v Gallery Winery Máneska
Gastronomické akce

Degustace španělských vín v Gallery Winery Máneska

Degustace Španělsko ve středu 5.11.2014 od 19 hodin v Gallery Winery Máneska. Rezervace nutná na emailu nebo telefonu či sms zprávě.
Gallery Winery Máneska vás zve ve středu 5.11 od 19 hodinna středeční degustaci vynikajících španělských vín. Španělsko patří mezi vinařské velmoci, je zde kladen velký důraz na vysokou kvalitu produkovaných vín.

Nejproslulejší vinařskou oblastí Španělska je La Rioja. Existují místa na světě, kde je La Rioja prakticky synonymum pro španělská vína a není ani divu. Kvalitu jim totiž zajišťuje přísné dodržování španělského vinařského zákona a značka DOCa (Denominación de Origen Calificada), která přestavuje nejvyšší stupeň národního hodnocení. V oblasti La Rioja se nejčastěji pěstují 4 červené odrůdy (Tempranillo, Garnacha tinta, Mazuelo a Graciano) a 3 bílé odrůdy vinné révy (Viura, Malvasía a Garnacha blanca).

Nejvíce pěstovanou místní odrůdou vinné révy je Tempranillo (více než 75 % všech vinic), které je mezinárodně přiznán španělský původ. Z bílých odrůd vinné révy se zde v největší míře pěstuje Viura, která má rovněž svůj oficiální původ v oblast La Rioja.
Degustační menu:

Cava – Masachs Brut
Cava – Sániger, Loxarel
AIREN 2013, vinařství Corcovo – bílé víno
CORA 2013,vinařství Loxarel – bílé víno
OAK AGED 2009 , vinařství Pirineos – červené víno
OPS 2011, vinařství Loxarel – červené víno
ROBLE 2013, vinařství Lopez Cristobal – červené víno
CRIANZA 2010, vinařství Marques de Castilla – červené víno
RESERVA 2007, vinařství Corcovo– červené víno
SELA 2010, vinařství Roda

Občerstvení: mix uzenin , čerstvé pečivo s olivovým olejem 1. jakosti a provensálskými bylinkami.

Provozovatel

Gallery Winery Máneska

Mánesova 57
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 720 192 461
Email:
gallerywinery@gma...
GPS:
50,077786 14,443669
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Vstupné

Cena: 349 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Tug of War Sokol cup I. 2023

Turnaj v přetahování lanem! Pětičlenné týmy dospělých kategorií žen, mužů a smíšených týmů (s alespoň dvěma ženami) se utkají 15. dubna 2023 v areálu Sokola Praha – Královské Vinohrady.
Praha 2, Praha

Týden zahajovacích lekcí Taneční školy Voila Praha

Zveme na úvodní lekce taneční sezóny. Vyzkoušejte si kterýkoli taneční kurz z naší nabídky pouze za 100 Kč.
Praha 2, Praha

Alune Wade „Sultan“

irtuózní baskytarista, pocitový zpěvák a invenční skladatel Alune Wade (*1978, Dakar, Senegal) přitáhl pozornost hudebních gurmánů jak vlastními alby, tak v roli sidemana či hosta slavných.
Praha 2, Praha

Nomad Beer Festival 2023

Více, než dvacet tzv. létajících pivovarů či pivovarů, které byly létající, ale již přistály, degustace výhradně ze skla, s pivem se snoubící gastronomie a k tomu spousta skvělé muziky. 2. ročník dvoudenního festivalu pokračuje v Holešovické tržnici v Praze 7.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Questerland v Praze

Centrum únikových Her Questerland je místo, kde můžete na vlastní kůži zažít akci a napětí. Každá hra představuje strhující dobrodružství. Čeká vás 60 minut akční zábavy, při které bude otestován váš úsudek, postřeh a logické myšlení.
Praha 2, Praha

Mazement Escape Rooms

Únikové hry jsou inteligentní zábava, která uchvátila celý svět. O co jde? Při hře jsou hráči zavřeni v místnosti a musejí důmyslně použít nalezené předměty a indicie k tomu, aby z místnosti unikli v časovém limitu.
Praha 4, Praha

Vinohradská tržnice – sídlo designu a umění

Výstavní a prodejní centrum interiérového designu a umění Pavilon sídlí v památkově chráněné budově bývalé Vinohradské tržnice.
Praha 2, Praha

Laichterův dům na Vinohradech

V Chopinově ulici s výhledem do Riegrových sadů stojí od roku 1909 dům nakladatele Jana Laichtera. Je postavený podle návrhu předního českého architekta počínající moderny Jana Kotěry.
Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Layla Prague

Ochutnejte skvělou lybanonskou kuchyni. Libanonská jídla jsou většinou provoněná česnekem a kořením, doladěná olivovým olejem a citronovou šťávou.
Praha, Praha

Kavárna Coffeepark

Přijďte si vychutnat kávu a k ní některý z cukrářských a pekařských výtvorů našeho týmu!
Praha 2, Praha

Restaurace Yamato

Restaurace Yamato je originální japonskou restaurací, která nabízí skutečně japonskou kuchyni. Yamato je prapůvodní název pro Japonsko a splňuje i podmínku, že v japonštině musí všechna důležitá slova obsahovat písmena A a O.
Praha 2, Praha

Restaurace a Wine bar Aromi – italská kuchyně se zde cítí jako doma

Jestli se italská kuchyně někde v Česku cítí doma, tak je to právě tady. Pokrmy připravují nekomplikovaně a při zachování čerstvosti surovin, které dováží z Itálie od menších dodavatelů i v bio kvalitě.
Praha 2, Praha