Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > David Radok / Ivan Theimer / Josef Kroutvor – Driftwood III.
Kresba Josefa Kroutvora
Výstavy

David Radok / Ivan Theimer / Josef Kroutvor – Driftwood III.

V rámci 75. výročí od založení ZUŠ Alfréda Radoka se v Galerii Sýpka představí bezmála čtyřiceti objekty nejvýznamnější český operní režisér současnosti David Radok. Syna Alfréda Radoka doprovodí v prostorách galerie světoznámý sochař Ivan Theimer i esejista a historik umění Josefa Kroutvor.

Jejich umělecké počiny budou k vidění pod názvem Driftwood III. V sobotu 31. května v 16.00 hod se koná na budově ZUŠ Alfréda Radoka odhalení pamětní desky věnované památce Alfréda a Emila Radokových, kterou vytvořil Ivan Theimer a výstava v Galerii Sýpka započne vernisáží v 17.00 hodin.

Název výstavy Driftwood evokuje v překladu proud, či směřovat do nějaké situace. Nechat se inspirovat životem a přírodou. Driftování je práce toulavá a neplánovaná, při níž vnímáme poetiku již vytvořeného. Drift vyzývá k dotváření již nalezených a vyplavených kusů dřeva, které opracovalo samo moře. Právě k tomuto směru inklinuje David Radok, který s naplaveninami ze Skandinávských, Řeckých, Francouzských i Anglických moří pracuje a dotvářením je povznáší na výtvarné dílo.

Autor představí v galerijním prostoru přibližně čtyřicet objektů doplněné o návrhy z divadelní či operních inscenací a video smyčku záznamů oper s reálnými scénami. Ty vytvořil světoznámý sochař Ivan Theimer pod režijní taktovkou Davida Radoka. V neposlední řadě se nám představí esejista a historik umění Josef Kroutvor, jenž svými texty, či kresbami podpoří celou poetiku výstavy.

Výstava se koná u příležitosti 75. výročí od založení ZUŠ Alfréda Radoka. Vernisáž se uskuteční za přítomnosti všech autorů 31. května v prostorách Galerie Sýpka, na níž se o hudební program postará ZUŠ Alfréda Radoka.

Ještě před vernisáží se návštěvníci mohou připojit k odhalení pamětní desky věnované památce Alfréda a Emila Radokových, kteří založili v roce 1940 ve Valašském Meziříčí divadelní soubor Mladá scéna. Bronzová pamětní deska vytvořena ve slévárnách v Toskánsku bude umístěna na budově školy. Prvotní návrh a znění vytvořil David Radok a konečnou reliéfní podobu desky dotvořil sochař Ivan Theimer.

Provozovatel

Galerie Sýpka

Komenského 169
757 01 Valašské Meziříčí
Tel.:
+420 775 109 206
Email:
cervenkova@kzvalm...
Facebook:
https://www.faceb...
GPS:
49,471494 17,969244
 
 

Vstupné

Cena: 20 Kč

Snížená cena: 10 Kč

Poznámka:

Školní exkurze a studenti zdarma.

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

S láskou k Valašsku

Obsáhlá výstava k 130. výročí narození malíře, grafika, ilustrátora a spisovatele Jožky Barucha.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Vánoce na Valašsku – Od adventu po Tři krále

Jaké byly Vánoce na Valašsku kdysi a dnes?
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Vánoční tvoření

Přijďte si užít vánoční čas do MaGC, kde si společně vyrobíme zimní dekorace.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Valašský výtvarný salón 2022

Tradiční přehlídka lokálního umění.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Naučná stezka Jana Karafiáta ve Valašském Meziříčí

Naučná stezka je věnována Janu Karafiátovi, autorovi známých Broučků, který 20 let sloužil jako evangelický farář na Velké Lhotě (1875 – 1895). Naučná stezka má délku 14 km a najdete na ní celkem 16 zastavení.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Naučná stezka T. G. Masaryka ve Valašském Meziříčí

Na 12 zastaveních představuje naučná stezka přírodu a historii Valašského Meziříčí a jeho okolí. Je dlouhá 13 km a je vhodná pro pěší a cyklisty na horských kolech.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Starobylé domy na náměstí ve Valašském Meziříčí

Náměstí s přilehlými ulicemi tvořily původně středověké město, které bylo ohraničeno již neexitujícími hradbami z druhé poloviny 16. století. Centrum je od roku 1992 vyhlášeno městskou památkovou zónou a náleží k němu 45 měšťanských domů, vesměs ze 16. a 17. století.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Půjčovna koloběžek ve Valašském Meziříčí

Na kole nebo pěšky? Ne, my pro vás máme koloběžky! V informačním centru v Sýpce ve Valašském Meziříčí je připraveno pět profi koloběžek značky Kostka, které jsou určeny pro městský provoz i do terénu, a to včetně doplňků.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Zašívárna ve Valašském Meziříčí

Ochutnejte lahodnou kávu z pražírny Mamacoffee, vynikající zákusky, pralinky a jiné dobroty.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Hotel Apollo Valašské Meziříčí

Hotel Apollo ve Valašském Meziříčí je umístněn v klidné části města pouhých pět minut od centrálního náměstí. Kromě ubytování nabízí hotel také příjemné posezení v hotelové kavárně.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Hotel Abácie & Wellness ve Valašském Meziříčí

Hotel Abácie je komfortní rodinný hotel, který nabízí pohostinnost, relaxaci a sportovní vyžití na vysoké úrovni, kde se hostům věnuje příjemný personál s osobním přístupem ke každému individuálnímu přání a požadavku klienta.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Muzeum řeznictví Valašské Meziříčí

Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí zahájilo provoz v září 2015 a představuje vzácnou přehlídku desítky let starých řeznických strojů z 1. poloviny 20. století. Stroje navíc před očima návštěvníků skutečně ožívají, roztáčí je totiž funkční transmisní pohon poháněný stacionárním motorem...
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj