Úvod > Kalendář akcí > Czech Nature Photo 2021
Czech Nature Photo 2021
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
11.5.
29.8.
+ Přidat foto
Výstavy

Czech Nature Photo 2021

  • 11. květen 2021 – 29. srpen 2021
Mezinárodní porota soutěže Czech Nature Photo udělila titul Fotografie roku fotografovi Igoru Mikulovi za snímek s názvem Kos černý.
Do soutěže se přihlásilo 267 autorů, kteří zaslali 2300 fotografií. Novinkou letošního ročníku bylo Czech Photo Junior, do něhož se přihlásilo 227 žáků základních a středních škol, kteří zaslali téměř tisíc fotografií. Od 11. května se v galerii Czech Photo Centre otevírá výstava sestavená nejen z nominovaných snímků soutěže Czech Nature Photo.

Fotografií roku 5. ročníku soutěže Czech Nature Photo 2021 se stal snímek kosa krmícího mláďata na hnízdě. Lokální, dalo by se říci obyčejný motiv z české přírody dokonale koresponduje se současnou složitou situací způsobenou pandemií koronaviru, která ovlivňuje veškeré naše možnosti včetně cestování i fotografování. Autor měl neotřelý nápad, jak fotografii pojmout, dokonale ho technicky provedl a zachytil ten správný moment. Snímek nese poselství, že náměty pro silné fotografie lze najít všude kolem nás.

Igor Mikula se narodil v Piešťanech na Slovensku. Fotografii přírody se intenzivně věnuje od roku 2014. Tehdy poprvé navštívil horský a nížinný deštný prales v Panamě, který byl stěžejní pro jeho další tvorbu. Focení zvířat a přírody pro něj znamená formu terapie, kdy utíká od nástrah běžného života zpátky do bezstarostných dětských let. Autor je držitelem několika ocenění v soutěži Czech Nature Photo, dále Australian geographic nature photographer of the year 2018 – vítěz v kategorii zvířecí portrét, International nature photography competition 2019, highly commented in v kategorii ostatní zvířata, také získal nominaci v cestovatelské soutěž H+Z v roce 2019.
Odborná mezinárodní porota zasedala v galerii Czech Photo Centre 3. března pod vedením Vladimíra Čecha ml. Společně s ním o vítězích rozhodovali izraelský wildlife fotograf Boaz Amidror, fotograf Václav Šilha, ředitel Národního parku Šumava Pavel Hubený a Petr Tureček ze společnosti Cewe.

Výstava bude otevřena od 11. května do 29. srpna každý den kromě pondělí, dle nařízení vlády. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin.

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021