Úvod > Kalendář akcí > Czech O-tour Jizerky
Czech O-tour Jizerky
"> Czech O-tour Jizerky
15.7.
17.7.
Přidat foto
Sportovní akce

Czech O-tour Jizerky

Závody v orientačním běhu ze seriálu Czech O-tour aneb Po stopách MS. Letní kolo závodů vás zavede do krásných terénů Jizerských hor, kde vloni probíhalo Mistrovství světa v OB. Pro zkušené orientační běžce, ale i začínající veřejnost a celé rodiny.
Proběhněte se v Jizerských horách s mapou v ruce
Organizátoři loňského Mistrovství světa v orientačním běhu připravili pro fanoušky, diváky a širokou veřejnost další díl celoročního seriálu Czech O-Tour. Nabídnou tak závody pro všechny v další z unikátních lokalit loňského MS. 
 
Letní víkend v Jizerkách 
Seriál tvoří 7 závodů. První dva se odehrály na jaře v Terezíně, poslední dva zase budou na podzim v pískovcových skalách na Kokořínsku. Prostřední díl seriálu se uskuteční o červencovém víkendu 16. – 17. 7. 2022 v Jizerských horách, v okolí Smržovky, Josefova Dolu, Tanvaldu a Dolního Maxova. Ve zdejším terénu na závodníky čeká velké množství kamenů, místy dokonce skalní labyrinty a pro podložku jsou typické porosty borůvčí. 

V pohodovém prázdninovém duchu zde kdokoli může absolvovat tři závody. Běžet mohou jak výkonnostní sportovci, tak malé děti, ale třeba i aktivní lidé v důchodovém věku. Na závody v orientačním běhu často vyráží celé rodiny o třech generacích. Organizátoři proto i pro ty, kteří teprve začínají, připravili na tratích pro veřejnost možnost účasti ve třech variantách: buď jako jednotlivec, ve dvojici nebo celá rodina.

Zkuste si orienťák a zvolte si obtížnost 
Zkoušeli jste někdy orienťák? Pokud ne, právě v rámci seriálu Czech O-Tour je možnost vyzkoušet si trať, která vám sedne. Organizátoři připravili 5 kategorií pro veřejnost s různou délkou a obtížností (barevně odlišené podobně jako u sjezdových tratí) a k tomu kategorii HDR, která se běžně vyskytuje u závodů v orientačním běhu. Kategorie HDR je určena dětem obvykle do 10 let, které doprovází rodiče. Trať je v terénu značena fáborky (červenobílé pásky).

Kategorie pro veřejnost mají jednoduchá označení (začátečník, nebojsa, OPEN krátká, OPEN střední, OPEN dlouhá), takže je na startu ihned poznáte. Navíc můžete startovat v podstatě kdykoliv, čas startu je zcela na vás ve stanoveném intervalu. 

Lucifer cup – noční výzva
Jedním z bonusů, který si pořadatelé přichystali, je noční doprovodný závod v pátek večer před závodním víkendem. Na výběr je ze tří tratí, které měří od jednoho do tří kilometrů. Partnerem závodu je český výrobce kvalitních čelovek Lucifer. Účastníci díky tomu získají slevu na výrobky Lucifer, a pokud navíc porazí majitele této firmy, pak se jim sleva ještě navýší. 
 
Není to jen o závodech
Pořadatelé závodníkům nabízí ubytování v autokempu Tanvaldský Špičák, kde budou moci všichni u dobrého občerstvení zanalyzovat své úspěchy i chyby na trati. V sobotu večer se zde pak uskuteční i koncert. 
Kdo bude mít ještě chuť, může vyrazit na různé výlety po okolí. Doporučující tipy nalezne ve speciální mobilní aplikaci k závodům. V té samozřejmě najdete i startovní listiny a průběžné výsledky.

Přihlášky jsou spuštěné 
Registrace jsou spuštěné a nyní evidujeme již přes 800 přihlášených.  Kapacity jednotlivých závodů jsou omezené, proto nezmeškejte možnost se včas přihlásit.Do kategorií pro veřejnost bude možné se přihlásit i na místě (do vyčerpání kapacity). Doporučujeme ale přihlášku předem.

Ubytování a restaurace v okolí

Chalupa Elanka v Josefově Dole

Chalupa Elanka v Josefově Dole

Josefův Důl, Liberecký kraj
Penzion Ráj Josefův Důl

Penzion Ráj Josefův Důl

Albrechtice v Jizerských horách, Liberecký kraj