!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Czech Nature Photo 2019
Czech Nature Photo 2019
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
2.7.
31.12.
+ Přidat foto

Czech Nature Photo 2019

Kdy 2. červenec 2019 9:00 - 31. prosinec 2019 17:00 Výstavy
Pokud jste nestihli navštívit letošní ročník výstavy Czech Nature Photo 2019 v Karolinu, máme pro vás skvělou zprávu! Výstava bude k vidění v Národním zemědělském muzeu až do konce tohoto roku.
Jak těžké je pořídit dobrou fotografii z přírody ví asi každý, kdo si někdy zkusil vyfotit i jiné zvíře, než svého spícího domácího mazlíčka. Přesto je právě v České republice velká skupina profesionálních i pokročilých amatérských fotografů, kteří se focení divoké i mírné přírody věnují na takové úrovni, že od nich objednávají fotografie i prestižní zahraniční vydavatelství a agentury.

Od roku 2017 probíhá v České republice soutěž Czech Nature Photo, která pravidelně oceňuje nejlepší fotografie z přírody zachycené našimi fotografy. Od 2. července až do konce roku 2019 si můžete to nejlepší z aktuálního ročníku 2019 prohlédnout právě u nás v Národním zemědělském muzeu v Praze.

Výstava představuje oceněné i nominované fotografie z kategorií:
  • Savci (volně žijící)
  • Ptáci (volně žijící)
  • Plazi, obojživelníci a podvodní život (volně žijící)
  • Bezobratlí (hmyz, korýši, měkkýši a další – volně žijící)
  • Český les
  • Zvířata v lidské péči
  • Série – speciální kategorie pro série fotografií přírody


Vítězové jednotlivých kategorií

Mezinárodní porota fotografické soutěže Czech Nature Photo vybrala z více než dvou tisíc přihlášených snímků fotografii Jana Strii „Snídaně v trávě“ z kategorie Plazi, obojživelníci a podvodní život.

V kategorii Savci zvítězil snímek z dronu Václava Husince „Stezka vodních buvolů“. Dále byli nominováni Robert Javorský s fotografií „Skupina kaloňů krátkonosých“ a George Karbus se snímkem „Surfaři v Pacifiku“. Poprvé byla vyhlášena kategorie Série, kde zvítězil Jiří Hřebíček se souborem „Ptačí duše“. Ondřej Nágl zvítězil v kategorii Ptáci s fotografií „Pelikán“. Do užšího výběru dostal Radim Hlaváč se snímkem „Sýkořice vousatá“ a Radomír Šálek s fotografií „Volavka bílá“.

Jan Stria získal titul Fotografie roku a také zvítězil v kategorii Plazi, obojživelníci a podvodní život s fotografií trnuchy vznášející se na dně moře. Z jeho cesty do Egypta pochází i druhý snímek „Světelná koupel“, nominaci získal také Ondřej Pelánek se snímkem „Zátiší v laguně“. V Bezobratlých zvítězila fotografie pavouka od Alexandra Štěrby „Na číhané“. Dvě nominace získala Iva Dufková za fotografie „Ztracen v hortenzii“ a „Spirálka v protisvětle“.

Tomáš Culka zvítězil s fotografií „Labský vodopád“ v kategorii Český les. Mezi nominovanými byli Oliver Beneš se snímkem „Mrazivé zatmění“ a Jan Stria s fotografií „Z ulity ven“.

V kategorii Zvířata v lidské péči se do nominací prosadili Vladimír Čech ml. se snímkem „Kala“ a Jiří Hřebíček se snímkem „Plameňák“. Vítězem se stal Tomáš Loukota s fotografií hrocha s názvem „Na návštěvě“.

Cenu za nejlepší fotografii české přírody získala Zuzana Gabrielová s fotografií „Popelavá elegance“. V nominacích byli Václav Bystřický s fotografií srnce „Zamyšlený“ a dále Adam Šťastný s „Ledňáčkem“.

Ve speciální kategorii Příroda v Praze pořádané s Magistrátem hlavního města Prahy zvítězil Vít Lukáš s fotografií pražského panoramatu „Hitchcock u Karlova mostu“. Nominace na první místo byla udělena Peteru Čechovi a jeho fotografii „Pozdrav slunci“ a Vítu Lukášovi a jeho snímku „Nutrie v Praze – potěšení turistů, postrach ekologů“.
 

O Czech Nature Photo

V Czech Photo Centre milujeme přírodu a prostřednictvím fotografií uchováváme její krásu pro další generace. Uvědomujeme si sílu vizuálního sdělení a zásahu, který může mít. Ve spojení s prestižní novinářskou soutěží Czech Press Photo, kterou organizujeme, sdružujeme nejlepší české a slovenské fotografy přírody. Jsme přesvědčeni o tom, že o přírodu je nutné pečovat. Proto chceme dlouhodobě dělat vše proto, aby si lidé již od svého dětství uvědomovali, že jsou součástí přírody, aby byli seznámeni s jejími krásami a mohli si k ní vytvořit silně pozitivní vztah. Prostřednictvím fotografií chceme sdělovat, že mají zodpovědnost za stav krajiny ve svém okolí, a že nečinnost není řešením ke zlepšení kvality přírody a krajiny. K tomuto účelu organizujeme výstavy, přednášky, workshopy. Stěžejním projektem je v roce 2017 založená soutěž pro české a slovenské fotografy Czech Nature Photo.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 11. 2019