Úvod > Kalendář akcí > Skryté vrstvy
Skryté vrstvy
">
28.6.
2.1.
+ Přidat foto

Skryté vrstvy

Kdy 28. červen 2019 - 2. leden 2020 Výstavy
Koncept výstavy vyvíjející se v čase (work-in-progress) je zde spojen s pracovištěm a knihovnou a kromě trvalé instalace – časové osy internetu – aktuálně představuje tři krátkodobé projekty, které spojuje téma skrytých vrstev ve světě internetu, nových médií a technologií.
Pěstování citlivosti až obezřetnosti ke skrytým vrstvám ve světě internetu, nových médií a technologií včetně zkoumání v nich obsažených skutečností a souvislostí nabývá na důležitosti – a výsledky kritického přístupu dokazují i díla současných umělců.

Kate Crawford a Vladan Joler v projektu Anatomie umělé inteligence ukazují na příkladu inteligentní hlasové asistentky, jak komplexní je design a síť vztahů ve vztahu k ekologii a ekonomii – odhalují neviditelný matrix tvořený lidskou prací, spotřebou energie a těžbou zdrojů, které se za digitálními sítěmi a umělou inteligencí skrývají. Joana Moll a její projekt Obchodníci s lidskými vztahy zkoumá obchod s uživatelskými daty na příkladu online seznamek, jejichž data si jednoduše můžeme zakoupit na běžně dostupném internetu. Paolo Cirio a jeho dílo Sociality nás uvádí do komplikovanosti světa softwarových patentů, které demaskuje jako nástroje společenské manipulace.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

The Eatery

The Eatery

Praha 7, Praha
Phill's Twenty7

Phill's Twenty7

Praha 7, Praha
Restaurace Salut

Restaurace Salut

Praha 7, Praha