Czech Challenge Tour dává všem mladým, ale i zkušeným hobby cyklistům možnost zažít atmosféru opravdových cyklistických závodů.

Délky tratí jsou adekvátní a nepřesahují 80 km za etapu. Všechny závody se konají v malebných koutech naší republiky. Našim cílem je přilákat na startovní čáru ty zapálené sportovce, které cyklistika opravdu baví, ale zatím se netroufli poměřit s profesionálními závodníky.

Jednotlivé etapy startují vždy až po 11. hodině a převážně v neděli. Díky tomu nemusí startující přijíždět den předem, ale mohou až v den závodu. Také je může podpořit celá rodina, jejich přátelé nebo kolegové z firemních týmů.
 

Jednotlivé závody Czech Challenge Tour
 

Jesenická pravda - 9. červen 2024

Časovka Jesenická pravda na 12 km je určená jednotlivcům. Start je v Kociánově a pojede se mezi úžasnými místy Jeseníků a v okolí obce Loučná nad Desnou.

V loňském roce jsme zde spolupořádali časovku Závodu Grand Prix Orlen. Během závodu zde panovala skvělá atmosféra. Na straně závodníků, jejich týmů ale i diváků panovalo nadšení jak ze samotných tratí, tak hlavně z vlastní skvělé organizace samotného závodu.
 

Vsetín – Kohůtka 30. červen 2024

V tomto závodě na 65 km se přesuneme až do Beskyd, tedy do krásných valašských hor. Startujeme na náměstí ve Vsetíně a etapa se dále pojede krásnou krajinou Valašska, přes Rožnov pod Radhoštěm a také okolo dominanty Beskyd, vrcholu Soláň.

Etapa v celém průběhu nenabízí ani kilometr roviny. Cíle se závodníci dočkají až po brutálním stoupání do lyžařského střediska Kohůtka, které se nachází na samotné hranici Česka a Slovenska.
 

Okolo Hané 21. červenec 2024

Čtvrtý závod na 72 km přivítá pohostinná Hanácká rovina. Start a cíl se odehraje na ikonické Dukelské ulici královského města Uničov, kde má silniční cyklistika dlouholetou tradici a zdejší odchovanci získali v minulosti mnoho světových a evropských medailí či ocenění.

V Uničově a okolí se už více jak 50 let odehrávají cyklistické bitvy, dříve známé pod názvem Velká cena Uničovských strojíren. V červenci zde však odstartujeme pod názvem Czech Challenge Tour.
 

Jeseník 25. srpna 2024

Závod nabízí 70 km nádherné krajiny Jeseníků. Dříve jsme zde dlouhá léta organizovali etapy Závodu míru. Jesenický závod se pojede jako Memoriál Petra Procházky, spoluzakladatele Závodu míru kategorie U23, který nás nedávno po krátké nemoci opustil.

Start a cíl se odehraje na malebném Masarykově náměstí v centru města Jeseník.
 

Okolo Valtic - Velké finále 22. září 2024

Na všechny čeká 70 km dlouhá, královská etapa na Rakousko moravském pomezí, která nabídne nejenom pohledy na nádherné dědictví rodu Lichtenštejnů, tedy na Valtický či Lednický zámek, ale hlavně na malebnou scenérii krajiny, kterou utvářeli naši předkové.

Celý závod se pojede mezi vinicemi, které to dobou nabídnou pohled na dozrávající hrozny. Určitě to bude pravé cyklistické finále, prvního profesionálně organizovaného etapového závodu v Česku určeného hobby cyklistům.

Czech Tour 2024 – cyklistický etapový závod

Největší cyklistický etapový závod v České republice za účasti špičkových domácích i světových jezdců.
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj

Losiny Fest – Španělská fiesta

Španělská fiesta.
Velké Losiny, Olomoucký kraj

Sportovní den v Sobotíně

Sportovní den je zaměřen na pohybové aktivity spojené především s jezdectvím. Akce je určena pro všechny věkové kategorie. Na výběr budou disciplíny: parkur, drezura, ponygames včetně jízdy na koních pro všechny zájemce. Nebude chybět tolik populární hobby horsing a parkur se psy.
Sobotín, Olomoucký kraj

Cyklobus Jeseníky: Karlova Studánka – Malá Morávka – Ovčárna

Cyklobusy jsou v Jeseníkách běžné autobusové linky určené především pro přepravu cykloturistů s jízdními koly a pěších turistů, ale i všech ostatních cestujících. Cyklobus 885 z Karlovy Studánky na Ovčárnu jede po celý rok.
Malá Morávka, Moravskoslezský kraj

Pivovarské slavnosti Holba 2024

Oslavy Ryzího piva z hor se staly v Jeseníkách tradicí. Letos se konají 31. srpna 2024.
Hanušovice, Olomoucký kraj

