Úvod > Kalendář akcí > Czech Press Photo na Bořislavce
Czech Press Photo na Bořislavce
"> Czech Press Photo na Bořislavce "> "> "> Czech Press Photo na Bořislavce
23.6.
31.8.
Přidat foto
Výstavy

Czech Press Photo na Bořislavce

Foyer Bořislavka Centra, které je sídlem skupiny KKCG, hostí prestižní fotografickou výstavu Czech Press Photo. Společnost Czech Photo vybrala speciálně pro obchodní a kancelářské centrum to nejlepší ze všech fotografií 27. ročníku soutěže. Výstava je zdarma.
Jedním z hlavních témat letošní výstavy jsou následky ničivého tornáda na jižní Moravě. Zkázu, která koncem června 2021 postihla obce na pomezí Břeclavska a Hodonínska, zachycuje také stejnojmenný vítězný snímek fotografa Petra Topiče. Na místo se vydal hned pár hodin po tragické události.

K dalším obrazovým žurnalistům, jejichž fotografie s reportážní i uměleckou hodnotou se na výstavě představují, patří Lukáš Bíba, Jan Cága, Barbora Reichová, Roman Vondrouš či Dan Materna. Nejpoutavější snímky vybrala mezinárodní porota z více než 4 300 fotografií od 250 autorů. Ve foyer KKCG je k vidění celkem 55 tištěných fotografií a 18 dalších snímků je instalováno v nákupní pasáži Bořislavka Centra.

Kromě toho jsou na výstavě umístěné i dvě velkoformátové obrazovky. Na jedné z nich se ve smyčce promítá 130 fotografií jako průřez všemi soutěžními kategoriemi roku 2021. Na druhé obrazovce je pak ke zhlédnutí video a fotografie vztahující se k projektu Bažantice žije!, za kterým stojí Nadace Karel Komárek Family Foundation (KKFF). Jeho cílem je proměna areálu příměstského lesa Bažantnice, který byl tornádem také velmi výrazně zasažen.

Výstava Czech Press Photo 2021 v Bořislavka Centru je rozdělena do dvou částí. Jedna je umístěna ve foyeru sídla KKCG a druhá v prostorách nákupní pasáže.

Obě části jsou volně přístupné veřejnosti do 31. 8. 2022.