120 let Autoklubu České republiky

Výstava 120 let Autoklubu České republiky v Muzeu silnic.
Vikýřovice, Olomoucký kraj

Chemoplast Brno Zdravě i hravě

Chemoplast Brno hravě i zdravě – exkluzivní expozičně – herní výstava na retro vlně nabízí ze světově největší soukromé sbírky mapující historickou osu portfolia výrobních artiklů "Chemoplast Brno" – někdejšího zakladatele a výrobce prvotních sad CHEVA, ale obecně stavebnic, her, skládaček, hraček.
Vikýřovice, Olomoucký kraj

Areál Kouty – horské centrum zábavy a sportu

Neváhejte využít krásného počasí k návštěvě areálu Kouty, dojeďte k nám na kole, autem, vlakem, projděte se i s dětmi kouteckým lesním skanzenem, výborně se najezte v našich gastro zařízeních, zahrajte si bowling.
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj

A co takhle stav beztíže s vlastním přičiněním

Centrum extrémního a adrenalinového sportu KMsport se nachází v Loučné nad Desnou a je jedním z nejkomplexnějších adrenalinových center v ČR. Vyzkoušejte třeba trampolínu.
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj

Adrenalin na sněžném skútru v Jeseníkách

Zažijte to pravé vzrušení na sněhu, zajezděte si na sněžném skútru v Jeseníkách. V KMsportu v Loučné nad Desnou si můžete skútr půjčit a pak zažít vzrušujíci moto dobrodružství na sněhu!
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj

Adrenalin vašeho mládí

Vraťte se do dětství a vyzkoušejte si opět střelbu z praku v Loučné nad Desnou.
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj

Adrenalin s kudlou v ruce

Vrhněte nůž po nepříteli a staňte se hrdinou.
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj

Adrenalin za sněžným skútrem nebo čtyřkolkou

Motoskiering – užijte si jízdu na lyžích taženi silným strojem.
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj

Hřebenovka Ještěd-Praděd: multifunkční turistická magistrála

Hřebenovka – vrcholová trasa vedoucí z Libereckého kraje přes Německo, Polsko a Královéhradecký, Pardubický a Olomoucký kraj až na Praděd. Poznejte trasu, která byla proznačena již na začátku 20. století a provede vás přes vrcholky všech pohoří při hranici.
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj

Adrenalin na laně v KMsport Loučná nad Desnou

Adrenalinové hrátky s lanem, které je vaším přítelem a zároveň zachráncem.
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Dlouhé Stráně

Restaurace hotelu nabízí moderní trendy, krajové speciality v podobě slezské kuchyně, které jsou připravovány z místních produktů. Resort Dlouhé Stráně, který se nachází v obci Kouty nad Desnou v oblasti Jeseníků, poskytuje výhodné podmínky pro aktivní odpočinek a rekreaci hostů.
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj

Hotel Valdes – ubytování Loučná nad Desnou

Hotel Valdes v Loučné nad Desnou se nachází v centru lyžařského a turisticky velmi vyhledávaného regionu Jeseníky. Díky své poloze je ideálním místem pro strávení letní či zimní dovolené.
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj

Roubenky pod oborou

Máte rádi stylové ubytování, vůni dřeva, romantickou atmosféru, ale nechcete se vzdát nároků na komfortní vybavení a luxusní interiér?
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj

Hostinec Fara v Loučné nad Desnou

Hostinec Fara se nachází v historickém objektu bývalé fary v krásném údolí řeky Desné. V příjemném prostředí s výhledem na zámek si můžete dát dobré poctivé jídlo nebo třeba jen výbornou kávu a štrůdl.
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj

Apartmány U Jůvů Loučná nad Desnou

Přijeďte si odpočinout do krásného prostředí jesenických hor. Do klidné podhorské vesničky Loučná nad Desnou v údolí řeky Desné. Ideální pro turistiku, cykloturistiku, běžecké i sjezdové lyžování.
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj

Chalupa Pod lesem Loučná nad Desnou

Chalupa Pod lesem v Loučné nad Desnou je v ideálním místě pro letní i zimní dovolenou. Leží v srdci krásných Jeseníků a má ideální polohu pro turistiku, cykloturistiku a ostatní sporty.
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj

Restaurace a penzion Na staré poště

Přijďte posedět do restaurace Na staré poště v Loučné nad Desnou, přímo u silnice ze Šumperku do Jeseníku, které je ideálním výchozím místem nejen pro cyklovýlety po krásných horách.
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj

Restaurace Lyžárna v Koutech nad Desnou

Lyžárna je název restaurace v jednom z největších a nejmodernějších lyžařských center Jeseníků, areálu Kouty. V létě sportovci a turisté, v zimě především milovníci lyžování mohou denně vybírat z osmi druhů čerstvých jídel.
Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj